Visitor Q (festivalový název)

• Japonsko

Takaši Miike

Itaru Era

Hideo Jamamoto

Kódži Endó

"Mysterium života je neuvěřitelné. Dokonce i mrtvola může zvlhnout!" Rodina musí držet pohromadě. Všechno zlé je pro něco dobré. Spokojenost jednotlivce - spokojenost kolektivu. Lidské štěstí kráčí spletitými cestičkami. Rigor Mortis je svině. To je jen několik poselství, která jsem z filmu pochytil. Kromě silné pocty síle mateřství (ten závěr za doprovodu hrozně hezké písničky je, navzdory své bizarnosti, neskutečně silný). Jak je film jistou dobu dost nepříjemně hnusný, tak je pak zase třeskutě zábavný. Např. otec je totální magor, ale v tom velmi zábavném pojetí. Faktem ale je, že jsem to čekal trošku šílenější. Co mi však již během sledování tak i po něm vrtalo hlavou nejvíce, bylo zdalipak dostal mikrofonista vynadáno za to, že pořád strkal ten mikrofon do záběru.(23.12.2015)

• ConanVJ

Úchylná a hodně nudná filmová podívaná nejen na šikanu vlastního syna. Sex se zvlhlou mrtvolou a uvíznutím v ní? No nevim, asi zas takovej úchyl nejsem :D 0%(4.1.2015)

Takashi Miikeho bych nazval genialní úchyl, jak ho můžou napadnout ty podivné scény nad tím mi zůstává jen rozum stát. Tento snímek mě určitě nenechal na pochybách, že se bez okolků můžu podívat na jakékoliv jeho dílo a nebude to odpad. Doufám, že tato rodinka nebude žít v mém sousedství, ale rád se na jejich "dobrodružství" podívám znova.(20.9.2009)

Není to tak dobré, jako Audition, ale není to jako spousta jiných. Je to spíš vtipné, než šokující, taková sado-maso-pissing-nekro komedie. Miikeho slabší tvář, bohužel.(27.4.2007)

Komedie o znovunalezené lásce a o idyle v domácnosti. Příjemný film na nedělní odpoledne. Nejlépe promítat bok po boku s celou třígenerační rodinkou na domácím kině. Objeví se i hovno. Lepší 3*.(14.9.2012)