Visitor Q (festivalový název)

• Japonsko

Itaru Era

Hideo Jamamoto

Kódži Endó
  • Dr.film

Za "zvlhlou" mrtvolu a happy end.(22.11.2006)

• Davered

Plagiát Pasoliniho TEOREMY, který nejen vykrádá, ale myšlenky originálu interpretuje naprosto scestně a nepřesně. Zapomeňte na nábožensko-filozofický podtext TEOREMY; Miike se zmůže tak maximálně na několik nechutností, postavy jeho filmu jsou psychologicky nevěrohodné a neprocházejí žádným vývojem. Násilí zde zobrazované se jen tak nevidí – jeho míra mě natolik šokovala (pozitivně i negativně), že celkový dojem nakonec nezůstal až tak negativní. Jinak ale v podstatě zbytečný film.(20.1.2006)

Jsou 2 možnosti: Buď jde o úchylné porno s hlubším podtextem, který jsem moc nezachytil a nebo o "rodinnou" tragikomedii s explicitními porno prvky, kterou jsem taktéž úplně nepochopil.(19.5.2009)

• Bloody13

Tahle japonská černá komedie (horor tentokrát na míle vzdálený) mě bohužel neoslovila ani přesto, že jsem se u ní vysloveně nenudil. Nejspíš mi nesedly všechny ty úchylky a sexuální deviace, které jsou tu znázorněny opravdu nevídaným způsobem. Několik minut zírat na ztopořené bradavky, z kterých mléko doslová stříká, se mi spíš hnusí. Na druhou stranu sex s mrtvolou a následným "zakleštěním" mělo vtipu na rozdávání. Tak či onak, Miike má rozhodně lepší filmy.(11.1.2012)

[Festival otrlého diváka 2009] …(12.2.2009)