Ano, je to pravda, ono přece jen seriál do jednoho celovečerního filmu nenarveš :-) Ovšem pokud se jedná o to, aby byl neinformovaný divák v obraze, povedlo se...(28.7.2003)

• novoten

Totálně zmršené přestříhání skvělého seriálu do filmové podoby. Radši několik rozvláčnějších epizod než tohle patvarové "previously on".(28.1.2006)

Pokud by to někoho mátlo, toto NENÍ pilotní díl stejnojmenného seriálu.(29.11.2009)

• Chupacabre

Obrovské zklamání. Ano - nacpat vše tam nejde, ale pro mě to se seriálem nemá nic společného.(26.11.2007)

V našich podmínkách ojedinělý film - můžete být trochu hrdí na to, že jste Češi. Stejnojmený seriál, jehož sestřihem snímek vznikl je ovšem o hvězdičku lepší.(24.4.2003)

• - Konkurs na roli Ilony Maděrové (Jana Hubinská) se konal v Bratislavě a dorazilo na něj přibližně deset hereček, přičemž Hubinská jako první. Někam pospíchala a se získáním role příliš nepočítala, přesto po krátkém rozhovoru Hynek Bočan věděl, že je ta pravá. (JoranProvenzano)

• - Statek v Radíči objevili tvůrci seriálu náhodou, a to když jim ho doporučil architektův taxikář s tím, že ho vlastnil jeho známý. V den první návštěvy měli Hynek Bočan s kameramanem Ivanem Šlapetou v plánu navštívit ještě čtyři lokace, ale k tomu již nedošlo. (JoranProvenzano)

• - Maděrův statek se nachází v Radiči a jmenuje se Dvůr Chýnov. (M.B)