Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stegr
  ****

  80%(20.4.2009)

 • Hejtmy
  ****

  Další ze série filmů s radou Vacátkem, tentokrát trochu delší, ale taky Vacátko a spol. řeší zapeklitější případ se spoustou podezřelejch, tak se není co divit. Všemu opět dominujou herecký výkony. Jak Marvan, tak i Kemr, Brodský nebo Brejchová, všichni jsou skvělí. 70%(15.1.2009)

 • Šandík
  *****

  Osobně si nemyslím, že by to bylo až tak natahované. Zkrátka to není normální detektivka. Prokreslení jednotlivých postaviček je téměř bezchybné, patřičně sychravé a zbytečně nenadlehčované sentimentálními klišé o idylické první republice. Komickou linku dostatečně a přitom velmi jemně a nenuceně zprostředkovává především policejní sbor v čele s radou Vacátkem, břitce pronášejícím skvěle mířené sarkastické poznámky. Scéna notně podroušených postaviček v podání Vlastimila Brodského a Josefa Kemra, vracejících se nad ránem z hospody je snad nejlepším zpracováním tohoto tématu v českém filmu vůbec. Takřka geniální jsou však i mnohá další místa, především skvostné herecké etudy Petra Čepka, o tradičně skvěle hrajícím Marvanovi nemluvě... Zcela subjektivně nejlepší ze všech čtyř celovečeráků.(1.4.2008)

 • fantoci
  ****

  Tento český klasický detektivní film považuji za jeden z pokladů naší filmové tvorby. Jeden ze snímků s pověstnýma radou Vacátkem nám opět vykresluje různé postavy a postavičky první republiky. Skvěle navozuje atmosféru tehdejší doby. Vždy se znovu a znovu rád na tento film podívám.(20.10.2006)

 • rt12
  ****

  Film je lepší průměr. Za Brodského a Brejchovou o jednu * víc.(27.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace