Tento film nás pouštěli ve škole. Film má především ukázat, že i Češi byli schopni za 2. světové války velkých činů a tohle je asi ten největší, ale i samotné zpracování je velmi dobré a napínavé. Závěr v kostele stojí opravdu za to a uvízl mi v paměti nejvíce. 80%(4.9.2010)

Výborný film (působící skoro jako rekonstrukce) o atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Popisuje události atentátu předcházející i ty následné včetně skonu atentátníků v kostele sv. Cyrila a Metoděje.(1.7.2014)

Sequensova nejlepší filmová práce, přes dobu vzniku natočit film o západním odboji! Podařilo se zfilmovat slušnou a reálnou rekonstrukci hrdinské akce. Bylo skoro nemožné za totality natočit film o vojácích západního odboje.(15.8.2007)

Nezlomně páteřní film o ještě páteřnějším činu do (i od) té doby podle některých bezpáteřního národa. Jeden z nejlepších českých filmů vůbec. Povinnost.(25.4.2015)

O tohle téma jsem se v jistém období značně zajímal. Film je jen nepříliš vydařené shrnutí mnohem složitějšího probému, kterým bylo počínání atentátníků. Na vývoj války neměl tenhle čin sebemenší vliv. Stál ale hodně lidí životy. Více by se Češi vyznamenali, kdyby sundali samotného Hitlera, na to by mohli být hrdí, ale me zabít nejvyššího úředníka v Zemi, co jezdil bez ochranky po pražských silnicích a byl snadným terčem....***(17.10.2010)(18.10.2010)