Městečko South Park (TV seriál)

Mestečko South Park

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie

USA, 1997 - 2016, 101 h 34 min (Minutáž: 277x22 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes (herec, a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, Malcolm McDowell, Kyle McCulloch, Jennifer Aniston, Dian Bachar, Peter Serafinowicz, Rick James, Thom Yorke, Courtney Ford, Fieldy, Natasha Henstridge, Joe Strummer, DMX, Meat Loaf, John Lydon, Marc Shaiman, Jonny Greenwood, Ol' Dirty Bastard, Tim Armstrong, Brandon Hardesty, Bill Hader, Robert Amstler, Jessica Makinson, Brad Paisley, Pam Brady, Jonathan Davis, Frank Welker, Tommy Chong, Cheech Marin, Eric Stough, Myko Olivier, Ilana Cohn, Robert Smith, Gian Ganziano, Felix Kjellberg, Mary Kay Bergman, Henry Winkler, The Crystal Method, Charles Manson (a.z.), Eliza Schneider, Richard Belzer, Patrick Stewart (a.z.), Anne Garefino, Kief Davidson, Adrien Beard, Jennifer Howell, Franchesca Clifford, Karri Turner, Jesse Brant Howell, Michelle Jones, Michael Buffer, Toddy Walters, Bruce Howell, Brent Musburger, Nico Agnone, Jonathan Katz, Les Claypool, Nancy Kerrigan (a.z.), Norman Lear, April Stewart, Stanley G. Sawicki, Michael Ann Young, Usáma bin Ládin (a.z.), Vernon Chatman, Erica Rivinoja, Tyrone Jenkins, Eric Bauza, Sia Furler, Endre Hules, Elon Musk, Alex Veadov

Skvěle vymyšlený koncept. Nádherně diletantská animace. Zdařile napsané postavy. Prostě jeden z nejlepších seriálů všech dob, a komu se to nelíbí, je zkurvenej strejdomrd !!!(23.10.2003)

Každý diel je plný nápadov na ktorých sa jednoducho nedá nesmiať. Videl som zatiaľ všetky diely a pozriem si každý nový, čo vyjde :)(2.2.2010)

Nejlepší, nejvtipnější, nejsprostější, nejtrefnější, nejzábavnější, nejdokonalejší, nej... tenhle animovaný seriál pro dospělé prostě miluji a Eric Cartman je můj idol.(14.3.2003)

Tak tenhle seriál mě tenkrát fakt dostal. Už způsobem jak se tvůrci pouštěj do známých holywoodských hvězd. I způsob zpracování je zajímavý a památná věta....Sakra zabili Kennyho....Vy parchanti.....je nesmazatelnou větou v dějinách kinematografie. A Eric Cartmen je děsnej sviňák ;) Ale je fakt je že je to děsná magořina. (69%)(22.5.2006)

Co k tomuhle seriálu dodat. Najde se už opravdu jen málokdo, kdo by nevěděl oč běží. Pro někoho je to ztráta času, kravina, oplzlost atd. Pak je tu ale druhá skupina diváků, kteří se chtějí bavit. Já patřím k té druhé. A co vy?(3.5.2007)

• - Závěr 6. epizody 15. série pojmenované "City Sushi" je inspirován filmy Psycho (1960) a Session 9 (2001).

• - Když Butters na začátku 4. epizody 15. série s názvem "T.M.I." mluví o filmu Terminátor 5 (2015), jedná se o referenci na aktuální skandál Arnolda Schwarzeneggera, ve kterém bylo odhaleno, že má nemanželské dítě se svou služkou. Skeletor je hlavní záporný hrdina seriálu Vládci vesmíru (1987) a vzhledem připomíná Schwarzeneggerovu manželku Mariu Shriverovou.

• - Hlava šéfa není nikdy vidět z profilu, a to ani v případě, že je tak natočen zbytek jeho těla. (Marten77)