Znamení

Znamenia

Signs

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2002, 106 min

Atmosféra naprosto vynikající... naprosto jsme se do děje vžila. A herecké obsazení rovněž perfektní, zejména malá Abigail Breslin mi svým pohledem učarovala.(8.6.2009)

Po zkušenostech s režisérem Shyamalanem člověk sleduje každý detail v předtuše Velké Pointy, okolo níž se celou dobu krouží. Uzavírá sám se sebou sázku, jestli tomu tentokrát přijde na kloub dřív, než by měl. A po zjištění, že Znamení žádnou Velkou Pointu nemají, přichází zklamání, možná i pocit podvodu. To chápu. Mně naštěstí někdo předem připravil na to, že z pointy nic nebude, tak jsem to pustil z hlavy a zklamaný nejsem. Bál jsem se, bavil jsem se a jsem spokojen. 80%(7.2.2007)

den nezávislosti trochu jinak. zatím co R.EMMERICH musel k natočení invaze ufonů na naši planetu (a do USA zvlášť) použít jeden speciální efekt za druhým, M.N.SHYAMALAN je jinej borec. dokáže si udržet moji pozornost díky tomu co se ,,děje" a mluví v příběhu, a po celý snímek si pohrává s mojí fantazií a hranicí strachu. mnohokrát za film (první mimozemšťan, boj s ufonem, boj o život morgana) nechá napětí gradovat. také používá efekty! jsou však trošku jiné(baterka, zvonkohra, hlavně však zvuky), ale neméně působivé. moc se mi líbí myšlenka, že NÁHODY NEJSOU a vše tedy musí mít nějaký smysl (pro děj tohotu filmu mistrně vybudovaná!) a já vím, že kolem domu určitě nebudu mít kukuřičné pole. (a ještě pro jistotu dodělám ty okna a zapnu chůvičky, protože co kdyby náhodou...)(19.8.2005)

Další vynikající „Shyamalanovka“! Klasicky nadprůměrně odvedená režie a hlavně hustá atmosféra, s kterou je pracováno přesně podle přání diváka. Výtečná je i samotná hudba. Shyamalan si umí vybrat vždy velice schopné dětské herce, kteří hrají vyrovnané partie s filmovými hvězdami největšího kalibru, v tomto případě Rory Culkin, Abigail Breslin - Mel Gibson, Joaquin Phoenix. Najdou se čistě mrazivé scény a to v originálním podání a stejně jako ve Vyvoleném a v Šestém Smyslu, se mi i zde velice líbil konec. Tleskám. Škoda, že se nepovedlo tak jak jsem očekával Stalo se, ale co stalo se, stane se ;-) btw: aspoň jsem se zase trochu více (zpetně) zasmál Scary Movie 3 ;-)(25.12.2008)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: MISTROVSKÉ dílo !!! Pan Hitckchock by měl radost !!!! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(16.12.2007)