Pinpon

(festivalový název)

Peco a Smile jsou školáci. Peco umí geniálně hrát ping-pong. Smile se nikdy nesměje a připadá mu, že v životě jde jen o to, jak zabít čas. Jejich přátelství se ale změní, když vyjde najevo, že i Smile má geniální talent, když ho rozvine díky intenzivnímu tréninku. Příběh o zlomových životních okamžicích, kdy se chlapci mění v muže. Kdo bude ve finále opravdovým vítězem? A o co jde v životě doopravdy? Jenom o ping-pong? (oficiální text distributora)

dezorz

japonci vedia robit filmy. vedia natocit sportovy film bez zbytocnych obkluk, ale tak, aby to nebolo dobry/zly. aby to nebolo dobry hrdina vecne prehrava a na konci vyhra. aby to nebolo o moiralke. ale predsa aby to o tom vsetkom bolo. staci navrhnut par skutocnych sportovcov, kazdych z ambiciami, inym sposobom hry a zivota a nechat ich hrat, nechat ich vsetkcyh vyhravat, a vsetkcyh prehraat, lebo tak to v skutocnosti je. lebo neexistuje dobry, lepsi, najlepsi. lebo kazdy je taky, hentaky, aj onaky. dobry, zly, aj najlepsi. klazdy znas. kazdy z hrdninov. ()

Meijin

Jakožto hráč pingpongu a "japanofil" jsem si přišel nas své. Rozvláčné scény, japonská mentalita a postupný vývoj a vyzrávání hlavních hrdinů. Střihy do jejich dětství, které odkrývají jejich současný postoj k pingpongu i k ostatním lidem. Ukázky intenzivního tréninku a detailní záběry z turnajů proti nejsilnějším univerzitním hráčům v Japonsku. Peco je talentovaný, ztřeštěný a plný energie. Věnuje se hře od raného věku a každá prohra je pro něj bolestnou zkušeností. Smíšek je introvert bez emocí. Žije ve vlastním světě a pingpongem se snaží zabít čas. Hraje za stejný středoškolský tým, ovšem teprve trenér ho postupně přesvědčí, že je v něm skrytý ohromný talent a jedině tvrdým tréninkem ho může rozvinout. Na závěr je síla obou hráčů vyrovnaná. Myslím, že Smíšek je snad o něco málo silnější, ale vzájemný finalový zápas prohrává. Je na divákovi, aby zjistil proč. ()

Le_Chuck

Dvaja kamaráti, dva príbehy, dva postoje, ktoré spája jeden malý kúsok bielej umelej hmoty. Väčšina mojich dojmov je de facto rozsypaných naokolo, len doplním že stopáž je (spolu s exhibične prepálenou pózou niektorých postáv a dialógov) "Pacovým bolavým kolenom" filmu. A sic je koleno sviňa, nie vždy znamená prehru. 70% ()

Bachy

Jen bych upozornil, že šotek, který vložil do kolonky žánr slovo "komedie", má opravdu zvláštní smysl pro humor. Takové veselé a milé drama vykoupané v originalitě. A ta spočívá? V provedení, v příběhu, v charakterech i v drobnostech. Takhle by to šlo. V takovém balení bych asi dokázal koukat na jakýkoliv sportovní film. ()

Crazer

Preferuju raději více komerční filmy, než jak to bylo v tomto případě. Jisté myšlenkové pochody jsem nepochopil, ale vše vyrovnávala docela zábavná, sportovní nálada a zapálení do každého úderu pingpongovou pálkou. Místy soundtracková hudba skřípala .. určitě bych se nebál a zvolil bych odvážnější hudbu, který by film povznesl o něco výše. ()