poster

Šestý smysl

 • USA

  Sixth Sense, The

 • SK název

  Šiesty zmysel

Drama / Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 1999, 107 min

 • Houdini
  *****

  Oscar 6 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec VR - Haley Joel Osment, Herečka VR - Toni Collette, Střih, Scénář ......... Tento film mě 100% utvrdil v přesvědčení, že pokud víte, že film je dobrý nic dalšího o něm není třeba zjišťovat. Podobně silný zážitek jsem měl z Matrixu o kterém jsem věděl pouze to ,že se jedná o vynikající sci-fi. A tak mohu vidět tento film podruhé a s naprosto "odlišným" dějem.(16.5.2003)

 • Radyo
  ****

  Asi bych dal Šestému smyslu i pět hvězdiček, kdybych v době, kdy jsem jej viděl poprvé netušil, jaká je pointa... Bohužel jsem se to dozvěděl z tak renomovaného časopisu jako je Cinema, kde klidně již pár měsíců po premiéře otiskli část z diskuze na webu Cinemy, a tam někdo zmínil právě ono vyvrcholení. Škoda. Nicméně i tak se jedná o velice kvalitní thriller s mnoha napínavými scénami a divák neznalý situace skutečně do poslední chvíle netuší, která bije. Samotné vyvrcholení je skutečně úžasné, nicméně nesmí být známo předem. :) Shyamalan se předvedl jako velice dobrý režisér, jenž si umí vybrat námět i herce a smíchat všechny ingredience do působivého celku.(30.12.2003)

 • genetique
  *****

  Duchársky thriller číslo jedna. Scenáristicky dokonalý len na prvýkrát, ale záverečným zvratom si Shyamalan u mňa vyslúžil 100%.(21.5.2006)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Bruce Willis za svou roli obdržel také díky ziskům filmu 100 milonů amerických dolarů, čímž se stal ve své době nejlépe placeným hercem a vysloužil si zápis do „Guinnessovy knihy rekordů“. (Merengues9)

 • - Latinská fráze, kterou říká Cole v kostele, když se poprvé setká s Malcolmem, zní: "De profundis clamo ad te domine," což v překladu znamená: "Volám tě z hlubin, ó Bože." Tato citace tvoří první slova 130. žalmu z Knihy žalmů. (HappySmile)

 • - Režisér a scénárista Šestého smyslu M. Night Shyamalan film považuje za něco mezi Vymítačem ďábla (1973) a Obyčejnými lidmi (1980). (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace