Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fantoci
  ****

  Tento český klasický detektivní film považuji za jeden z pokladů naší filmové tvorby. Jeden ze snímků s pověstnýma radou Vacátkem nám opět vykresluje různé postavy a postavičky první republiky. Skvěle navozuje atmosféru tehdejší doby. Vždy se znovu a znovu rád na tento film podívám.(20.10.2006)

 • Hejtmy
  ****

  Další ze série filmů s radou Vacátkem, tentokrát trochu delší, ale taky Vacátko a spol. řeší zapeklitější případ se spoustou podezřelejch, tak se není co divit. Všemu opět dominujou herecký výkony. Jak Marvan, tak i Kemr, Brodský nebo Brejchová, všichni jsou skvělí. 70%(15.1.2009)

 • gudaulin
  ****

  Ze čtyř celovečerních filmů pro mě možná i nejlepší díl, kde se projevuje i určitá sociální kritika systému, jinak snímek má všechny klady Sequensova cyklu Hříšní lidé města pražského, tzn. zajímavé charaktery, dobré vykreslení prostředí a výbornou hudební stránku. O skvělém hereckém obsazení v čele s Marvanem ani není třeba vykládat. Celkový dojem: 80 %.(5.6.2009)

 • petaspur
  ****

  Král je mrtev, 62.000 korun zmizelo, na šachovnici pobíhá 11 až 12 podezřelých a vrchní inspektor Bouše provádí dle rady Vacátka hypermoderní metodou rekonstrukci, při které málem zemře stejný počet osob jako při činu samotném - tedy jedna.(23.12.2008)

 • Pohrobek
  *****

  Výborná detektivní zápletka, která zaujme při prvním zhlédnutí, avšak kvality film netratí ani tehdy, když již víme, jak to vlastně bylo. Velice trefně vykreslené charaktery celého příběhu, nanejvýš realistické prostředí i způsob policejní práce v mém případě však přece jen ustoupí do pozadí smutnému, dojemnému a tak vpravdě lidskému osudu ubohého Ludvy Krále, mistrně zosobněného skoro shodnou postavou Vlastimila Brodského. Takový konec, to si nezasloužil! Oh, jak příznačné!(26.12.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace