poster

Znamení

 • USA

  Signs

 • Slovensko

  Znamenia

 • Velká Británie

  Signs

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2002, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • charlosina
  ****

  Atmosféra naprosto vynikající... naprosto jsme se do děje vžila. A herecké obsazení rovněž perfektní, zejména malá Abigail Breslin mi svým pohledem učarovala.(8.6.2009)

 • KevSpa
  *****

  M. Night Shyamalan ve svém dalším geniálním díle opět ukazuje, čeho všeho se dá klasickými filmařskými prostředky dosáhnout. Pomocí atmosféry graduje napětí, ale tentokrát šel ještě dál, hlouběji do thrillerových vod, až na pomezí hororu. Dokonce si tentokrát dovolil použít i humor, který ovšem stejně jako celý film zpětně působí mrazivě. Znamení je film ještě působivější než Vyvolený a nenechá vás ani na chvíli vydechnout. Každý záběr vás zcela pohltí. Navíc se pohybuje na hraně mystična mnohem více než Šestý smysl i Vyvolený dohromady. Jeho pointa nespočívá tak jako v jeho předchozích snímcích v šokujícím odhalení, ale drží se v linii nadpřirozena a duchovna, podobně jako celý předchozí děj. Pro mě osobně Shyamalan tímto filmem potvrdil, že je geniální scenárista a režisér a mám takový dojem, že na nás chystá v budoucnu něco ještě mnohem podmanivějšího, ovšem jde na to chytře - film od filmu přidává na intenzitě, aby to pro nás nebyl takový šok. I když i při sledování Znamení se mi chvílemi zastavovala krev v žilách - i takový účinek mohou mít filmy, ale není jich mnoho a už vůbec ne tvůrců, kteří své filmy točí právě pro tento účinek na diváka. Myslím, že teď už můžeme s jistotou říci, že Shyamalan je ten nejlepší nástupce Alfreda Hitchcocka, o jakém se nám ani nesnilo!(5.8.2002)

 • igi B.
  ****

  Výborné a netradiční drama o slabosti, strachu a víře... Řemeslně velmi zručně natočený psychologický scifithriller s hororovými prvky a náboženským nádechem. I když po skvěle budovaném napětí v úvodu filmu M.N.S. trošku podléhá >svým vlastním< klišé, Mel Gibson by mohl >trošku méně< hrát (očima a mimikou vůbec :-) a ty dětičky by nemusely být tak dokonalé, krásné, inteligentní a statečné - a nakonec i reálné záběry >emzáků< trošku shazují tu mysterióznost děje, pointa je nakonec tradičně shyamalanovsky vydařená. Ano, nakonec vše je osudově dáno, vše do sebe zapadá a je tak, jak je předurčeno a jak má mýt... Vlastně - jak osudově? Ne! Vše je otázkou víry, neboť vše je řízeno tak, jak předurčil Bůh! A vlastně nakonec ani tak nejde o to náboženství... - - - P.S. Bůh není! Není důvod... °-|(22.9.2006)

 • Marius
  **

  UPOZORNENIE ! Nasledujúci koment obsahuje vety, ktoré by niektorí uživatelia mohli vidieť ako SPOILER. Ja nie som toho názoru ale ďalej čítate na vlastné nebezpečenstvo. Tak a Shyamalana mám komplet za sebou. Chvalabohu. Tento film je jedna veľká nafúknutá nuda, ktorá absolútne nevie čo chce riešiť. Či problém so stratou viery reverenda Gibsona, jeho rodinné problémy alebo inváziu mimozemšťanov. Dramaticky brutálne nevyvážený scenár Znamení má tak do očí bijúce kiksy, že i napriek klasicky slušnej kamere to film u mňa nevytrhne z biedy. Prečo emzáci prestanú s pokusmi dobyť dom ? Aby snáď dali Melovi šancu rozprávať deťom ako sa narodili alebo Phoenixovi, aby povedal bratovi aký je vlastne frajer ? Malý Culkin svoju postavu hrá ako klon Osmenta, herecký potenciál Gibsona a hlavne Phoenixa je totálne nevyužitý. Cameo režiséra je IMHO dosť okatou onaniou, pretože keby tam nebolo stala by sa len jediná vec - nevyzradil by (do určitej miery) spinpoint - svoj trademark. Nie nie, Shyamalan ma neoblbne ani náhodou 3/10.(19.8.2005)

 • Marigold
  ***

  V něčem velmi vtipná aktualizace žánru invazní sci-fi, v něčem nepříjemně klaustrofobické, v něčem mile nadsazené (kloboučky), v jiných ohledech ale naprosto obtěžkané snahou přesahovat a ukazovat něco víc než komorní příběh rodinné krize obklopené tajemnými znameními zhůry. Bavilo mě to sledovat jako jednu z variant klasického vyprávění o znovu-nastolení autority otce skrze katastrofu. V tomto ohledu to lehce připomíná Spielbergovu Válku světů. Steven je však výrazně lepší vypravěč a bavič, aniž by za Shyem zaostával myšlenkově (ono to ani moc nejde).(13.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace