Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anthony
  *****

  scénář, režie, herci - vše dokonalé. + hezký motiv na začátku a na konci od Zimmera. Nezapomenutelné scény (závěrečná přestřelka, pan Hopper si povídá s panem Walkenem) a nezapomenutelné dialogy.(7.6.2003)

 • xxmartinxx
  ****

  Kdybych nevěděl, že za scénářem stojí Tarantino, nejspíš bych si myslel, že si na něj Scott přesto hraje. A víc než úspěšně. Pravdivá romance je jeden z nejsympatičtějších "Tarantinových" filmů. Škoda že se později tak moc zahleděl sám do sebe.(23.3.2012)

 • Galadriel
  ****

  Tarantinův scénář se nezapře, což je dobře, ani ta zmiňovaná romance nechyběla (i když tak trochu jinak, než na co jsme z obvyklých slaďáků zvyklí ;-)), prostě hodně dobrá oddychovka.(10.6.2006)

 • Gemini
  ****

  Naprosto skvělá, pekelně černá komedie se dvěma děsivými momenty, výbornými hereckými výkony a hlavně s šíleným "kouzlem osobnosti". Jako už bývá u Tarantina zvykem, podivný mix dryjáku zvaného "kult Elvise Presleyho" s koktejlem postaviček ze kterých máte pocit, že vypadly z Lynchova filmu a prodělaly intenzivní marihuanovou terapii, takže působí nehorázně šťastným dojmem, doprovází výborné optimistické téma od Hanse Zimmera, a všechno to dohromady funguje tak, že si to chcete dát zas a znova. I když vám řeknu, že je to film jehož hlavní hrdinka se jmenuje Alabama, hlavní hrdina prodává comicsy a jeho mentorem (mimo jiné nabádajícím ho k vraždě, což je fakt cool;)) je Elvis Presley, Siciliáni jsou tu označeni za poloviční negry a závěr vám ze všeho nejvíc připomene Hooka, nedejte se odradit, opravdu to stojí za to.(2.2.2006)

 • FlyBoy
  *****

  "People have asked me: So would you ever do a romance movie? like that's not what I would do. Well, I did a romantic movie, True Romance. No, no, I mean like a real romantic movie. Well that is a real romantic movie. No, like one without violence? Well there'll be a lot of things in any movie I do that will be contradictory, but anybody who's a fan of the movie can tell you, the title - True Romance - is not ironic...this is true romance." Q.T.(8.2.2010)

 • - Clarence (Christian Slater) hovorí Donowitzovi (Saul Rubinek) o kokaíne ako o "Dr. Živagovi". Dr. Živaga napísal Boris Pasternak a Boris je aj meno jedného z Donowitzových bodyguardov. (Sociopath)

 • - Tony Scott chtěl z počátku točit Gaunery, ale Tarantino mu vysvětlil, že ty chce realizovat on sám. Po přečtení scénářů k Pravdivé romanci a Takovým normálním zabijákům si Scott vybral právě Romanci, jelikož se mu zamlouvala ještě více než scénář Gaunerů. (montana_cz)

 • - Priezvisko Donowitz má aj ďalšia postava z Tarantinovho pera, volá sa tak Eli Roth v Nehanebných bastardoch. (slavo_held)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace