To nebyla ani tak kriminálka jako spíš psychologie. Karel Höger se postupně díky počátečnímu pokusu o vraždu na svou osobu mění z normálního člověka v paranoika, který by byl schopen obvinit z pokusu o jeho vraždu snad i Bruce Willise. Ale zase to byla pěkná vyjasňovačka vztahů. Chvílma jsem si připadal jak na celonárodním srazu zmrdů.(19.11.2010)

Zdařilý drama o podezíravosti a strachu... Přesný Karel Höger v hlavní roli popudlivého sobce, který se stává ještě popudlivějším, když mu někdo usiluje o život.(13.8.2010)

• Tosim

POKUS o napínavou detektivku. Jiří Sequens ve "vrcholné" formě.(30.5.2003)

• WANDRWALL

J. Sequens st., autor především vynikajícících filmů o HŘÍŠŃÁCÍCH si zde vzal odpočinkový čas. Měl na to právo. Major Zeman byla fuška. "30 případů majora Zemana" končil právě v tomhle období, takže každý pochopí, že když dostal možnost, tak natočil jen tak jako bokovku "Pokus o vraždu", a nedal si s tím moc práce, když na to neměl moc času.(25.8.2010)

Celkem obstojný pokus o psychologický kriminální film z dílny Jiřího Sequense, který v tomto ranku natočil řadu zdařilejších kusů, přesto se Pokus o vraždu svým psychologickým ponorem řadí k tomu výrazně povedenějšímu ve fondu československých detektivek, především skvělým hereckým obsazením a do značné míry originálním námětem. Karel Höger prostě byl pan herec a celkový koncept filmu postavený na řetězení a bujení paranoii je hodně originální...(8.7.2012)

• Karel Höger

• - Eva (Jana Brejchová) zpívá hlasem Hany Buštíkové. (funhouse)

• - Exteriéry filmy byly natáčeny v Brně-Lesná a v Praze na Maltézském náměstí. (waxtrax)