Naprosto ultra genialni main theme je hlavni duvod, proc jsem si film pustil. Precejen v hlavni roli neni zadna velka hvezda, ale o to vic prekvapi, jak kvalitne hrajou. K tomu tu maj navic maly, ale zasadni role krutaci jako Oldman, Walken, Hopper nebo Jackson, ktery proste nemaj chybu. Z ostatnich stoji za zminku treba flakac Brad Pitt. Na scenari je videt, ze ho psal Quentin, takze tu je spousta genialnich rozhovoru a krvavy akce. Je mozny, ze kdyby i sam reziroval, mohl bejt vysledek jeste lepsi, ale Tony to zvlad perfektne a ja se skvele bavil. Perfektni film.(6.5.2007)

Ne tohle oprvadu neni romantika, i když i takový prvky se tam najdou, ale na ty se brzy zapomene hned jak se objeví prvních pár drsných a někdy i pěkně krvavých scén, Ale přece jenom bych k tomu pár výtek měl a to, že byla velká škoda, že se například Gary Oldman ve filmu moc neohřeje, protože vypadal hodně krutě a jako hlavní záporák by byl skvělej, stejnětak zamrzí, že Christopher Walken je naprosto minimálně využitej, i když jeho role naznačuje pravej opak, tak trochu se z děje vytratil a pak se najednou na konci objevil, ale to nestálo ani za řeč a poslední výtka je, že na to že to je scénář od Tarantina má film pár hluchých míst a má málo hlášek, nevim jestli to je tim, že Tony Scott to předělal k obrazu svému nebo jestli se to úplně nepovedlo Tarantinovi a ani po tom pátrat nebudu, ale děj prostě pár zádrhelů má, ale nikterak závažných abych nemoh dát 5*, i když je to spíš 80%(18.8.2006)

Quentinův zvrácený smysl pro humor a mladá léta Tonyho Scotta? Těžko se téhle jízdě odolává i přes její stárnoucí vizáž. Je to asi podruhé co vidím Christiana Slatera hrát zajímavě a dokonce mě nenudí (poprvé to byla Woo-ova Operace zlomený šíp). Patricia Arquette není podle mě zrovna modelka ani krasavice, takže radší bych vynechal její call girl(holku na zavolanou :D). Dennis Hoppera je ve filmu stejně jako Gary Oldman "velmi dlouho dobu", takže jejich cameo potěší. Musím přiznat, že Gary ze své role dostal všechno co mohl jeho pasák je naprosto skvělý!Takový Brad Pitt také stojí za zmínku. Jeho hulič ležící spící na gauči je opravdu rolička pro jeho obdivovatelky jako stvořená. Film opravdu velmi hodně těží ze scénáře a obsazení, které je velmi kvalitní a rychle se mění(no jo kulky jsou rychlí potvory). Tony Scott na svá nejlepší léta v této době ještě čekal a jeho styl je v půlce cesty k dnešní slasti vizuální krásy.(25.8.2005)

Film, ve kterém není vůbec poznat, že ho točil vizuální šílenec dneška Tony Scott. Až na závěrečnou přestřelku bych to do něj vážně neřekl. Za to scénář od Tarantina čumí z každýho rohu a je úplně super. Filmové narážky, skvělé dialogy a navíc obsazení hromady hvězd (zhulený Pitt je nejlepší). K tomu výborná ústřední dvojice a jednoduchá hlavní melodie.(2.1.2007)

Kdybych nevěděl, že za scénářem stojí Tarantino, nejspíš bych si myslel, že si na něj Scott přesto hraje. A víc než úspěšně. Pravdivá romance je jeden z nejsympatičtějších "Tarantinových" filmů. Škoda že se později tak moc zahleděl sám do sebe.(23.3.2012)