Jo, tohle je přesně thriller dle mého gusta se vším všudy. 90 léta, z excelentního hereckého obsazení se svírá zadek, brutalita šťavnatější než v leckterých hororech, rychlé tempo, neuvěřitelně vtipné hlášky, kulervoucí akční závěr a už mi dochází dech, fakt perfektní Scottova Road movie jízda. 95%(21.1.2015)

"People have asked me: So would you ever do a romance movie? like that's not what I would do. Well, I did a romantic movie, True Romance. No, no, I mean like a real romantic movie. Well that is a real romantic movie. No, like one without violence? Well there'll be a lot of things in any movie I do that will be contradictory, but anybody who's a fan of the movie can tell you, the title - True Romance - is not ironic...this is true romance." Q.T.(8.2.2010)

Quentinův zvrácený smysl pro humor a mladá léta Tonyho Scotta? Těžko se téhle jízdě odolává i přes její stárnoucí vizáž. Je to asi podruhé co vidím Christiana Slatera hrát zajímavě a dokonce mě nenudí (poprvé to byla Woo-ova Operace zlomený šíp). Patricia Arquette není podle mě zrovna modelka ani krasavice, takže radší bych vynechal její call girl(holku na zavolanou :D). Dennis Hoppera je ve filmu stejně jako Gary Oldman "velmi dlouho dobu", takže jejich cameo potěší. Musím přiznat, že Gary ze své role dostal všechno co mohl jeho pasák je naprosto skvělý!Takový Brad Pitt také stojí za zmínku. Jeho hulič ležící spící na gauči je opravdu rolička pro jeho obdivovatelky jako stvořená. Film opravdu velmi hodně těží ze scénáře a obsazení, které je velmi kvalitní a rychle se mění(no jo kulky jsou rychlí potvory). Tony Scott na svá nejlepší léta v této době ještě čekal a jeho styl je v půlce cesty k dnešní slasti vizuální krásy.(25.8.2005)

Je to hodně dobré, ale v režii samotného Tarantina bych ten film (asi) miloval.(13.10.2009)

scénář, režie, herci - vše dokonalé. + hezký motiv na začátku a na konci od Zimmera. Nezapomenutelné scény (závěrečná přestřelka, pan Hopper si povídá s panem Walkenem) a nezapomenutelné dialogy.(7.6.2003)

• - Tony Scott chtěl z počátku točit Gaunery, ale Tarantino mu vysvětlil, že ty chce realizovat on sám. Po přečtení scénářů k Pravdivé romanci a Takovým normálním zabijákům si Scott vybral právě Romanci, jelikož se mu zamlouvala ještě více než scénář Gaunerů. (montana_cz)

• - Spoiler: Ve filmu vidíme 21 smrtí, všechno to jsou muži a všichni jsou zastřeleni. (Poker_Face)

• - Spoiler: Největší změnou, co Scott v Tarantinově scénáři udělal, je konec filmu. Původně měl být Clarence zabit a Alabama měla odjet sama a snažit se namluvit si, že "Clarance byl pěknej vůl". Tarantino se změnou ze začátku nesouhlasil, jelikož by poté šlo o klasický hollywoodský happy-end, ale po Scottově vysvětlení na to kývl. Scott nakonec natočil obě verze závěru, ale po sestříhání se mu ten jeho zamlouval více. (montana_cz)