Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Krásný a stylový film, s nezapomenutelnou muzikou (ústřední Zimmerovo téma jsem vydržel poslouchat stále znovu a znovu). Scénář Tarantino, režijní akce Tony Scott, všude černý humor. A taky herci dobří - Chris Slater není to zrovna sympatický týpek, ale tady jsem ho baštil, stejně tak jeho blondýnku Alabamu (Patricia Arquette). Neskutečný pasák Gary Oldmana. Kultovní sebevražedná scénka rezignujícího otce Hoppera se žasnoucím sicilským mafiánem Walkenem, kterému Hopper dává lekci z historie Siciliánů a hlavně ze sebeovládání ("takže Tvá pra-pra-pra-pra-prababička se vyspala s negrem"). Zhulený Brad Pitt jako bonus. Všude kokain a násilí. A do toho cukrující šťastná titulní dvojice. A znovu ta muzika (zde main theme včetně záběrů z filmu): http://www.youtube.com/watch?v=6ab1l2TwFp8 Mám ten film prostě rád...(15.2.2009)

Absolútny bombardér se sestavou, jakou môže závidieť ledajakej " kolemhrající " film..Nutně bych absolvovala after party poňáč , celou tu okulahodící kompánii ráda vidím na hromadě. Tony to mal vymakaný a stars se do toho rádi pustili. Díky.(28.2.2016)

Skoro vynikající-Tarantino se předvedl už v mnohem lepší formě!(7.7.2002)

pocta romantice, kung-fu filmům a elvisovi..;-)(4.12.2007)

Quentinův zvrácený smysl pro humor a mladá léta Tonyho Scotta? Těžko se téhle jízdě odolává i přes její stárnoucí vizáž. Je to asi podruhé co vidím Christiana Slatera hrát zajímavě a dokonce mě nenudí (poprvé to byla Woo-ova Operace zlomený šíp). Patricia Arquette není podle mě zrovna modelka ani krasavice, takže radší bych vynechal její call girl(holku na zavolanou :D). Dennis Hoppera je ve filmu stejně jako Gary Oldman "velmi dlouho dobu", takže jejich cameo potěší. Musím přiznat, že Gary ze své role dostal všechno co mohl jeho pasák je naprosto skvělý!Takový Brad Pitt také stojí za zmínku. Jeho hulič ležící spící na gauči je opravdu rolička pro jeho obdivovatelky jako stvořená. Film opravdu velmi hodně těží ze scénáře a obsazení, které je velmi kvalitní a rychle se mění(no jo kulky jsou rychlí potvory). Tony Scott na svá nejlepší léta v této době ještě čekal a jeho styl je v půlce cesty k dnešní slasti vizuální krásy.(25.8.2005)

• - Virgil (James Galdolfini) se ptá Floyda (Brad Pitt), kam jeli Alabama Whitman (Patricia Arquette) a Clarence Worley (Christian Slater), přičemž Floyd se dívá na film Freejack (1992). (korbitch22)

• - Věta „Nejsi slepý, jenom máš krev v očích,“ zazněla také v dřívějším Tarantinově snímku Gauneři (1992). Ve stejném filmu zazněla i další fráze „Asi si myslí, že je Charles Bronson,“ kterou ve filmu pronesl Drexl Spivey (Gary Oldman). Dále lze najít odkaz například na snímek Bullittův případ (1968).  (SeBig)

• - Slovo "fuck" zazní 225x. (Poker_Face)