Kalifornie

Tim Metcalfe

Bojan Bazelli

Steve Golin

Martin Hunter

Skutečně zajímavý psychothriller s působivě hrajícím Bradem Pittem a netypicky obsazeným Davidem Duchovnym. Zejména Pitt dal do své role vše a jeho chování i jeho činy ve filmu jsou až nepříjemně realistické.(26.6.2003)

Drsné road movie, z kterého si sednete na zadek. Exceluje skvěle vykreslenými charaktery a hereckým obsazením. I přes to, že všemi opěvovaný Brad Pitt mi lezl první polovinu filmu na nervy, výkon, který předváděl později, byl opravdu úctihodný. Do toho všeho dvě krásné dámy a ženský svůdník David Duchovny. Některé scény opravdu čpí atmosférou, až jsem občas ztrácel bariéru s realitou. Připravte se na trošku ostřejší jízdu, protože zažijete opravdový psychologický teror.(16.10.2010)

Skvělý dabing Dany Morávkové, které bylo do Snídaně s Novou, pohřebáckých rychloseriálů a vůbec všeho ostatního balastu škoda, u dabingu měla zůstat. Tvrdý až tarrantinovský námět, který Dominic Sena a debilní scénárista z nepochopitelného důvodu dotáhli do klasicky hollywoodského ad absurdum konce. Udělal bych "českou cut version" a celou závěrečnou rádoby akční a napínavou rvačku vyhodil, protože když se postavy začnou chovat jako idioti jenom aby se divákovi mohlo naservírovat o pár minut víc, stojí tvůrci za starou belu a jejich produkt taky. V jednu chvíli jsem si nebyl jistý, jestli Earlyho činy nejsou jen výplodem spisovatelské fantazie, vždyť Brian je vypravěčem příběhu. Škoda toho konce, za který tentokrát trestám ztrátou dvou stupňů, bez nich má film jasný 4*.(25.11.2012)

Film o nerozhodnosti Americké nižší střední třídy.(17.6.2009)

Skoro jsem ani nepoznal, že tam hraje Brad Pitt. Slušná atmosféra filmu a skvělé herecké výkony. ( Hodnocení: 8/10 )(12.10.2012)