poster

Útěk z Alcatrazu

 • USA

  Escape from Alcatraz

 • slovenský

  Útek z Alcatrazu

Drama / Thriller

USA, 1979, 112 min

 • Hal_Moore
  ****

  Naprostá bomba odehrávající se v mé oblíbené lokaci - Alcatrazu. Clint Eastwood je ten správnej přemýšlející chlapík, který si poradí se vším a všude. Naprosto odporný správce, klišoidní zvířecí přítel (v tomto případě myš) a geniálně provedený útěk. Btw toho Dannyho Glovera jsem zatím nezahlíd, ale budu se příště více snažit.(13.1.2006)

 • Djkoma
  ****

  Clinta jako herce jsem nikdy extra nemusel, ale tentokrát se do role vězně skvěle hodí. Sám se tomu až divím. Útěk z této věznice totiž není nudný film, jak jsem očekával a obsahuje pěknou řádku v budoucnu odkazovaných momentů (BS 33 a 1/3 hadr). Útěk z Alcatrazu v porovnání s dnešním např. Prison Breakem působí zastarale, ale má své kouzlo a atmosféru v klasickém oldschool stylu bez zbytečně levných momentů. Ty 4* jsou zasloužené, ale při druhém podívání bych asi zmírnil na 3*.(2.2.2005)

 • choze
  ****

  Kvalitní sedmdesátkový vězeňský thriller, napínavý a s eastwoodovsky vtipně drsňáckými dialogy.(24.1.2006)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Metaforu o pokazených vajciach, ktorú použil riaditeľ väznice pri rozhovore s Frankom Morrisom (Clint Eastwood), použil aj riaditeľ väznice vo filme Veľký útek (1963). (frxXx)

 • - Je to naposledy, co spolu pracovali režisér Don Siegel a herec Clint Eastwood. Z jejich předchozí spolupráce vzešly filmy: Cooganův trik (1968), Dva mezci pro slečnu Sáru (1970), Oklamaný (1971) a asi nejznámější titul Drsný Harry (1971). (CrypzzXD)

 • - Ve filmu bratři John (Fred Ward) a Clarence (Jack Thibeau) Anglinovi nastoupili trest v Alcatrazu společně, ve skutečnosti tomu však bylo jinak. John dorazil do této věznice 21. října 1960, zatímco Clarence až 10. ledna 1961. (Posheidon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace