Zelený svět

Tin Cup

Zelený svet

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

USA, 1996, 129 min

Kariéra Kevina Costnera mě nikdy nepřestane fascinovat. Herec, který se dlouho protloukal a nemohl se uchytit, byl jeden čas možná nejzářivější hvězdou Hollywoodu. Ovšem jeho sláva netrvala nikterak dlouho, filmy na nichž se podílel přestali diváci navštěvovat a tak časem přišel pozvolný úpadek. Zelený svět je jedním z takových filmů, které zažily menší ohlas než by v té době Kevin uvítal. S odstupem let, jako divák musím konstatovat že se jedná o poměrně zdařilou romantickou komedii z prostředí golfu, které vládne sympatické ústřední duo Costner/Russo a hispánský caddie Cheech Marin. PS: Jsem rád že se ve filmu nedočkáme klasicky očekávaného konce.(20.7.2012)

• kingik

129. minut jsem čekal až Costner ve vrcholně nesympatické roli přehodí green a míček zapadne do jamky a on vyhraje turnaj. Nevím, proč mu ostatní za jeho aroganci přáli vítězství. Naivní a předvídatelný sportovní film. Fakt zážitek to sledovat. Golf nemusím. 40%(31.7.2010)

Tradiční role pro Rene Russo a ještě typičtější pro Kevina Costnera. Nemyslíte? Golf je tu podaný jako hra pro jejího snoubence - tj. snoby a současně tu není brán příliš vážně a všechno to působí docela lehce a pohodově. Nejlepší jsou však pásovci přebíhající hřiště!(5.1.2004)

Kdyby film sestříhali do 29 minut, výsledný efekt by se nezměnil ani o píď. Koloběh záběrů zelený trávník-Kevin-bílý míček-Rene-Kevin-bílý míček-zelený trávník fakt delší "stopáž" (fujtajbl výraz) nepotřebuje. Kritéria žánru taktéž nepřekročila daný limit: smočení míčku-smočení péra-rvačka rivalů-drby fanynek-zápasy-porážka-výhra-sláva-happyend, tak nač tolik natahování děje. Leda pro zvláštní přání sexuálního zvrhlíka narcisty Kevina pozorovat každý svůj neopakovatelný pohyb a dosytosti si užít opakovaného sexu s příjemnou Rene třeba z důvodu nostalgie nebo pro chvíle nudy. Navždy.(17.9.2012)

Další z řady sportovních snímků se sympatickým Costnerem v hlavní roli. Komu není téma golfu cizí, pobaví se. Pro ostatní se jedná o zbytečně dlouhou a upovídanou komedii s romantickým nádechem v podobě Rene Russo.(26.11.2007)