Z tohohle filmu mi nikdy není moc dobře po těle. Postava černého krále umírá v podstatě nadarmo. Hodně smutný film, jehož bezútěšnost vyvažuje trochou humoru jen skvělý Stanislav Fišer ve své nejlepší roli.(3.3.2009)

Aj v prípade Smrti čierneho kráľa platí, podobne ako pri zvyšných celovečerákoch obľúbenej seriálovej partie, že takýmto príbehom svedčí viac seriálová stopáž. Ale ak by som mal vybrať, myslím že zo štvorice celovečerákov, ten najobľúbenejší, bol by to práve tento. Pri množstve komentárov sa tu polemika ohľadom dĺžky, keď je divák zvyknutý na polovičnú, dosť opakuje. 70% VIDENÉ ZNOVA: Takže peniaze vládnu svetom, to pochopíme po 20tich minútach a je nám to pre istotu opakované pravidelne až do konca. Pointa je v celku priehľadná, ale logická a tú hlavnú myšlienku filmu, či lepšie povedané dlhometrážnej časti seriálu, skvele podtrhuje.(21.1.2013)

Baladické vyprávění o zločinu s nečekaným vyústěním. Detektivka, která vstříc závěru směřuje spíše do úrovně sociálního dramatu. Představitelé vedlejších rolí přesvědčivě sehráli své archetypální postavy, z nich především Stanislav Fišer dovedl svého světáckého gaunera do dokonalosti. 85%.(20.5.2006)

80%(20.4.2009)

myslím,že vydarený film zo série o p.Vacátkovi -asi najlepší z filmovej série o p.Vacátkovi. Kino bolo plné..............(17.1.2013)

• - Režisér Sequens vzpomínal, jak se měl točit pohřeb. Jenže den před natáčením nebyl na hřbitově ani jeden hrob vykopaný a tak přes noc požádal kolegy ze štábu a za láhev rumu mu ten hrob vykopali. (cariada)

• - Film se točil souběžně s filmem Vražda v hotelu Excelsior, výroba tak vyšla levněji. (cariada)

• - Točilo se v místech dnešní stanice metra Vltavská. Scény na vlakovém nádraží se pak filmovaly na dnes již neexistující stanici Praha - Těšnov. (M.B)