Kalifornie

Tim Metcalfe

Bojan Bazelli

Steve Golin

Martin Hunter

Film se mi jako takový nelíbil. Docela mě děsil. ale naprosto dokonalé herecké umění Brada mě donutilo hodnotit tento film ne podle toho jak se mi líbil, ale podle toho jak byl natočen a obsazen. A to si rozhodně zasluhuje 4****(13.7.2010)

Dlouho sem si na tohle brousil zuby a konečně to přišlo. Potemnělej thriler o šílenosti a zvrhlosti jednoho brutálního magora v podání Brada Pitta s pětačtyřicítkou od svojeho, asi né moc dobrýho, fotra. Skvělá psychologická jízda.(15.1.2009)

Pitt a Lewis ve filmu opravdu figurují - Duchovny a Forbes jsou zde spíš do nezbytného počtu .. ovšem to klidně může být záměr, protože k vykreslení postav se toto jejich útlé herectví dosti hodí. Z nenápadně se rozjíždějícího snímku se vyklube silný thriller, kterému drsný cvok Early (Pitt) dodává opravdové grády.(3.1.2011)

"To, že lidi potřebují snídat, je jen výmysl.. Přišli s tím výrobci vloček.." ;) Mýty a hloupé obzvlášť se jen těžko vraždí, na rozdíl od lidí.. Patrně jediný Senův biják se skutečně dobrým scénářem, s až ranětarantinovskými dialogy - Tim Metcalfe sem tam dokáže překvapit.. - zároveň platí za jeho tvůrčí vrchol, když neskutečně inspirativní Kalifornie velmi citlivě zkoumá motivy násilí, aniž by jakkoli opustila žánr či se snížila k nějaké samoúčelnosti.. Bravurně napsané charaktery umožňují hlavní čtyřce rozehrát jeden velký koncert, a tak když David Duchovny je samozřejmě jedna velká jistota, dodnes silně podceňovaný Brad Pitt a zejména famózní Juliette Lewis, v té době ještě překvapivě, až vyráží dech.. Kalifornie dává vzpomenout na jiné velké malé snímky se Scorseseho Špinavými ulicemi či Malickovým Badlands na čele.. Nicméně přiznám, že mě dost fascinuje představa, jak by snímek vypadal, kdyby si Pitt s Duchovnym prohodili své role..(12.6.2016)

Kam až vás může zavést vaše posedlost po pochopení "těch druhých"...(3.6.2007)