poster

Kalifornie

 • USA

  Kalifornia

 • Slovensko

  Kalifornia

Krimi / Drama / Thriller / Road movie

USA, 1993, 117 min

Režie:

Dominic Sena

Scénář:

Tim Metcalfe

Kamera:

Bojan Bazelli

Producenti:

Steve Golin

Střih:

Martin Hunter
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  Prekvapivá nuda vzhľadom na to, aký zaujímavý, originálny a napínavý scenár je. Senova réžia je príliš nevýrazná a tak nijaký enormný psychologicky prepracovaný triler na spôsob MISERY NECHCE ZOMRIEŤ alebo MYS HRÔZY nečakajte. Takisto záporné kreácie (Pitt, Lewisová) nie sú také dobré, aké mohli/mali byť (ale aspoň klaďas David Duchovny získal jednu z mála vďačných príležitostí svojej kariéry). Párik súložiacich psov.(4.11.2004)

 • Rob Roy
  ***

  Po Kalifornii jsem se musel naučit otevírat lahváče stejně jako to tady dělá Brad Pitt (fakt to jde, jen to chce trošku tréninku). Tudíž je to film, který mi něco dal, takže palec nahoru...(30.7.2007)

 • Tommassi3
  *****

  "To, že lidi potřebují snídat, je jen výmysl.. Přišli s tím výrobci vloček.." ;) Mýty a hloupé obzvlášť se jen těžko vraždí, na rozdíl od lidí.. Patrně jediný Senův biják se skutečně dobrým scénářem, s až ranětarantinovskými dialogy - Tim Metcalfe sem tam dokáže překvapit.. - zároveň platí za jeho tvůrčí vrchol, když neskutečně inspirativní Kalifornie velmi citlivě zkoumá motivy násilí, aniž by jakkoli opustila žánr či se snížila k nějaké samoúčelnosti.. Bravurně napsané charaktery umožňují hlavní čtyřce rozehrát jeden velký koncert, a tak když David Duchovny je samozřejmě jedna velká jistota, dodnes silně podceňovaný Brad Pitt a zejména famózní Juliette Lewis, v té době ještě překvapivě, až vyráží dech.. Kalifornie dává vzpomenout na jiné velké malé snímky se Scorseseho Špinavými ulicemi či Malickovým Badlands na čele.. Nicméně přiznám, že mě dost fascinuje představa, jak by snímek vypadal, kdyby si Pitt s Duchovnym prohodili své role..(12.6.2016)

 • Davies182
  ****

  Po několika letech jsem konečně smazal mou osobní ostudu: já jako fanoušek Davida Duchovnyho (Akta X) jsem neviděl jeho film, který vzniknul před samotným seriálem! O to více jsem si tedy premiéru vychutnal a nutno podotknout, že bylo co vychutnávat. I když mne více překvapil skvělý Brad Pitt s jeho neskutečně buranským nakřáplým hlasem, Duchovny nořící se čím dál hlouběji do psychologického problému vrahů také nezklamal. Juliette Lewis jako vrahova přítelkyně také dostála svému herectví, protože její přesvědčivost mě vyloženě s*rala (jinak se to nedá říci), což byl zcela očividně povedený režisérův záměr - otravnější filmovou postavu jsem dlouho neviděl. Suma sumárum jde o kvalitní psychthriller s moc zajímavým hereckým obsazením a výkony, které se jen tak nevidí. Jen nechápu, jak se po tomto úžasném snímku mohlo Senovi povést natočit filmy jako 60 sekund nebo Operace: Hacker...(1.6.2009)

 • Rosana
  **

  Ja nevímlidi, nějak mě to nebavilo, nic mi to nedalo, asi jsem ten film nepochopila.(25.5.2009)

 • Brad Pitt

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace