Aljaška v plamenech

On Deadly Ground

Aljaška v plameňoch

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1994, 98 min

nevím proč všichni dávají filmům ze Seagalem tak málo hvězdiček když jsou úplně MEGA.(28.1.2005)

• Lateef

Všechno mezi 20. a 70. minutou mě minulo velkým obloukem. Ale začátek skvělej, úvodní bitka v baru kulervoucí (a to doslova) a také kdo by neznal Tleskanou, že?? Trubkořez použitej na koleno je fajn mučící nástroj, brr! ... (poté následuje pro mě hluché padesáti minutové intermezzo)... A pak ten monstrózně explozivní závěr na Aegis 1. Spousta střílení, výbuchů, zajímavé techniky, ale málo osobních soubojů, závěrečný proslov. Příliš mě to neoslovilo. 50% Aikidó technika, které mě zaujala: Bitka v baru. Posledního útočníka si Forrest dvakrát otočí kolem těla (alá fotbalové Pojď sem, kam jdeš??) a pak ho prohodí skleněnou vitrínou. V závěru pak předvede efektní kousek s brokovnicí a zejména excelentní techniky s kovovou trubkou. 50 miliónů dolarů(rozpočet)/38,5 miliónů dolarů(výdělek v USA)(18.4.2006)

Asi jeden z nejzdařilejších Seagalových snímků jím přímo režírovaný.. skvělý záporák Caine contra ale sakra naštvaný aljašský vlk Steven... :-)(29.9.2009)

Jeden z mála vcelku dobrých a místami i napínavých akčních filmů s nyní-tlouštíkem Seagalem.(24.7.2009)

Ne,že bych si obsah filmu nějak výrazně uchovala v paměti, ale dobře si pamatuju, jak jsem to jako mladší milovala a věčně se dovolovala rodičů,jestli smím zůstat vzhůru do noci,abych to viděla.Seagal ještě v nejlepších letech a nejlepší formě,správný akčňák..:) Myslím,že Aljaška potěší každého jeho fanouška.(28.11.2011)

• - Záverečná scéna, kedy má Forrest Taft (Steven Seagal) príhovor o ropných spoločnostiach a znečistení ovzdušia, trvala pôvodne 11 minút. Nakoniec musela byť ešte pred uvedením filmu do kín upravená. (m.a.t.o.)

• - Steven Seagal souhlasil s rolí ve filmu Přepadení 2: Temné území pouze pod podmínkou, že mu studio Warner Bros. dovolí režírovat tento film. (hippyman)

• - Postavu Michaela Jenningsa mali pôvodne hrať Jeremy Irons, Anthony Hopkins a Alan Rickman. Nakoniec tú rolu dostal Michael Caine. (Seag)