Scénář: Quentin Tarantino .. Po vzrušeném přečtení úvodních titulků – scénář Quentin Tarantino, hudba Hans Zimmer, režie Tony Scott a výčtu mnoha hereckých es – jsem se těšil na speciální zážitek. Ten se dostavil, ale jen epizodně (nejlepší konfrontační scéna: Walken vs. Hopper), jako celek však film působí dosti nevyváženě. Co víc dodat .. na jedno zhlédnutí určitě doporučuji, třeba míjíte Váš kultovní film .. ale pozor na případné zklamání!(30.1.2006)

Absolútny bombardér se sestavou, jakou môže závidieť ledajakej " kolemhrající " film..Nutně bych absolvovala after party poňáč , celou tu okulahodící kompánii ráda vidím na hromadě. Tony to mal vymakaný a stars se do toho rádi pustili. Díky.(28.2.2016)

Holy shit tak to je teda nářez. Quentin Tarantino napsal scénář přebouchanej cool postavama, bizarníma situacema a hlavně s miliónem popkulturních odkazů (např. když v telce za hlavníma hrdinama běží finální masakr z "Lepšího Zítřku II"). A co víc Tony Scott ten scénář opravdu brilantně zrežíroval. Dal tomu šmrnc dal tomu šťávu a dal tomu jedno z nejblyštivějších hereckých obsazení jakým se jakýkoli film může pochlubit. Christian Slater tady předvádí životní výkon a je prostě famózní. Patricia Arquette je nehorázně sexy a hraje taky skvěle. Ale tenhle film se nedá popsat to se musí vidět. Opravdu mě rozesmál Dennis Hopper když vystvětloval Christopheru Walkenovi že Siciliáni jsou zkřížený s negrama. Dostal mě taky maniakální Gary Oldman s dredama nebo zhulenej Brad Pitt v rasta čepce. A scéna s vymahačem Jamesem Gandolfinim vám určitě utkví. No prostě jak řikám tenhle film se musí vidět.(18.12.2005)

Rovnako ako plagát (ktorý som dobrých 5 rokov vo video požičovni opomíjal) je jalový aj Ch.Slater. Bez výrazu a bez charizmy nestačí tomuto snaživému chalanovi celý film, aby tromfol šteky Oldmana, či Walkena. Ináč bez výhrad, oddychová kriminálka, Scott aj Tarantino vo forme.(5.3.2007)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Krásný a stylový film, s nezapomenutelnou muzikou (ústřední Zimmerovo téma jsem vydržel poslouchat stále znovu a znovu). Scénář Tarantino, režijní akce Tony Scott, všude černý humor. A taky herci dobří - Chris Slater není to zrovna sympatický týpek, ale tady jsem ho baštil, stejně tak jeho blondýnku Alabamu (Patricia Arquette). Neskutečný pasák Gary Oldmana. Kultovní sebevražedná scénka rezignujícího otce Hoppera se žasnoucím sicilským mafiánem Walkenem, kterému Hopper dává lekci z historie Siciliánů a hlavně ze sebeovládání ("takže Tvá pra-pra-pra-pra-prababička se vyspala s negrem"). Zhulený Brad Pitt jako bonus. Všude kokain a násilí. A do toho cukrující šťastná titulní dvojice. A znovu ta muzika (zde main theme včetně záběrů z filmu): http://www.youtube.com/watch?v=6ab1l2TwFp8 Mám ten film prostě rád...(15.2.2009)