Zelený svět

Zelený svet

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

USA, 1996, 129 min

• danecek24

54. Zlatý Glóbus za rok 1996 - nominace (1) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Kevin Costner(12.12.2008)

Obstojná romantická komedie z prostředí golfových hřišť s krásnou Rene Russo. Kdy už konečně všem režisérům dojde, že na podobné filmy bohatě stačí devadesát minut? Grrr.(12.3.2009)

Asi nejvíc pohodářská role Kevina Costnera, který mi tak trochu připomíná Willisova soukromého detektiva z Posledního skauta, kdyby vyměnil bouchačku za golfovou hůl. Chcete snad něco víc? Jo a ještě něco - zbožňuju golf!(8.7.2006)

Veľmi zvláštny film. Pre pedantov, ktorým ide o úspech a všetko s ním súvisiace. Ale filmovo nevtiahne tými pravými emóciami, skôr triafa priamou bezprostrednosťou.(11.1.2014)

Je to prosté. Když se vám měkká trojka dřevo změní na železo sedmičku a zahrajete s ní hole in one do jamky Rene Russo, roztrháte druhý den letité rekordy golfového US Open na hadry.. Sportovní specialista Shelton natočil zvláštní film. Romance z prostředí sportu, kde oba hlavní mužští protagonisté usilují o jednu ženu i výhru za pomoci stejných(!) prostředků. To znamená samolibost, arogance a chvástání aneb já jsem primadona, co umí daleko odpálit ten malý bílý nesmysl pokrytý důlky. Kdo je víc? Bacha na mě, pelikáne! Pokud nenosí v peněžence fotku Costnera, může tady divák vůbec někomu fandit..? Jestli však plavete v golfové terminologii, možná se naučíte pár nových temp a co snímku rozhodně nelze upřít, je několik opravdu vtipných momentů a poslední "soutěžní" půlhodina bez zbytečných limonádových příchutí. Trošku to podle Kevinových odpalů na 18.jamce vypadalo, že pořád točí Vodní svět..(27.6.2011)