poster

Šestý smysl

 • USA

  The Sixth Sense

 • Slovensko

  Šiesty zmysel

Drama / Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 1999, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gouryella
  *****

  Skutecne revolucni ducharsky film s jednimz nejoriginalnejsich zaveru v dejinach filmu.(30.7.2002)

 • Anthony
  *****

  Závidím těm, co to uvidí poprvé a nikdo jim nevykecá pointu. Věděl jsem, že se na konci něco chystá a stejně mě dostal. Navíc je výborný celý film - výborná atmosféra, skvělí herci (především Osment, Oscara jsem mu přál víc než Cainovi za Pravidla moštárny), přesně padnoucí hudba od JNHowarda. Kromě závěru pro mě ještě nezapomenutelná scéna s domácím videem.(11.7.2003)

 • Renton
  *****

  Scénář: M. Night Shyamalan .. Bez nečekané pointy Šestý smysl prostě na plno nefunguje (to samé platí pro více než druhou opakovanou projekci - ta první je nutná, aby vám opravdu vystoupla genialita Shyamalana a jeho důmyslné skladby dvou světů), byť má uhrančivou atmosféru a výtečné herecké duo Willis - Osment. Takže kdo neměl štěstí vidět snímek v kině už v době premiéry, nejspíš stěží plně nedocení veškeré tvůrčí kvality, protože geniálno tohoto snímku tkví právě v tom, že o filmu dopředu pranic nevíte a nejste deformován následnou vlnou "šokujících" rozuzlení.. 100%.(21.5.2007)

 • Viktooorka
  *****

  jak zhodnotit tenhle film, aniž bych se opakovala??Bruce Willis, psycholog, který se snaží pomoci mladému chlapci (Haley Joel Osment) který vidí mrtvé lidi... snaží se napravit chybu, kterou kdysi udělal a zároveň chlapec pomůže jemu... bravurní film s vynikajícím rozuzlením.. poprvé mi ten film vyrazil dech.. a když ho vidím stále častěji moje pocity z toho filmu se stále stupňují... sice už znám konec, to ale nebrání požitku.. ten tísnivý pocit, který se ve mě pořád vzbuzuje a otázky deroucí se na povrh jsou stále i po x-tém shlédnutí.. a neustále se mě zmocňuje otázka: "Chtěli by jste mít šestý smysl??"(31.3.2009)

 • mandes
  *****

  rozpocet $40 million trzby celosvetovo $672,806,292(6.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace