Velmi dobrý film o atentátu na Heydricha. Jiří Sequens se snažil co nejvíc přiblížit tehdy známým okolnostem a natočil téměř rekonstrukci celé akce. Výborná atmosféra a herecké výkony. Ještě dnes mi při závěrečné scéně "vzdejte se - nic se vam nestane" běhá mráz po zádech.(20.3.2003)

Smrt tyrana není zločinem. Tento film, byť má své historické chyby je asi nejlepším filmem o tomto činu, který provedli lidé, kteří se dají označit za hrdiny a jejíž smrt byla hrdinská.(13.9.2008)

Kte sou?! Kte sou?! Kte sou?!(5.7.2008)

Já si nejsem jistý zda atentát na Heydricha byl tím správný řešením. Neboť za jeho život přišlov Lidicích o život více než 170 Čechů. Je to věc názoru. Ale pokud budu hodnotit zpracování, tak to bylo výborné.(13.9.2012)

Jeden z nejlepších československých filmů s tak hutnou atmosférou a strachem o naše paragány, že snad ani není možný aby snímek nezaujal.(31.1.2009)

• - Na premiéru filmu na československé ambasádě v Norsku přišla i Lina Heydrichová, vdova po zastupujícím říšském protektorovi. (ryba443)

• - Coby Heydrichův zámeček posloužil filmařům empírový Dolní zámek Panenské Břežany. V současnosti zde sídlí Výzkumný ústav kovů a jiné firmy. (hippyman)

• - Při závěrečné bitvě v kostele parašutisté měli jen pistole, žádné automatické zbraně. (SeanBean)