Tento český klasický detektivní film považuji za jeden z pokladů naší filmové tvorby. Jeden ze snímků s pověstnýma radou Vacátkem nám opět vykresluje různé postavy a postavičky první republiky. Skvěle navozuje atmosféru tehdejší doby. Vždy se znovu a znovu rád na tento film podívám.(20.10.2006)

Další ze série filmů s radou Vacátkem, tentokrát trochu delší, ale taky Vacátko a spol. řeší zapeklitější případ se spoustou podezřelejch, tak se není co divit. Všemu opět dominujou herecký výkony. Jak Marvan, tak i Kemr, Brodský nebo Brejchová, všichni jsou skvělí. 70%(15.1.2009)

Ze čtyř celovečerních filmů pro mě možná i nejlepší díl, kde se projevuje i určitá sociální kritika systému, jinak snímek má všechny klady Sequensova cyklu Hříšní lidé města pražského, tzn. zajímavé charaktery, dobré vykreslení prostředí a výbornou hudební stránku. O skvělém hereckém obsazení v čele s Marvanem ani není třeba vykládat. Celkový dojem: 80 %.(5.6.2009)

Král je mrtev, 62.000 korun zmizelo, na šachovnici pobíhá 11 až 12 podezřelých a vrchní inspektor Bouše provádí dle rady Vacátka hypermoderní metodou rekonstrukci, při které málem zemře stejný počet osob jako při činu samotném - tedy jedna.(23.12.2008)

Výborná detektivní zápletka, která zaujme při prvním zhlédnutí, avšak kvality film netratí ani tehdy, když již víme, jak to vlastně bylo. Velice trefně vykreslené charaktery celého příběhu, nanejvýš realistické prostředí i způsob policejní práce v mém případě však přece jen ustoupí do pozadí smutnému, dojemnému a tak vpravdě lidskému osudu ubohého Ludvy Krále, mistrně zosobněného skoro shodnou postavou Vlastimila Brodského. Takový konec, to si nezasloužil! Oh, jak příznačné!(26.12.2004)