poster

Šestý smysl

 • USA

  The Sixth Sense

 • Slovensko

  Šiesty zmysel

Drama / Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 1999, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Melies
  *****

  9 / 10 Šiesty zmysel oplýva scenárom, ktorý by si mal slovo po slove, vetu po vete preštudovať každý, kto to s filmom myslí aspoň trochu vážne - výborný nápad dotiahnutý do úspešného konca ubrúsený až tak povediac na kosť od všetkých zbytočností a samozrejme, zručne pretavený do výsledného snímku. Osobne by som mu dal síce len štyri *, no to iba kvôli tomu, že som vopred poznal pointu - preto teraz zažmúrim jedno oko a dúfajúc, že robím dobre, dávam maximálne hodnotenie.(25.8.2005)

 • Lynn
  *****

  Podle mě je Šestý smysl jedním z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. Měla jsem to štěstí vidět i ostatní Shyamalanovy filmy (Vyvolený a Znamení) a už teď je to jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. A Haley Joel Osment je snad největší dětský herecký talent devadesátých let. I Bruce Willis je v téhle roli naprosto skvělý, takže se není ani proč divit, že ho Shyamalan obsadil i do Vyvoleného. A konečná pointa je fakt úžasná, celý film mě vůbec nenapadlo, jak to vlastně je. Ale nemůžu ji prozradit, to by ti, co tenhle film (ještě !!!) neviděli, přišli o velkej zážitek. Tomuhle filmu snad vůbec neni co vytknout, je prostě báječnej.(21.3.2004)

 • Fr
  *****

  Psycholog Malcom Crowe sotva promluví se svojí ženou. Jsou si cizí. A jednou potká malýho kluka. A jak to celý skončí? TO NEVÍM!!... Věříte, že jsou lidi, kteří neznaj Šestej smysl? To já už ho viděl ...., a i když nejlíp funguje ,,poprvý", tak stejně při některejch scénách ani nedejchám (když jsou tam, když se zlobí, když se ochladí). Co nedejchám! Běhá mně dědek Mráz po zádech, a není to jen takový to šimrání vzadu za krkem. Film skončí a je mi mnohem lépe... Dobrou noc MALCOME! Už musím jít a doufám, že za vámi dlouho nepřijdu...(2.9.2005)

 • Radek99
  *****

  Mé první, a nikoliv poslední, setkání se Shyamalanem. V té době byl králem atmosférického mysteriozního thrilleru. Brilantní vedení herců, úchvatné budování atmosféry, omračující pointa. Škoda, že jeho aura postupem času vybledla. Šestý smysl byl ale komplexní film. Tak bych si ho rád uchoval v paměti.(12.11.2011)

 • AngelAngie
  *****

  Na filmu jsem byla v kině... nikdy na to nezapomenu... snad jediný opravdu strašidelný film, na kterém jsem byla se svojí mámou a ona se do toho snímku zamilovala...(1.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace