Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta

Arline Garson

Scénografie:

Gregg Fonseca
  • Psema

Až na úvodní sekvenci s autobusem a relativně snesitelné finále prakticky nekoukatelné. Na první krvavý řez se čeká dlouhých 30 minut , jimž předchází jeden odhalený mozek a plácání ručníkem přes zadek, a ani pak se nic pořádného neděje. Mistr kotelník je na scéně snad ještě kratší dobu než v jedničce, stěžejní teenager je blbec na kvadrát a režírující Sholder bohužel postrádá cravenovské koule, takže nepřijdou na řadu ani pořádná jatka. Jen spousta blbých keců, přehršle WTF momentů a totálně zmrvená "mytologie", která od reality a světa snů přešla někam do řitního otvoru. Vzpomínáte na třetí Halloween? Tohle je něco podobného.(15.8.2009)

• Dudek

Ptáte se proč Freedy činí ty horzné skutky? Tak to se já musím zeptat vás: "Kdyby někdo natočil takovýto film o vás, jak byste měli rádi lidskou rasu?"(6.6.2005)

• SeBig

Docela kravina chtěl jsem dát tři s odřenýma ušima ale to prostě nejde. Po tom co jsem prvnímu dal tři hvězdy nemohu dát stejné hodnocené když je očividně vidět že je to nehorázná prkotina..(Spoiler: tentokrát Freddyho přemuže láska? Pfff tak stím se jděte zahrabat tohle je jen v pohádkách.) :-D(27.6.2011)

Nic extra hororového to nebylo. Béčkový film se vším všudy. Laciný scénář, masky i herecký výkon. Nebýt Roberta Englunda, dal bych i méně.(4.5.2011)

Tohle je můj nejoblíbenjší díl z celé série,je to fakt,žádnej kec. Freddy tu má jakousi divnou masku,zvláště co se týče očí. Jinak skvěle funguje coby horor. Klidně by fungovala jako jednička,neschází jí tajemno a velké napětí,Freddy před finálem sejme vlastně jen dva lidi a pak dva na tom večírku a jeden je ušlapanej v davu,takže si vlastně vystačí i s minimem mrtvých. Stopáž je přesná,tak aby toho nebylo moc ani málo. U mě Freddy boduje nejlépe,děj soutředěn na hlavního hrdinu a né pak jen na krvavé efekty jako ve trojce. Dvojka u mě sklidila můj největší obdiv a líbí se mi daleko více než kultovní jednička. Hudba je také ze všech dílů nejlepší,zvláště jedna melodie je fajň,celkově film jde i jinačím směrem. Zhmotnění přes Jessiho a né jen. Nesmí usnout nebo mě dostane. Schrnuto,dvojka je u mě ta nejlepší.(14.11.2008)

• - Freddy se v celém filmu objeví jen na 13 minut. (HellFire)

• - Tvůrce série Wes Craven odmítl režii druhého dílu, protože nikdy neplánoval pokračování ( a dokonce chtěl, aby první díl skončil šťastně) a také se mu nelíbil nápad s tím, že Freddy manipuluje s protagonisty a nutí je k páchání vražd. (HellFire)

• - Jediný film z celé série, ve kterém nezazněla originální úvodní hudba nebo její variace od Charlese Bernsteina. (HellFire)