Film, ve kterém není vůbec poznat, že ho točil vizuální šílenec dneška Tony Scott. Až na závěrečnou přestřelku bych to do něj vážně neřekl. Za to scénář od Tarantina čumí z každýho rohu a je úplně super. Filmové narážky, skvělé dialogy a navíc obsazení hromady hvězd (zhulený Pitt je nejlepší). K tomu výborná ústřední dvojice a jednoduchá hlavní melodie.(2.1.2007)

Absolútny bombardér se sestavou, jakou môže závidieť ledajakej " kolemhrající " film..Nutně bych absolvovala after party poňáč , celou tu okulahodící kompánii ráda vidím na hromadě. Tony to mal vymakaný a stars se do toho rádi pustili. Díky.(28.2.2016)

Bylo to jako ve snu. A ten sen byl opravdovej. A změnil naše životy na vždy..... Jako první mě napadá – ty vole, TADY ZNÁM KAŽDÝHO! A pak, že takovejhle film s jasnejma pravidlama, chlapíkem z videopůjčovny, spoustou drsnejch keců, koksu, lehkejch holek, ujetejch chlápků, okořeněnej drsným humorem a zhuleným Pittem, prostě nikdo jinej napsat nedokáže. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci zjistit, jestli policajty zajímá mrtvej pasák. 2.) Chci vidět G.Oldmana v jeho další nádherné roli padoucha. 3.) Zavzpomínat na mládí. 4.) Jsem fanda Q.Tarantina a jeho dialogů. 5.) Nevěřím, že P.Arguette může bejt nejdrsnější holkou co znám.// Takovej ten film, kdy si až do konce nejste jistí, jestli je to myšleno vážně. Vlastně ani potom! Ale hlavně: FILMOVEJ FANDA PŘEŽIJE VŠECHNO! (je fajn potkávat lidi se stejnejma zájmama!) PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(9.4.2010)

Elvis, komiksy, romantika, ukecaní gangsteři. A hlavně zamilovaná dvojice, která si chce jenom zaslouženě zlepšit život. Takže si dávej velkej pozor, světe, protože Alabamě se zdá vražda v afektu romantická a Clarence pro ni přece udělá cokoli. Teď jde jenom o to mít trochu štěstí, když po vás jde několik zabijáků, kteří se nezastaví před ničím, natožpak před pohledem do ústí hlavně. A nakonec jsem se nezastavil ani já. Mohl jsem mít tisíc výtek k tomu, že Tarantino je vlastně už od svých začátků úplně stejný, scénář příliš rychle spěchá z místa na místo a dialogy jsou až příliš zahleděné do svých dokonale nesmyslných témat a přestřelené absurdnosti. Jenže Slater je ve své naivitě a bezelstnosti opravdu hrdinou k sežrání, Scottova režijní ruka je naprosto dokonale pevná a závěrečných dvacet minut má v sobě napětí, překvapení, svěží akci, dojetí...a vlastně všechno. Navíc Zimmerův soundtrack je úžasný tím, že občas zvedá náladu, občas ždíme emoce a dokonce i občas sklouzne k ironii. Žánrová všehochuť a zároveň ostře vyhraněná černohumorná jednohubka.(13.10.2007)

Ne tohle oprvadu neni romantika, i když i takový prvky se tam najdou, ale na ty se brzy zapomene hned jak se objeví prvních pár drsných a někdy i pěkně krvavých scén, Ale přece jenom bych k tomu pár výtek měl a to, že byla velká škoda, že se například Gary Oldman ve filmu moc neohřeje, protože vypadal hodně krutě a jako hlavní záporák by byl skvělej, stejnětak zamrzí, že Christopher Walken je naprosto minimálně využitej, i když jeho role naznačuje pravej opak, tak trochu se z děje vytratil a pak se najednou na konci objevil, ale to nestálo ani za řeč a poslední výtka je, že na to že to je scénář od Tarantina má film pár hluchých míst a má málo hlášek, nevim jestli to je tim, že Tony Scott to předělal k obrazu svému nebo jestli se to úplně nepovedlo Tarantinovi a ani po tom pátrat nebudu, ale děj prostě pár zádrhelů má, ale nikterak závažných abych nemoh dát 5*, i když je to spíš 80%(18.8.2006)