poster

Útěk z Alcatrazu

 • USA

  Escape from Alcatraz

 • slovenský

  Útek z Alcatrazu

Drama / Thriller

USA, 1979, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Okara
  *****

  Vězeňské drama aneb předchůdce Shawshanku v něm nezanechalo pouze mnoho podobností jako úlisného ředitele, sympatického hrdinu a pečlivě střežené vězení, ale velmi silně mu svou kvalitou i konkuruje. Výborná volba Eastwooda do hlavní role opět zapříčinila paradox, neboť jsem vězňům fandil při jejich útěku. Díky povedeně zvolenému typu chronologického posunu děje v podobě oddělení jednotlivých scén západem či východem slunce a poslední půlhodince, kde se atmosféra díky drobným chybám a všudypřítomných dozorců dala krájet tedy nemohu jinak, než s příjemným pocitem z dobrého snímku udělit pět hvězd. 90%(24.6.2012)

 • genetique
  ****

  Perfektný napinák! Naozaj, línia napätia je tu parádne naservírovaná, takisto v prvej polke psychologické štúdia postáv. Samotné plánovanie a realizácia úteku tiež, je až nepredstaviteľné, že niekto niečo také naozaj zrealizoval. Nebyť tentokrát až príliš sebaistého a bossáckeho kápa Eastwooda má odo mňa tento film plné hodnotenie. 85%.(9.9.2006)

 • kinej
  ****

  Vytknul bych jen, že se film omezuje téměř na technický popis útěku. O postavách se toho divák moc nedozví, kupodivu víc o těch vedlejších a téměř nic o hlavní, což z nich dělá neurčité a nevyzpytatelné odříkávače dialogů. Takže ve je jen to co označuje jeho název, nic víc. To důležité, o čem film hlavně je, však Don Siegel zvádnul velice dobře. Útěk samotný je natočen profesionálně, jakmile dojde na věc, těžko se od dění odtrhnete, protože čím blíže se blíží útěk, tím více atmosféra houstne. Pokud by tvůrci nedeklamovali, že se jedná o zfilmování skutečného úniku, tak bych neveřil. Přeci jen papírové hlavy s nalepenými vlasy, či kutilské sváření lžičky jsou už za hranicí uvěřitelnosti.(8.12.2011)

 • Gilmour93
  *****

  Frank Morris a bratři Anglinové - Ptáčník z Alcatrazu, by měl z těchto tří opeřenců, co frnkli z klecí, dozajista radost.. Poctivě natočený útěk bez festivalu náhod a scénáristických salt ala Prison Break a v mnoha ohledech neodiskutovatelná inspirace pro vězeňská dramata Darabonta, jenž se však na rozdíl od Siegelova strohého realismu více zaměřil na epičnost a postavy (obojí má své kouzlo). Otevřený konec je lahůdka a jelikož hoši z "MythBusters" dokázali, že za daných podmínek lze na raftu z nafouklých kabátů zátoku překonat, není důvod nevěřit odkazu žluté chryzantémy..(22.7.2010)

 • B!shop
  ****

  Paradni utekarskej film, kde je videt vse od prvniho napadu az po zaverecnej utek. Sice je jasny, jak to vse dopadne, ale vubec to nevadi. Siegel totiz diky charismatickymu Eastwoodovi a prakticky bez hudby dokazal udelat docela napinavou podivanou, kde ale nejsou takovy ty provareny zalezitosti, jako brutalni bachari, svalovci natrhavajici prdele nebo svalnaty rapujici cernosi. A i kdyz to nemuze konkurovat treba takovymu Shawshanku, porad to je hodne dobra podivana.(31.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace