• WANDRWALL
  **

  J. Sequens st., autor především vynikajícících filmů o HŘÍŠŃÁCÍCH si zde vzal odpočinkový čas. Měl na to právo. Major Zeman byla fuška. "30 případů majora Zemana" končil právě v tomhle období, takže každý pochopí, že když dostal možnost, tak natočil jen tak jako bokovku "Pokus o vraždu", a nedal si s tím moc práce, když na to neměl moc času.(25.8.2010)

 • zette
  *****

  Dokonaly psychologicky rozbor hlavni postavy, ktere se vytecne ujal Karel Hoger. Dobre vykreslene a zahrane jsou i dalsi postavy. Povedla se i pilotni pisnicka, kterou skvele predvadi Jana Brejchova. Filmu neni co vytknout, parada.(1.10.2016)

 • Tosim
  **

  POKUS o napínavou detektivku. Jiří Sequens ve "vrcholné" formě.(30.5.2003)

 • D.Moore
  *****

  Podle mého soudu naprosto perfektní film, který kazí snad jen předvídatelnost závěrečného odhalení. Karel Höger je coby postupně víc a víc paranoidní lékař špičkový (při jeho sledování jsem si vzpomněl na výkon Gena Hackmana v Rozhovoru) a předvádí věci (ne)uvěřitelné, po ruce má navíc výtečné spoluhráče v čele s Martinem Růžkem, Slávkou Budínovou, Zdeňkem Řehořem a Josefem Abrhámem, a celé to natočil specialista na napětí Jiří Sequens, jenž si zase přizval oblíbený tým včetně famózního Zdeňka Lišky (ta píseň!). Dost, dost, dost dobré. Začíná to poklidně a závěr drásá nervy.(8.7.2012)

 • CaptainNor
  ***

  Pokus o vraždu je typickým příkladem špatné žánrové klasifikace. Je to v první řadě psychologický film nebo aspoň pokus o něj, s linií kriminální zápletky. Poměrně slibný a originální námět je však ve scénáři degradován na plytkou a scestnou studii charakterů, že si jím i tak zanícený filmař jako Sequens (o mrtvých jen dobře), pod sebou podřízl větev. Odnesla to plejáda výborných herců, kteří odvedli jen rozpačité výkony. Nestane se každý den, že vám prolétne oknem svého bytu kolem hlavy kulka, ale podezřívat z útoku všechny kamarády, svého syna a snad i matku Theresu a Medvídka Pú, to je sotva k uvěření. Tohle všechno vím, ale jedno nevím: Co na tom filmu tedy je, že si ho občas s chutí pustím..??(27.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace