• kulyk
  ***

  Atmosférická hříčka se špičkovým songem, nelogickým jednáním postav i lehni a vtipem desetiletí - Rákosníčkem v roli kurvizány. Jak píše devětadevadesátý Radek - citlivá duše si zde může najít nějaké ty přesahy, puch první republiky a sociální podloubí. Jo, a typy národního charakteru, ať už si pod tím mistr představuje cokoliv. Nostalgické tři.(1.1.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Bohdalka je femka fatalka asi jako Woody Allen Old Shatterhand. Naštěstí všechno ostatní je už v pohodě a i když vrah je znám poměrně brzy, ( zahradníci z toho tentokrát vyšli bez úhony ) film si ponechává tempo i napětí do posledních minut a závěrečná "půdní" partie v podání Jaroslova Marvana má v sobě neskutečnou vnitřní sílu a mohl bych si jí přehrávat do nekonečna......."Dejte jim zahrát, páne inšpektóre....."(2.8.2010)

 • Anderton
  ***

  Vzťahy na pražskej galérke sú komplikované, charaktery sú to nevypočítateľné, respektíve niekedy až moc predvídateľné. Najlepšie by bolo, ak by istý typ ľudí na seba nikdy nenarazil a ušetrila by sa kopa problémov. Možno aj minutáže, pretože kriminálny príbeh je od začiatku jasný, hrá sa tu jednoznačne na psychologickú nôtu a celovečerná dĺžka je tak vypľńaná pesničkami, "hospodskou rvačkou" a trochu naťahovanou komediálne ladenou záverečnou obliehačkou. Takže film skôr pre starú školu, ktorá bude chápať viac onen duch doby a pomalšie tempo riedkejšieho príbehu. Záverečná scéna dáva veľmi horkú bodku a zmysel tomu, čo sme videli. Hlavný hrdina je už našťastie otočený chrbtom. 70%.(14.4.2013)

 • Chrustyn
  ***

  Jedna z nejvíce propagovaných českých detektivek, která však není ani z poloviny tak zábavná, jako temné detektivky s Hrušínským.(15.9.2013)

 • Radek99
  ****

  Možná nejzávažnější, ale také nejspornější pokus Jiřího Sequense natočit kriminálku s vysokým výpovědním přesahem. Tohle už není jen o panoptiku bizarních figurek pražského podsvětí a mordpartě charismatického pana rady, ale vážně míněná snaha natočit film vypovídající o duchu a podstatě první republiky s přesahy k politice, typům národního charakteru, silné nostalgii i sociálnímu podhoubí tehdejší společnosti. Podobné filmy a seriály: Partie krásného dragouna, Vražda v hotelu Excelsior, Smrt černého krále, Štědrý večer pana rady Vacátka, Hříšní lidé města pražského, Panoptikum města pražského, Hříšní lidé města brněnského(20.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace