Povedený film o rekonstrukci atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Skvělé obsazení a povedený scénář. Podle mého nejlepší film Jiřího Sequense st.(10.11.2007)

Velmi dobrý film o atentátu na Heydricha. Jiří Sequens se snažil co nejvíc přiblížit tehdy známým okolnostem a natočil téměř rekonstrukci celé akce. Výborná atmosféra a herecké výkony. Ještě dnes mi při závěrečné scéně "vzdejte se - nic se vam nestane" běhá mráz po zádech.(20.3.2003)

Navzdory převážně pozitivním komentům zde mě nikdy tenhle film zase až tak super nepřišel a svůj názor neměním ani po opakovaném shlédnutí. Solidní průměr to je, ale nic víc. Scénu atentátu šlo jen těžko vyšperkovat nějakou akční složkou, protože takhle trochu divácky nudně se to opravdu odehrálo, Daleko zajímavější je druhá polovina snímku která postupně graduje do očekávaného a neradostného konce ve kterém je jasné, že to nemůže z hlavními hrdiny dopadnout dobře. Slušný řemeslo, ale až tak mě neuchvátilo.55%(29.2.2016)

Klasika českého válečného filmu, filmařsky výborně zvládnutá a pro širokou veřejnost stravitelnější než Nebeští Jezdci. Pečlivě vybraní herci, (podle mého názoru) vysoká historická věrnost, skvostná výprava, prostě není co řešit. Když dáte 90%, nyc se fam nestane.(6.7.2008)

Československá klasika z období, kdy naše filmy patřili nejen v Evropě k tomu nejlepšímu, co se točilo. Opět se hodně známých tváří setkalo na jednom filmu, který ukazoval důležitý okamžik naší historie, který se nám na jednu stranu vymstil, ale byl nutný. Celou dobu se nebudete nudit a vše je vám předkládáno s klidem a rozvahou. Povinná lekce dějepisu pro neznalé a skvělá podívaná pro milovníka filmu.(5.5.2007)