• Radek99
  ****

  Celkem obstojný pokus o psychologický kriminální film z dílny Jiřího Sequense, který v tomto ranku natočil řadu zdařilejších kusů, přesto se Pokus o vraždu svým psychologickým ponorem řadí k tomu výrazně povedenějšímu ve fondu československých detektivek, především skvělým hereckým obsazením a do značné míry originálním námětem. Karel Höger prostě byl pan herec a celkový koncept filmu postavený na řetězení a bujení paranoii je hodně originální...(8.7.2012)

 • WANDRWALL
  **

  J. Sequens st., autor především vynikajícících filmů o HŘÍŠŃÁCÍCH si zde vzal odpočinkový čas. Měl na to právo. Major Zeman byla fuška. "30 případů majora Zemana" končil právě v tomhle období, takže každý pochopí, že když dostal možnost, tak natočil jen tak jako bokovku "Pokus o vraždu", a nedal si s tím moc práce, když na to neměl moc času.(25.8.2010)

 • amirgal
  **

  Jako tradičně ... škoda toho námětu.(3.7.2014)

 • blackrain
  **

  Všechno začalo otrávenou kočkou, která měla být brána jako výstraha. Pak přišel na řadu výstřel z pistole, který na štěstí poškodil okno a skončil ve zdi. Ten také neměl být brán na lehkou váhu, protože dotyčná osoba to myslí opravdu vážně. Připomíná vám to praktiky mafie? Tak veřte, že o mafii tu opravdu nejde, protože všechno má své prostinké vysvětlení, i když motiv pomsty tu také je. Na pana profesora už toho bylo skutečně moc. Stal se z něho paranoidní člověk obviňující každého okolo sebe, včetně svých blízkých a přátel. Stále byl zatvrzelý a nespravedlivý vůči všem a všemu. Jenže je tu drobný zádrhel, on totiž neměl být vrahovou obětí. Písnička Hany Buštíkové byla opravdu chytlavá, ale její hlas mi k Janě Brejchové vůbec neseděl.(29.11.2009)

 • consuela1
  ***

  Film je zjevně inspirovaný mou velmi oblíbenou Čapkovou povídkou Vražedný útok. Povídka i film se mi velmi líbí.(1.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace