Městečko South Park (TV seriál)

Mestečko South Park

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie

USA, 1997 - 2016, 101 h 34 min (Minutáž: 269x22 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes (herec, a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, Malcolm McDowell, Kyle McCulloch, Jennifer Aniston, Dian Bachar, Peter Serafinowicz, Rick James, Thom Yorke, Courtney Ford, Fieldy, Natasha Henstridge, Joe Strummer, DMX, Meat Loaf, John Lydon, Marc Shaiman, Jonny Greenwood, Ol' Dirty Bastard, Tim Armstrong, Brandon Hardesty, Bill Hader, Robert Amstler, Jessica Makinson, Brad Paisley, Pam Brady, Jonathan Davis, Frank Welker, Tommy Chong, Cheech Marin, Eric Stough, Myko Olivier, Ilana Cohn, Robert Smith, Gian Ganziano, Felix Kjellberg, Mary Kay Bergman, Henry Winkler, The Crystal Method, Charles Manson (a.z.), Eliza Schneider, Richard Belzer, Patrick Stewart (a.z.), Anne Garefino, Kief Davidson, Adrien Beard, Jennifer Howell, Franchesca Clifford, Karri Turner, Jesse Brant Howell, Michelle Jones, Michael Buffer, Toddy Walters, Bruce Howell, Brent Musburger, Nico Agnone, Jonathan Katz, Les Claypool, Nancy Kerrigan (a.z.), Norman Lear, April Stewart, Stanley G. Sawicki, Michael Ann Young, Usáma bin Ládin (a.z.), Vernon Chatman, Erica Rivinoja, Tyrone Jenkins, Eric Bauza, Sia Furler, Endre Hules, Elon Musk, Alex Veadov

Creator: Trey Parker, Matt Stone .. Kurvadrát! Když jsem seriál viděl před mnoha mnoha lety poprvé, zapůjčený na nahrané VHS ze satelitu od kamaráda, byl jsem v šoku ,,co to jako kurva je" a mírně znechucen, protože jsem to prostě nepochopil a nepobral. Naštěstí to netrvalo dlouho a dozrál jsem také...(10.8.2004)

Vrchol nevkusu, který dokáže být vtipný.(13.12.2004)

Jenom se na ně podívám a už se musím smát. Když jsem byl mladší byl to můj nejoblíbenější seriál. Samozřejmě kvůli tomu, že mi ho rodiče zakazovali. Po letech jsem příšel na chuť i jiným seriálům, ale na roztomilý sprosťáky nikdy nezanevřu. Když jsem si to nedávno pustil, znovu jsem se válel smíchy. Jsou tedy jen dvě možnosti. Buď mi je stále 12 nebo se jedná o geniální seriál.(27.8.2009)

Ještě jednou si někde něco přečtu o nebývale vynikajícím dabingu a překladu (!) a začnu srát atomovky.(29.1.2015)

South Park u mě zakotvil jako kult hlavně v mém pubertálním věku. Nemohl jsem si ho nechat ujít a nastavoval si budíky, abych mohl sledovat seriál v těch šílených vysílacích časech (02:00) na Nově. Koncept celého seriál sází na pochcávku lidských vlastností. V každém díle si z nich utahuje a ukazuje jak jsou lidé neschopně zahledění, předpojatí anebo jenom hloupí kokoti. Celé je to jedna velká satira, sarkasmus a nadsázka. Hlavní postavy jsou legendární a v něčem dokonce předběhli Simpsonovi, kterými se celý seriál inspiroval. Teplý, zoofilní a pedofilní učitel Garrison je skutečný vrchol a baví mě nejvíce. V podstatě všechny hlavní postavy jsou karikatury skutečných lidí, které Trey a Parker v životě potkali, mnohdy zapadají skvěle do mého povědomí o učitelích a lidech, kteří si myslí, že jsou normální. Po letech už pro mě South Park není takovým kultem jako před osmi lety, ale přesto si ho občas pustím pro lepší náladu. Jeho vyprávění kde nadsázku, skryté narážky a vtipy dokáží pochopit i děti nad dvanáct let a zároveň se líbí lidem, kterým je třeba třicet, je úctyhodné. 85% 03.09. 2010(3.9.2010)

• - Scéna z 10. dílu 14. série s názvem "Insheeption", ve které se snaží terapeuti přemluvit Freddyho Kruegera ke spolupráci, paroduje podobnou scénu z filmu Komando (1985).

• - Tvůrci South Parku si ve 14. epizodě 16. série s názvem "The Poor Kid" udělali legraci sami ze sebe. Matt Stone byl vychován jako agnostik , přestože sám sebe označuje za ateistu, a Trey Parker pije nejraději Dr Peppera.

• - Zápletka 12. epizody 15. série pojmenované "1%" je parodií na protesty lidí proti Wall Streetu z druhé poloviny roku 2011. I Michael Moore se při nich objevil.