Jedna z nejvíce propagovaných českých detektivek, která však není ani z poloviny tak zábavná, jako temné detektivky s Hrušínským.(15.9.2013)

Nejvážnější ze všech čtyrech dílů filmovejch "Hříšných lidí města pražského", ale to není vůbec na škodu. Skvělej je hlavně Brzobohatej, v roli zhrzenýho milence prostitutky Paraplíčka, a taky samozřejmě Marvan v roli rady Vacátka. Nemálo dobrá je aji titulní pisníčka a sice tu není žádnej humor jako v ostaních filmech, ale to mi ani tak nevadí. 80%(9.1.2009)

Můj nejoblíbenější film s radou Vacátkem - právě kvůli tomu prostředí galérky a atmosféře vůbec. Pánové ze čtyřky tentokrát pouze ve vedlejších rolích...(18.6.2005)

Trochu nuda kvůli romantice, ale jinak tradiční perfekcionistická režie pana Sequense.(27.3.2008)

Ďalší príbeh pražských vyšetrovateľov z doby, keď pražská galérka a polícia mali nepísané zákony. Ako sa však zachovajú zločinci, keď „chlupatí“ vyšetrujú „mord“ jedného z nich? Okrem dobových kostýmov a stavieb sa tvorcovia snažia dodržiavať i pôvodnú reč, čo je veľmi pozitívnou črtou filmu. Však „pane inšpektór“? Servus.(3.1.2004)

• - Postava domácího byla do filmu dosazena dle skutečné postavy domácího, který se snažil vystěhovat z domu režiséra Sequense. (Witta)

• - Radoslav Brzobohatý současně ještě dotáčel seriál F. L. Věk, takže to měl časově hodně náročné. (cariada)

• - V komparzu filmu si zahrál i otec herečky Jiřiny Bohdalové, František Bohdal. (tulen12345)