Zelený svět

Tin Cup

Zelený svet

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

USA, 1996, 129 min

Film, který mne umí pobavit opravdu vždy, když ho vidím. Role padne Costnerovi zcela přesně - otočená čepice, pivo v ruce, míček a driver, to je přesně způsob, jakým si představuju zkrachovalého golfera jako je "Cink" McAvoy. Chemie mezi hlavními postavami funguje skvěle a i Don Johnson se přesně hodí na slizouna, co nemá rád děti, důchodce a pejsky :-) A poslední rána na U.S.Open, to je klasa.(1.7.2009)

„von to kurva fouknul po silnici a ještě běží….“ :-) Oddechovka ze zelených pažitů, kde se ale tentokrát překvapivě nepachtí 11 hráčů (na každé straně) za tím kulatým nesmyslem zvaným balon, ale parta chlápků se snaží trefit dír(k)u….. v zemi. A byť to vypadá, že jde (v prvé řadě) o golf, nenechte se mylně zmást, ve skutečnosti jde o „zcela něco jiného“ a to sice v(při)rozenou mužskou vlastnost zvanou ješitnost, projevující se (děti zavřete oči) v „poměřování velikosti čuráků“ :-) Ostatně, přiznejme si (to) upřímně pánové, setkali jsme se s tím (alespoň v jednom případě) všichni nebo ne?! p.s. byť se snímek bere s velkým nadhledem a trojlístek Costner-Johnson-Russo se vám (po)stará o to, že nudit se nebudete, nemůžu se zbavit dojmu, že Ron Shelton dělá z toho všeho (tohoto sportu) až moc velkou pouťovou atrakci a z hráčů jako R. McIlroy, P. Mikelson, B. Watson, T. Woods, J. Furyk, J. Nicklaus… až příliš velké nýmandy. Byť „stará dobrá sedmička železo“ dokáže zázraky, pouze s ní se na US Open opravdu nekvalifikujete, za to (vám) ručím. Pravda, v případě dopingu jakým je R. Russo, by se (ne)jeden možná obešel i bez 7-čky železa a spolehnul se pouze na svoje nádobíčko. Jako příjemná oddechovka (na Ne odpoledne) co se nebere smrtelně vážně, ale Tin Cup poslouží dokonale. A nakonec i ta čistá láska a zaujetí pro tento sport, z toho čiší (promiň češtino), né že ne. 65%(17.9.2012)

Velikánska golfová pohodička plná klišé, ktoré keď nechcete, vôbec nevadia. Na Paxtonov Golfový sen resp. Redfordovu Legendu o slávnom návrate sa to síce nechytá, ale miestečko v top 3 golf movie´s si to u mňa bez všetkého podrží. Lepších 70%.(28.4.2009)

Sotva prumerna lovestory ze sveta golfu. Bez vyraznych zvratu a s lehkym humorem film zacne i skonci. Nikdo z hercu rovnez neexceluje.(15.7.2012)

Slušná oddychovka se skvělym Costnerem, kterýmu postavy zkrachovalej sportovců s plechovkou od piva v ruce, co ale ještě neřekli poslední slovo, seděj jako praseti drbání.(6.10.2015)