Šestý smysl

The Sixth Sense

Šiesty zmysel

Drama / Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 1999, 107 min

Revoluční film, skvělé herecké výkony, opravdu netradiční scénář a hromada napětí. Po prvním shlédnutí musíte film vidět velice brzy znovu, abyste si všimli, jak dokonale a do nejmenších detailů je příběh propracovaný a že se vším, co vám prozradí pointa, bylo počítáno a říkáte si jen "proč mi tohle sakra nedošlo".(3.3.2003)

Pointa byla u tohoto filmu vynášena jako modla, ale je to základní chyba. Snímek je skorem geniální a po dalším shlédnutí divák objevuje další neuvěřitelně úchvatné věci... Z HLUBIN K TOBĚ VOLÁM, PANE.(6.11.2002)

Palec rozhodně nahoru, ale Vyvoleného mám radši :-) Horror movie of the year(9.12.2007)

Duchársky thriller číslo jedna. Scenáristicky dokonalý len na prvýkrát, ale záverečným zvratom si Shyamalan u mňa vyslúžil 100%.(21.5.2006)

Filmová delikatesa, kterou se zatajením dechu sledujete od začátku až do konce. Konec je absolutně výjimečný a dává smysl předešlému ději.(3.3.2006)

• - Když se Dr. Malcolm Crowe (Bruce Willis) kouká doma na video ze svatby, jde v pozadí slyšet písnička "Come See About Me", která mj. zazněla ve filmu Policajt v Beverly Hills 3. (MATADOR)

• - Režisér neponechal náhodě žádný detail, a tak i třeba sklenice, které vidíme v kuchyni u matky Cola jsou od krému Penn Maid, který se dá koupit pouze ve Philadelphii. (don corleone)

• - Režisér Night Shyamalan se ve filmu objeví v malé roli doktora, který vyšetřuje Cola po incidentu na narozeninové párty. (don corleone)