Na české poměry opravdu parádní počin, který překvapí odvážnou výpravou a velkou dávkou autenticity. Hodně nepatřičně na mě působila jen umělá angličtina, jinak i ten Himmler jako by si z brejliček vypadl...(23.7.2008)

Výborný film (působící skoro jako rekonstrukce) o atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Popisuje události atentátu předcházející i ty následné včetně skonu atentátníků v kostele sv. Cyrila a Metoděje.(1.7.2014)

Historicky věrné, filmařsky napínavé, ale stát se to nikdy nemělo.(14.3.2009)

• - Scény odehrávající se v kryptě rovněž nebyly natáčeny na původním místě, jelikož dle odborníka by jejich zaplavení mohlo ohrozit statiku samotného kostela. Oproti tomu střelba z kulometu na světlík krypty skutečná byla. Aby ale nedošlo k poškození původních otvorů po kulkách, byla před skutečnou zeď doplněna zeď falešná. (ryba443)

• - Na konci filmu je záběr, kdy vojáci vermachtu rozbíjejí majzlíky kamennou desku, která kryje vstup do krypty. Ve skutečnosti desku rozbíjeli pražští hasiči. Ale nepodařilo se jim to. (Mr.Hudson)

• - Gabčík ve skutečnosti nepřebíhal přes silnici, ale byl připraven střílet na vůz z vnitřní strany zatáčky. (SeanBean)