poster

Píseň ohlašuje pomstu

 • Itálie

  O Cangaçeiro

 • SK název

  Pieseň ohlasuje pomstu

 • EN název

  Viva Cangaceiro

Western

Španělsko / Itálie, 1970, 98 min

Režie:

Giovanni Fago

Kamera:

Alejandro Ulloa

Hudba:

Riz Ortolani

Komentáře uživatelů k filmu (29)

 • RHK
  *

  Velmi slabý spaghetti western, bohužel, s minimem napětí, s televizním střihem i výpravou a s politickým podtextem o vzpouře chudých proti bohatým. Příběh prosťáčka, kterému vojáci zabili krávu a taky celou vesnici (hlavně jde o tu krávu), a on se stává banditou a spasitelem, který hlásá náboženství, spravedlnost a pomstu. Cestu mu však zkříží plavovlasý inženýr bohaté ropné společnosti, který se jako představitel kolísavé inteligence nakonec přikloní na stranu... (ale to už bych spoileroval). Olé, O Cangaçeiro - jen tahle ústřední melodie mi zůstane v paměti - mimochodem, tuhle brazilskou (?) píseň skvěle nazpívala - ne v tomhle filmu - i slavná folková zpěvačka Joan Baezová: http://www.youtube.com/watch?v=1BaNq9dSgGE., nebo také kdysi známá skupina Kučerovci ("Olé, O Cangaceiro / nocí jedem a tmou. Dusot koňských kopyt vrací / se k nám noční ozvěnou"). Ukázka z filmu: http://www.youtube.com/watch?v=leYirqjzy38&feature=related(25.2.2012)

 • Ej Hlemýžď
  ****

  Byť je to poněkud atypický western, jde o docela vydařený film. U nás běžel se slovenským zněním, mám pocit, že hlavní postavu daboval J. Kukura, nejsem si však zcela jist, je to už kolem 30 let, co jsem to viděl. No, a ta písnička s podmanivou melodií! Ale zase si nemohu vzpomenout, jestli byla se španělský textem, nebo s původním portugalským - Ole, la mulher rendeira, jak můžeme slyšet od Kučerovců.(21.9.2003)

 • D.Moore
  **

  Na můj vkus místy nesnesitelně naivní film, který sice obsahuje několik vydařených scén s dobrou atmosférou (hned tu úvodní například nebo noční přepadení), ale jinak není žádným veledílem. Režijních nápadů pomálu, hlavní hrdina vlastně není žádný hrdina (popravdě mi ten blb byl krajně nesympatický), hudba ovšem skvělá.(22.6.2014)

 • LiVentura
  *****

  ..vřele doporučuji všem "westernovsky" zainteresovaným... jinak je to velmi trefný a svižný, z histrorie lehce čerpající, western s krásnou hudbou, tedy ústřední melodií, která se snad vryje každému. :-)(13.7.2008)

 • gogo76
  ****

  „Olééé“...to si nespievajú iba futbalový fanúšikovia, ale aj brazilskí banditos, ktorí ohlasujú pomstu. Ich vodca je v úvode vykreslený ako riadny čudák, čo filmu veľmi nepomohlo, no postupne s jeho silou rastie aj pôsobivosť filmu. Hudobný motív , ktorý tu mnohí užívatelia ospevujú, nie je vo filme používaný tak často, ako som si myslel. Netypický western z Brazílie má niečo do seba, ale v dobe jeho vzniku bola jeho pôsobivosť určite väčšia. Filmu by viac sedel trochu drsnejší look, ktorý sa viac prejavuje v druhej polovici filmu. Váhal som nad hodnotením, ale mám pre westerny slabosť, preto slabšie štyri. 70%.(3.2.2012)

 • WANDRWALL
  **

  Ohlašovat pomstu písní je sice starodávný zvyk, ale ne vždy se vyplatí dělat halas, když je třeba si vyrovnat účty. Propletenec mezilidských vztahů nakonec vede někoho k činu, takže o akce a náladsky vyvolávající změny strategií není nouze.***(17.10.2010)(18.10.2010)

 • Aky
  ***

  Po letech už to není ono. Kdysi legendu čas proměnil v naivňoučký, místy trapný a k smrti rozvláčný kousek.(20.9.2010)

 • Mariin
  ***

  Film vysílala česká televize 4. 6. 1980.(26.12.2009)

 • Kimon
  ****

  Kdosi mu říkal: "Bohatým nevěř".... věřil a málem na to doplatil.(18.10.2010)

 • Flakotaso
  ****

  Tak tento neznámý kousek mě opravdu hodně překvapil! Parádně konzistentní a netradiční western, který nešetří dvěma zdánlivě neslučitelnými věcmi-brutalitou a humorem a přesto to všechno výtečně ladí. Dočkal jsem se taky několika mých oblíbených bizarností a skvělé hudby.(18.9.2010)

 • Karamanlis
  **

  Na margo Piesni ohlasujúcej pomstu som v mladosti počul pár pozitívnych ohlasov a chytľavý ústredný popevok mi je tiež dôverne známy. Samotný film som však nezaťažený nostalgiou prvýkrát videl až v roku 2010 a bol som nemilo prekvapený... blbučký scenár, antipaticky pôsobiaci hlavný hrdina s pozoruhodným afrom na hlave, u ktorého sledujeme premenu z naivného a pravdepodobne aj zoofilného vidieckeho prosťáčika v náboženského fanatika a vzápätí v presne mieriaceho pištoľníka a krutého banditu, herecké výkony asi tak na úrovni Villaggiových fantozziovských komédií a bojové scény s úbohou choreografiou... O' Cangaçeiro je proste jeden z tých horších speghetti westernov a popularita, ktorú si táto snímka získala na našom území zrejme vyplynula z toho, že ju vysielali v TV za komančov, keď si našinec nemal veľmi z čoho vyberať a bol vďačný za každý západný film, ktorý k nám prenikol...(3.10.2010)

 • erl
  *****

  Netradiční ale o to vydařenější Western odehrávající se v Brazílii. Milian měl štěstí na originální zástupce tohoto dnes již okrajového žánru který však dokázal nabídnout věci a myšlenky jako žádný jiný. Navíc Ortolani jako vždy originální a svěží. Moc pěkné.(1.11.2009)

 • fragre
  ***

  Počátkem sedmdesátých let to byl trhák. Nyní spatřeno po dlouhých letech. Tedy, sice jsem se nenudil, film ubíhal pěkně, některé situace a hlášky jsem si překvapivě vzpomínal, ale to kouzlo, které z toho dělalo vyjímečný zážitek, už je pryč. Škoda.(14.5.2011)

 • Mylouch
  ***

  3* dnes už asi jen ze sentimentu - Cangaceiros(23.1.2012)

 • farmnf
  ***

  Můj oblíbený dětský film. Bohužel po 40 letech se to sleduje už dost těžko. Mnoho trapných vyumělkovaných a zcela nereálných scén a spousty zcela nelogických vybočení děje. Filmařsky je to slušně uděláno, něco jako Vinetou. Ústřední melodie je stejně jako v Mayovkách těžká hitovka.(10.10.2010)

 • Aqualung
  ****

  Přísámbůh, že si děj flmu již přesně nevybavuji.Viděl jsem to někdy v 70.letech.Ale co mi však zůstalo v paměti, je centrální melodie, anebo ta píseň.Byla to silná melodie.Kdyby na to někdo narazil, tak dejte,prosím, vědět.(11.12.2009)

 • xaver
  ****

  Zajímavý snímek. Hodně kritický a nadčasový. Možno právě úproto je některými odsuzován jako politická agitka z éry komunizmu. Z mládí jsem si dlouho připomínal píseň Olé o Cangaséros, která byla ve své době obrovským hitem. Píseň je velmi působivá, zejména když ji zpívá velký sbor. Dnes po létech se mi dostalo do ruky DVD s tímto filmem a rád jsem si doplnil svoji filmotéku o kvalitní snímek z pro nás dodnes exotického prostředí, byť se Brazílie jako pořadatel MS v kopané pasuje na civilizovanou zemi.(23.5.2012)

 • MR007
  **

  Mě to připomínalo pornoskeče ze Slunce seno a pár facek :-)(6.7.2009)

 • Mikino00
  **

  Značně naivní a zdlouhavý western z Brazílie, připomínající podobné filmy z mexického prostředí. Konec je opravdu k smíchu.(12.1.2012)

 • Disease
  ***

  Nevím nevím, jak bych hodnotil, nebýt nostalgie...(11.4.2011)

<< předchozí 1 2