Visitor Q (festivalový název)

• Japonsko

Takaši Miike

Itaru Era

Hideo Jamamoto

Kódži Endó

Není to tak dobré, jako Audition, ale není to jako spousta jiných. Je to spíš vtipné, než šokující, taková sado-maso-pissing-nekro komedie. Miikeho slabší tvář, bohužel.(27.4.2007)

• Davered

Plagiát Pasoliniho TEOREMY, který nejen vykrádá, ale myšlenky originálu interpretuje naprosto scestně a nepřesně. Zapomeňte na nábožensko-filozofický podtext TEOREMY; Miike se zmůže tak maximálně na několik nechutností, postavy jeho filmu jsou psychologicky nevěrohodné a neprocházejí žádným vývojem. Násilí zde zobrazované se jen tak nevidí – jeho míra mě natolik šokovala (pozitivně i negativně), že celkový dojem nakonec nezůstal až tak negativní. Jinak ale v podstatě zbytečný film.(20.1.2006)

A tohle se stane z hrdého samurajského národa potom, co na něj hodíte atomovku. Mléko z Hirošimy je velmi zdravé :-) 9/10, nejvtipnější "úchylárna" jakou jsem zatím viděl.(19.9.2011)

Jsou 2 možnosti: Buď jde o úchylné porno s hlubším podtextem, který jsem moc nezachytil a nebo o "rodinnou" tragikomedii s explicitními porno prvky, kterou jsem taktéž úplně nepochopil.(19.5.2009)

Miike je ďábel. Obzvláště ve srovnání s filmem Happiness of Katakuris je tu vidět jeho génius. Jak dokáže jít (v obou případech naprosto odlišným způsobem) až na dřeň tématu rodinky hledající štěstí. Zároveň zkoumání naprosto vážných sociálních témat (byť to tak na první pohled ale vůbec nevypadá), a přitom naprostá destrukce mezí toho, co se ve filmu "beztrestně" může.(25.6.2007)