Drsný Harry

Dirty Harry

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 1971, 102 min

• lesumir

Clint Eastwood je sice těžkej frajer a tvrďák, ale ten debilní a utopickej příběh mi naprosto pokazil náladu. A kdybych Škorpiona někdy potkal, tak bych ho zkopal, pořezal a utrhl hlavu nejen za to, co udělal ale i za to, jak se debilně tvářil!(10.3.2009)

Eastwood je prostě borec. Dneska už si nikdo nedovolí zastřelit během dvou minut trio černochů, vtipkovat před sebevrahem odhodlaným skočit z baráku či mučit podezřelého přímo na místě činu. A je to škoda. Jen víc takových policajtů. V době, kdy akční žánr měkne a jedním z mála nefalšovaných drsňáků zůstává televizní Jack Bauer, se vždycky vyplatí oprášit starý dobrý Magnum 44, nejlepší zbraň na světě.(2.8.2008)

Kde by byli všichni na šéfy kašlající detektivové bez Harryho Callahana? A kým by se inspiroval Bruce Willis pro Smrtonosnou past nebýt chlapíka v saku, který střílí padouchy čtyřiačtyřicítkou a ještě jim přitom nadává? "Vím na co myslíš, hajzle. Vystřelil šestkrát nebo jen pětkrát? Abych pravdu řekl, v tom fofru jsem to nestačil počítat..." Klasika klasik, která neomrzí a časem zraje a zlátne. Eastwood je bůh, Siegel je bůh, Schifrin je bůh...(22.4.2009)

NFR 2012(30.12.2012)

Film jehoz hlavni postava zcela charakterizuje jejiho predtavitele Clinta Eastwooda - nafoukany frajirek - ale tady mu to moc slusi a je neuveritelne cool.(6.8.2002)