poster

Znamení

 • USA

  Signs

 • Slovensko

  Znamenia

 • Velká Británie

  Signs

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2002, 106 min

 • POMO
  *****

  Ultimátna emocionálna jazda, zimomriavkový orgazmus a v neposlednom rade i duchovné pohľadenie, vďaka ktorému film zostárne pomalšie, než by zostárol bez neho. Krásna shyamalanovka s geniálnym, často citovaným (vykrádaným) soundtrackom Jamesa Newtona Howarda.(7.10.2002)

 • Fr
  ****

  den nezávislosti trochu jinak. zatím co R.EMMERICH musel k natočení invaze ufonů na naši planetu (a do USA zvlášť) použít jeden speciální efekt za druhým, M.N.SHYAMALAN je jinej borec. dokáže si udržet moji pozornost díky tomu co se ,,děje" a mluví v příběhu, a po celý snímek si pohrává s mojí fantazií a hranicí strachu. mnohokrát za film (první mimozemšťan, boj s ufonem, boj o život morgana) nechá napětí gradovat. také používá efekty! jsou však trošku jiné(baterka, zvonkohra, hlavně však zvuky), ale neméně působivé. moc se mi líbí myšlenka, že NÁHODY NEJSOU a vše tedy musí mít nějaký smysl (pro děj tohotu filmu mistrně vybudovaná!) a já vím, že kolem domu určitě nebudu mít kukuřičné pole. (a ještě pro jistotu dodělám ty okna a zapnu chůvičky, protože co kdyby náhodou...)(19.8.2005)

 • novoten
  *****

  Když víra neznamená nutně Boha, když znamení nenutí přidat se ke spolku bláznů, když minulost má tajemství, které se dá rozluštit až v pravou chvíli - a když Mel Gibson zahraje životní roli. Tak tehdy přichází pocit, že jeden malý nenápadný Ind je s definitivní platností génius jak příběhu, tak režie a že mě nikdy nedokáže zklamat. A ten pocit už se mě nakonec drží pěkných pár let. Když dokáže během jediného záběru přejít z upřímného rodinného dramatu do téměř nevydýchatelné thrillerové situace tak, že mě první bere za srdce plnou silou a druhé mě napíná k prasknutí, dokazuje své umění žánrové nezařaditelnosti (které pak dovedl na nebeskou úroveň ve Vesnici). Nejen za něj se budu každé dva roky na nový snímek třást.(30.3.2006)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Skladatel James Newton Howard začal komponovat hudbu ještě před začátkem natáčení. K dispozici měl pouze detailní Shyamalanovy storyboardy. (becki_tu)

 • - Přibližně v čaes 54:52 ve scéně, kdy Rey (M. Night Shyamalan) odjíždí od svého domu, lze při záběru z boku na auto v odrazu jeho bočního okénka zahlédnout kameru. (imagoo)

 • - Takzvané "Brazilské video" je natočeno klasickou domácí kamerou samotným Shyamalanem. (becki_tu)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace