Kalifornie

Scénografie:

Michael White

Kostýmy:

Kelle Kutsugeras

Ještěže nemám řidičák. - Víc, až se vyspím. - Vyspaná říkám: Výborné herecké výkony. Ty mě opravdu bavily až do konce, zvlášť Brad a Juliette, prostě lahůdka. Jinak taková moc náhodovatá a happyendovatá nosná souprava, nicméně ten vnitřek mě velmi solidně zaujal. Takže, myšlenka dobrá, ale abych byla opravdu nadšená, tak by se na tom muselo ještě hodně zapracovat.(9.7.2010)

Z mého pohledu dobrý film, který ale ani jednou nevybočil z toho dobrého průměru a nijak mě alespoň chvilkově neuchvátil. Brad Pitt je bez debat nepříjemně přesvědčivý, navíc celkově se na film dobře koukalo, řemeslně mu není mnoho co vytknout. Proto je fakt škoda, že nepřináší žádnou úchvatnou scénu nebo nějaký prvek, který přidal celému tomu kvalitnímu základu nadstavbu. 6/10(5.10.2016)

Keďže tento film končil o 01,00 hod v noci a ja som pri ňom nezaspal, tak je asi vysoko pravdepodobné, že mal niečo do seba. Dva osudy dvoch dvojíc sa spájajú na ceste kabrioletom z východu USA do Kalifornie. Jednou je David Duchovny , ktorý má za cieľ napísať knihu o motívoch správania masových vrahov a Michelle Forbes, ktorá mu robí fotodokumentáciu. Na druhej strane je Brad Pitt, mladý výtržník a násilník, ktorého jediným cieľom je, aj napriek zákazu opustiť štát, vypadnúť z doterajšieho miesta. Spoločníčku mu robí hlúpučká dievčina (môj predpoklad je IQ asi 70), výborne stvárnená Juliette Lewisovou. Iróniou je, že Duchovny má písať knihu o motívoch masových vrahov, pričom v žiovote nedržal zbraň v ruke a vedľa neho v aute sedí človek, ktorý je na to ako stavaný ......(5.7.2003)

Dlouho sem si na tohle brousil zuby a konečně to přišlo. Potemnělej thriler o šílenosti a zvrhlosti jednoho brutálního magora v podání Brada Pitta s pětačtyřicítkou od svojeho, asi né moc dobrýho, fotra. Skvělá psychologická jízda.(15.1.2009)

Film o nerozhodnosti Americké nižší střední třídy.(17.6.2009)

• - Film má aj svoju komiksovú adaptáciu, o ktorú sa postaral americký spisovateľ Chuck Dickson a umelec Duncan Fergedo a nesie rovnaký názov ako film. Adaptácia však nebola nikdy dokončená. (apocalyptik)