Vyvolený

• SK název

Vyvolený

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2000, 106 min

První dojem je slabší než u Šestého smyslu, ale je to pořád výborný Thriller. Výborná režie a jak už to u Shyamalana bývá skvělá hudba.(23.2.2003)

Jeden ze čtyř nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Dokonalý ve všech složkách, v každém detailu, v každé sekundě. Bojím se bojím (a potvrdilo se to v Signs), že už se Shyamalan bude jen vykrádat.(9.11.2002)

Film bez chyb či zaváhání.(23.4.2002)

Jeden z lepších thrillerů novější doby - originální příběh, dobré herecké výkony a napětí až do konce.(3.3.2003)

Na poprvé viděný Sixth Sense to nemá. Narozdíl od svého předchůdce má ale mnohem vyšší trvalou hodnotu. Superhrdina naší doby, comics přenesený co možná nejblíž realitě, to je nápad vpravdě geniální....i zde má v sobě příběh pár nelogičností, které ale díky dostatečně rychlému vysvětlení v závěru filmu nepostřehnete a uvědomíte si je až doma. A protože jsem fanda comicsu, Garfieldem počínaje a Sandmanem konče, docela jsem místy uslintával. Velké plus Vyvolenému přidává i skvěle gradovaný soundtrack od Jamese Newtona Howarda, takže výsledek je u mě 80%.(1.3.2003)

KDYŽ TEĎ VÍME, KDO JSI, VÍM, KDO JSEM JÁ. NEJSEM OMYL! VŠECHNO TO MÁ LOGIKU. VÍŠ, JAK V KOMIKSU POZNÁŠ, KDO BUDE NEJVĚTŠÍ PADOUCH? JE TO PRAVÝ OPAK HRDINY. A VĚTŠINU ČASU JSOU PŘÁTELÉ, JAKO MY DVA. MĚLO MĚ TO NAPADNOUT UŽ DÁVNO. VÍŠ, PROČ, DAVIDE?(5.5.2003)

Vizuálně úchvatné, hudebně podmanivé, herecky neotřelé a scénáristicky originální... reálný zrod hrdiny... já snad začnu věřit, že někde mezi námi i skutečně chodí...(19.11.2002)

Nevšední námět, zajímavé zpracování, dobří herci, poměrně překvapivé rozuzlení - to vše jsou docela silné devízy tohoto úspěšného snímku. Přesto jej z těch dosavadních tří megahitů od Shyamalana řadím až na bronzovou příčku, protože mě osobně zkrátka neoslovil tak, jako Šestý smysl, nebo (a to především) Znamení.(24.7.2003)

Ti VyVolení z nás/vás bylo tímto filmem dokonale pohlceni, těm ostatním došlo, že svou tajemností pouze maskuje obrovskou vnitřní prázdnotu. Ani mě moc neláká patřit k vyvoleným. 70% Zajímavé komentáře: winsome, Grafito, Triple H(1.11.2005)

Monday Night Shyamalan je Vyvolený...(3.6.2004)

Bohuzel film postrada vyborne tempo a dokonaly zaver Sesteho smyslu, ale i tak se jedna o nadprumerny thriller.(31.7.2002)

Podle mě je právě tenhle film tím nejlepším, co kdy temný Indický bůh atmosféry natočil. Na druhou stranu, právě tenhle film je nejmíň zprofanovaný oproti takovému Šestému smyslu, příliš se o něm nemluví a spíš se na něj zapomíná, což je podle mě velká škoda. Základem je silný příběh a jak je u Shyamalana obvyklé bravůrní zakončení, celé epopeje, při které člověku bude neskutečně mrazit a přitom by to všechno mohlo být tak nádherně pravdivé a neuvěřitelně přesvědčivé. Herecké výkony netřeba dále komentovat. Bruce Willis a Samuel L. Jackson se do svých rolích neskutečně hodili k tomu podpořeni naprosto famózním hudebním doprovodem, který onu už dost temnotemnou atmosféru přivádí do čtvrté dimenze. Já opravdu netuším, co bych k tomu více dodal. Tenhle film je nadpřirozený, není přehnaný a každý si z něj dokáže něco vzít. --- Jestli víš, jak se v komiksech pozná, kdo se stane zloduchem. Je to ten, kdo je opakem hrdiny.(4.11.2007)

Scénář: M. Night Shyamalan .. Víš jistě, kam patříš? Ohledně Unbreakable jsem dobrých osm let sám nevěděl kam. Až druhé zhlédnutí (léto 2008 - zvýšené hodnocení z původních 50% na 85%), kdy jsem sám v mnoha směrech pokročil, mne přesvědčilo o skutečných kvalitách této jedinečné podívané. ___ Konceptuálně jeden z nejlepších comics filmů, bez specifického literárního hrdiny, který si žije ve svém světě. Špičková je tradičně práce kamery, atmosféra, minimalistické podání a herecké výkony - Bruce Willis je prostě super(hrdina)!(21.5.2007)

V době, kdy masmédia provádí doslova genocidu lidské fantazie, snů a víry v pozitivní hodnoty se najednou vynoří chlapík z Indie, aby mě brilantním způsobem vrátil tu krásnou víru v obyčejně neobyčejné hrdiny a to je na tomhle příběhu to nejkrásnější, to pětihvězdičkové.(17.6.2008)

Zajímavý nápad, slabší zpracování. Achillovou patou filmu je, že de facto nemá žádný skutečně nosný děj, pracuje jen s decentním přerodem obyčejného člověka v hrdinu. Kupodivu to nijak zvlášť nenudí, ale ke konci filmu jsem měl neodbytný pocit "tak kdy už to konečně začne". Více než nezničitelný táta Willis se mi zamlouval tajemný skleněný muž Samuel L. Jacksona. Skrz zajímavý námět se jaksi Shaymalan nakonec úplně neproboural k filmu, ale zůstal kdesi na půl cesty. Přesto se mi tenhle snímek o "mýtu hrdiny" líbí více než Šestý smysl. Oč je méně šokující, o to je působivější. Příjemná podívaná, která reflektuje fenomén komiksu i fenomén vztahu otec-syn, ale povrchnosti se neubránila...(1.2.2004)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $95,011,339Tržby Celosvetovo $248,118,121M. Night Shyamalan vyráža príbehom dych, svojím spracovaným búra všemožné bariéry medzi reálom a fantasy. Skvelý Bruce Willis a Samuel L. Jackson(kde sa podeli nejaké nominácie na Oscara???), dobre sekunduje aj mladý Spencer Treat Clark. James Newton Howard opäť hudbou fascinuje a kamera je čistá delikatesa. "Malý veľký film!!! /100%/(18.5.2005)

Jeden z vůbec nejvíce nedoceněných snímků poslední dekády. Pokud jste to viděli jednou a docela se vám to líbilo, zkuste dát Vyvolenému ještě jednu šanci. Třeba vás ještě překvapí svou hloubkou. A pokud ne, tak se minimálně poučíte proč se vyhýbat fyzickým kontaktům. A Davidu Dannovi bych doporučil nejezdit k nám do republiky. Tady by hned na Hlaváku musel přijít o rozum. ♫ Hodnocení OST: 5/5(20.11.2003)

Docela NUDA ale jedna scéna byla k popukání když Willisův kluk míří na Bruce pistolí a Willis říká: "Když vystřelíš tak pudu nahoru, zbalim si kufry a odejdu."(14.2.2005)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::. Nadprůměrný thriller, bohužel ale moc pomalý a pocelou dubu mi přišlo, že si na něco pořád hraje ...... :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(4.6.2008)

rozpocet $75 million trzby celosvetovo $248,118,121(6.11.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41