poster

Píseň ohlašuje pomstu

 • Itálie

  O Cangaçeiro

 • slovenský

  Pieseň ohlasuje pomstu

 • anglický

  Viva Cangaceiro

Western

Španělsko / Itálie, 1970, 98 min

Režie:

Giovanni Fago

Kamera:

Alejandro Ulloa

Hudba:

Riz Ortolani

Střih:

Eugenio Alabiso
(další profese)
 • Kimon
  ****

  Kdosi mu říkal: "Bohatým nevěř".... věřil a málem na to doplatil.(18.10.2010)

 • RHK
  *

  Velmi slabý spaghetti western, bohužel, s minimem napětí, s televizním střihem i výpravou a s politickým podtextem o vzpouře chudých proti bohatým. Příběh prosťáčka, kterému vojáci zabili krávu a taky celou vesnici (hlavně jde o tu krávu), a on se stává banditou a spasitelem, který hlásá náboženství, spravedlnost a pomstu. Cestu mu však zkříží plavovlasý inženýr bohaté ropné společnosti, který se jako představitel kolísavé inteligence nakonec přikloní na stranu... (ale to už bych spoileroval). Olé, O Cangaçeiro - jen tahle ústřední melodie mi zůstane v paměti - mimochodem, tuhle brazilskou (?) píseň skvěle nazpívala - ne v tomhle filmu - i slavná folková zpěvačka Joan Baezová: http://www.youtube.com/watch?v=1BaNq9dSgGE., nebo také kdysi známá skupina Kučerovci ("Olé, O Cangaceiro / nocí jedem a tmou. Dusot koňských kopyt vrací / se k nám noční ozvěnou"). Ukázka z filmu: http://www.youtube.com/watch?v=leYirqjzy38&feature=related(25.2.2012)

 • LiVentura
  *****

  ..vřele doporučuji všem "westernovsky" zainteresovaným... jinak je to velmi trefný a svižný, z histrorie lehce čerpající, western s krásnou hudbou, tedy ústřední melodií, která se snad vryje každému. :-)(13.7.2008)

 • WANDRWALL
  **

  Ohlašovat pomstu písní je sice starodávný zvyk, ale ne vždy se vyplatí dělat halas, když je třeba si vyrovnat účty. Propletenec mezilidských vztahů nakonec vede někoho k činu, takže o akce a náladsky vyvolávající změny strategií není nouze.***(17.10.2010)(18.10.2010)

 • Flakotaso
  ****

  Tak tento neznámý kousek mě opravdu hodně překvapil! Parádně konzistentní a netradiční western, který nešetří dvěma zdánlivě neslučitelnými věcmi-brutalitou a humorem a přesto to všechno výtečně ladí. Dočkal jsem se taky několika mých oblíbených bizarností a skvělé hudby.(18.9.2010)

 • - Ve filmu mnohokrát zazní podmanivá píseň O Cangaceiro, u nás později proslavená skupinou Kučerovci. (novyto)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace