poster

Dva na koni, jeden na oslu

Muzikál / Historický / Drama / Dobrodružný

Československo, 1986, 127 min

 • gudaulin
  ***

  Jeden z průměrných snímků Jiřího Sequense natočený podle stejnojmenné divadelní hry. Slušné herecké obsazení a odpovídající herecké výkony zejména mužské části hereckého souboru. Několik scén je opravdu dobrých, slušná je taneční choreografie a písničky, nicméně celek vyznívá rozpačitě a studeně. Je to prostě natočené bez osobního zaujetí. Celkový dojem: 50 %.(13.1.2007)

 • Omnibus
  ****

  Některé filmy utáhne jediný herec a zbytek je kompars. Zato v tomhle radostném dílku je tolik živoucích osobitých i pitoreskních postav, že mne vážně mrzí, že to nebyl pilot k seriálu :-) Hoňsobě, Píšťalka, Psí noha ... a samozřejmě taky na seno se obětavě pokládající mladá Sequensová :-)(17.1.2013)

 • Big Bear
  ***

  Tohle mohlo být celkem slušné drama ze středověku. Doba vzniku, způsob natáčení, výběr lokací i herců nabízel jistý díl syrovosti, která filmu velmi svědčila. Příběh sám je o třech žoldácích, kteří se vrací z Aquitánie do Čech aby se připojili k vojsku, které potáhne na machometány... Jenže při překročení hranice Českého království se smůlou i vlastní nešikovností dostanou mezi dva znepřátelené rody. To jim způsobí nemalé potíže, obzvláště potom co vyslyší žádost jednoho ze šlechticů, za tučný obnos unést toho druhého a dovléci ho na tvrz. Trio hrdinů si zahál Hanzlík, Skopal a Brzobohatý, znepřátelené urozené pány Vinklář a Čenský. Jak říkám - mohlo - to být slušné středověké drama, žádný historický velkobiják, ale komorní záležitost. Jenže.. Kdosi film navrhl udělat jako muzikál. Nic proti tančícím zbrojnošům, dokonce nic proti zpívajícímu Skopalovi, který pěje píseň svému oslu atd.. Nad choreografií bych ještě mávl rukou, ale ta hudba!!!! Někdo ze štábu se dostal k tehdy oblíbeným syntetyzátorům a tak příběh ze 14 stol. doprovází ta nejbrutálnější elektronická hudba osmdesátých let... Kdyby se ten kdosi (asi Hádl) alespoň snažil, když už elektronicky tak tu hudbu nějak přizpůsobit tehdejším melodiím a rytmům... ne . Nesnažil. Hudba je ultrabrutální a do filmu nijak nezapadá. Připočteme li na tuto hudbu tančící sbor zbrojnošů v teplácích či co to bylo... pak musím jít s procenty hodně dolů. Ani písně snad vyjma té závěrečné nebyly nijak líbivé a k shánění nesehnatelného soundtracku nebudou nutit. Je to škoda. Mohla to být podobně dobrá věc jako V erbu lvice... Škoda. Dávám jen 3 náramky. * * *(11.3.2014)

 • deepend
  *

  Podivnost s videostopáckou muzikou...(26.12.2011)

 • Historik
  ***

  Proboha, který blázen tam strčil ta taneční čísla a pohřbil tak docela dobrý film? Ústřední trojice je vynikající.(5.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace