poster

Znamení

 • USA

  Signs

 • SK název

  Znamenia

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2002, 106 min

 • Viktooorka
  ****

  jak napsat komentář k tomuto filmu, aby z toho nevznikl spoiler?? po přečtení několika kometářů už stejně skoro všechno řečeno bylo... tak jak začnu.. styl pana režiséra mám ráda.. do svých filmů dává sám sebe... možná je to na škodu.. ale mě se to líbí.. příběh o knězi, který po smrti své ženy, přestane věřit v Boha.. o jeho rodině.. a farmě, kde se záhadně objeví kruhy v obilí... je to opravdu podvod, nebo v tom mají prsty mimozemšťani.. polovinu filmu jste přesvědčeni, že je to opravdu jen podvod... to se ale v průběhu záhadně mění.. k tomu se přidávají malé indicie, které Vám ale přijdou úplně nepodstatné a až v závěrečném dramatu zjistíte tu pointu.. proč to tak vlastně bylo... všechno krásně do sebe zapadlo.. a vy máte aspoň příjemný pocit, že všechno má svůj smysl ;) k tomu ještě skvělé herecké výkony Mela a Joaguina a ostatních.. plus malinkatá rolička i samotného Shyamalana(31.3.2009)

 • Jossie
  *****

  Vynikající sci-fi, kdy člověku běhá strachy mráz po zádech celou dobu, temné náznaky nějakého nebezpečí, skvělý, zajímavý závěr. Moc na mimozemšťany nevěřím, ale po takovém filmu se člověk zamyslí a doufá, že opravdu neexistují. Pro mě osobně nejlepší film od Shyamalana.(12.11.2004)

 • mandes
  *****

  rozpocet $72 million trzby celosvetovo $408,247,917(6.11.2006)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Režisér M. Night Shyamalan trval na tom, aby na plakátech nebyla tvář Mela Gibsona, protože tyto verze mu připomínaly plakáty na jeho předchozí film, Šestý smysl, což odmítal. (Barydave)

 • - Přibližně v čaes 54:52 ve scéně, kdy Rey (M. Night Shyamalan) odjíždí od svého domu, lze při záběru z boku na auto v odrazu jeho bočního okénka zahlédnout kameru. (imagoo)

 • - Film se natáčel na pozemcích zemědělské školy Delaware Valley College. (simmiem)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace