Kriminálka na kterou se vždy ráda podívám.(27.5.2014)

Jiří Sequens byl velmi slušný řemeslník, který v mnoha filmech nabízí značně rutinované výkony. Občas se ovšem zableskne... Zřejmě ve chvíli, kdy se dané téma režiséra nějak osobně dotklo, bylo mu blízké, přitahovalo jej. Sequensovo výborně zvládnuté řemeslo pak přinese skutečně nevšední výkon. To platí především o seriálu "Hříšní lidé města pražského" a navazujících filmech a také o "Atentátu". "Pěnička a Paraplíčko" není klasická detektivka, je to spíše detektivní film s mnoha dobrými hereckými výkony, dobře zvládnutou kamerou, výborně vybranými a připravenými lokacemi a záměrně pomalým rytmem vyprávění. Širokoúhlý formát tomuto pomalému, vizuálně bohatému způsobu vyprávění mimořádně svědčí. Škoda několika zjevných režijních škobrtnutí, při kterých se najednou žánr změní v muzikál či bláznivou komedii, tj. především v zásadě zcela zbytečné "hudební vstupy", i když hned ten první je zajímavý alespoň prudkou změnou nálady po zahlédnutí mrtvoly v kalných vltavských vodách a pak příjezd hasičů v poslední části filmu. Bez těchto "rekvizit" by byl film rozhodně celistvější.(11.3.2008)

Průměrný film. Čekal jsem víc. Snímek co do vtipu mocn nepobral a co do napětí taky ne. Bezmála půlku filmu jsem se nudil kvůli až směšně nenapínavému ději. dal bych o hvězdičku míň, kdyby nebylo toho docela podařeného konce, který se aspoň snaží o akci a napětí.(10.12.2009)

Rada Vacátko musel vyřešit zamotaný případ, který zasáhl do osudů několika lidí. Začal vraždou Toufara a skončil zatýkáním Pěničky, který se zabarikádoval na půdě a nidko s ním nebyl schopen pohnout. Sám policejní rada musel zasáhnout. Díky němu se dozvíme, že šlo vlastně o nešťastnou náhodu. Milenecká dvojice v podání Brzobohatého a Bohdalové byla velmi přesvědčivá a i osudová. Opět se zde ukázal lidský přístup a rozměr geniálního rady Vacátka.(2.10.2009)

Nejvážnější ze všech čtyrech dílů filmovejch "Hříšných lidí města pražského", ale to není vůbec na škodu. Skvělej je hlavně Brzobohatej, v roli zhrzenýho milence prostitutky Paraplíčka, a taky samozřejmě Marvan v roli rady Vacátka. Nemálo dobrá je aji titulní pisníčka a sice tu není žádnej humor jako v ostaních filmech, ale to mi ani tak nevadí. 80%(9.1.2009)