poster

Ve jménu otce

 • Irsko

  In the Name of the Father

 • Velká Británie

  In the Name of the Father

 • USA

  In the Name of the Father

 • Slovensko

  V mene otca

Drama / Životopisný / Thriller

Irsko / Velká Británie / USA, 1993, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • boshke
  ****

  Poprvé u mne Daniel Day-Lewis zabodoval. Po Posledním Mohykánovi a Ganzích New Yorku. Role rebela Gerryho mu vyloženě sedne, podobně jako Petovi Postlethwaitovi role jeho otce. Atmosféra éry IRY skvěle vykreslena, moc dobře natočený film... 80%(26.6.2016)

 • Gilmour93
  ****

  „In the name of justice / In the name of fun..“ Když se kácí IRA les, létají třísky - nemilosrdně se zabodávající do těl nevinných. Sheridanovo domácí hřiště s tradičně výborným Day-Lewisem bojujícím za svobodu, spravedlnost a nalezení cesty k otci, s kterým na rozdíl od skutečného Conlona sdílel jednu vězeňskou celu. Mrzet může jen jistá černobílost vykreslení nekonečného boje mezi Iry a Angličany, ale až Gerry konečně vyřkne: „I´m a free man and I´m going out the front door.“, čert ji vem. Mimochodem, U2 při úvodních titulcích byli dokonalou volbou. „..In the name of the father / In the name of the son.“(18.11.2009)

 • Webb
  ****

  Né tak působivé jako "Krvavá neděle" ale ve výsledku o něco lépe zpracovaný a zajímavější snímek o bestiích, kteří potřebovali zaplácnout místo ve složce terorismu, a tak byl přinucen Daniel Day - Lewis spolu se svým otcem k podepsání viny za zločin který nespáchali. Po 15 letech se Daniel Day - Lewis dostává ven (otec bohužel zemřel ve vězení) aby očistil své jméno a všech nevinných. [7/10](1.5.2009)

 • Šakal
  *****

  Filmy o IRA mám rád a tento příběh podle skutečné události o irském zlodějíčkovi Gery Conlonovy, který byl roku 1974 křivě obviněný a následně odsouzený k doživotnímu trestu za bombový útok na londýnský bar, patří k tomu nejlepšímu, co jsem měl doposud možnost shlédnout. Můj oblíbenec ( stejně jako Sheridanův ) Daniel Day - Lewis zde exceluje. Tato role mu byla ušitá přímo na míru. Je nesmírně silným zážitkem a zároveň potěšením sledovat ( po celou dobu snímku ) jeho proměnu z lehkovážného frajerského zlodějíčka, přes částečnou rezignaci nad osudem ve vězení až po konečnou nesmírně silnou touhu a vůli po očištění sebe sama a především památky svého otce, který ve vězení umírá. In the name of the father je nesmírně silný příběh s mistrně zachycenou atmosférou tehdejší doby, brilantní Bizioneho kamerou, vše umocněno výrazným hudebním doprovodem Trevora Jonese. p.s. scéna, kdy vězni zapalují noviny a házejí je z oken dolů, mně vehnala slzi do očí....(18.11.2008)

 • Pepinec
  ****

  Ve jménu otce, syna a IRA amen. Dočista to se mnou házelo po posteli, jaký vztek jsem z té nespravedlnosti zpočátku měl. Postupem času však přišlo určité vyrovnání a chuť se znovu postavit k odporu, stejně jako to udělal Gerry. V nouzi poznáš ženu, že je to tak? Všechny emoce byly navíc umocněny faktem, že se jedná o příběh dle skutečných událostí. Britové jsou považováni za chladné konzervativní čumáky, ale tímto filmem se jim podařilo diváka oslovit. Zarazilo mě pouze to, jaké pré měli ve věznici i ti nejpřísněji hlídaní zločinci. Nezbývá ovšem nic jiného než věřit, že to tak skutečně chodívalo. Stejně jako je na místě víra v opětovné neopakování podobných habaďůr.(9.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace