Útěk z Alcatrazu

Drama / Thriller

USA, 1979, 112 min

Don Siegel

Předloha:

J. Campbell Bruce (kniha)

Richard Tuggle

Bruce Surtees

Nuda od začátku do konce, přesto tu silnější okamžiky jsou. Měl jsem ale problém opravdu fantit Clintovi, což mě trochu mrzí.(11.12.2009)

Paradni utekarskej film, kde je videt vse od prvniho napadu az po zaverecnej utek. Sice je jasny, jak to vse dopadne, ale vubec to nevadi. Siegel totiz diky charismatickymu Eastwoodovi a prakticky bez hudby dokazal udelat docela napinavou podivanou, kde ale nejsou takovy ty provareny zalezitosti, jako brutalni bachari, svalovci natrhavajici prdele nebo svalnaty rapujici cernosi. A i kdyz to nemuze konkurovat treba takovymu Shawshanku, porad to je hodne dobra podivana.(31.10.2008)

Trochu neuvěřitelná, ale na čtyři hvězdy dost dobře natočená a zahraná story o útěku z věznice, ze které prokazatelně uprchl jenom David Copperfield:), s hudbou Jerryho Fieldinga (který opatřil hudebním doprovodem původní Kirkovo Star Trek, a což je mnohem zajímavější, i původní seriál Mission Impossible) a trochou toho vězeňského bluesíku.(20.1.2004)

• - Dozorce v truhlárně se jmenuje Zimmerman, což je německy tesař. (Kulmon)

• - O skutečném útěku se dnes ví, že Morrise a bratry Angliny vytáhl z vody pravděpodobně motorový člun. Jeden z dozorců bloku, ve kterém byli bratři Anglinové, dostal několik měsíců po útěku prázdnou pohlednici z Brazílie. (Kulmon)

• - Frank Morris a bratři John a Clarence Anglinové už nebyli nikdy znovu spatřeni a jsou vedeni jako pohřešovaní a pravděpodobně utonulí. (CrypzzXD)