Útěk z Alcatrazu

• slovenský

Útek z Alcatrazu

Drama / Thriller

USA, 1979, 112 min

Vytknul bych jen, že se film omezuje téměř na technický popis útěku. O postavách se toho divák moc nedozví, kupodivu víc o těch vedlejších a téměř nic o hlavní, což z nich dělá neurčité a nevyzpytatelné odříkávače dialogů. Takže ve je jen to co označuje jeho název, nic víc. To důležité, o čem film hlavně je, však Don Siegel zvádnul velice dobře. Útěk samotný je natočen profesionálně, jakmile dojde na věc, těžko se od dění odtrhnete, protože čím blíže se blíží útěk, tím více atmosféra houstne. Pokud by tvůrci nedeklamovali, že se jedná o zfilmování skutečného úniku, tak bych neveřil. Přeci jen papírové hlavy s nalepenými vlasy, či kutilské sváření lžičky jsou už za hranicí uvěřitelnosti.(8.12.2011)

Don Siegel mě začíná hodně zajímat. Jeho filmy jsou chlapsky úsporné a přímočaré, ale o to působivější. Platilo to u originální Invaze lupičů těl nebo Dirty Harryho a platí to i u Útěku z Alcatrazu. S Eastwoodem si zjevně rozuměli.(25.12.2008)

Vo svojej dobe, ale i dnes nadpriemerný väzenský thriller, okorenený dobrým strihom a hudbou. A dnes už konečne viem, odkiaľ čerpali základné námety tvorcovia veleúspešného seriálu Prison Break ...(30.9.2007)

Brilantni thriller a dalsi uspesna spoluprace dua Eastwood Siegel skvela atmosfera a celkem realisticka ukazka zdlouhavych priprav uteku z nejstrezenejsiho vezeni hlavni hrdina se posouva doslova po centimetrech pri nekterych scenach jsem vzrusenim nedychal jenom skoda ze ten konec uz mi prisel takovej moc rychlej a trochu odbytej ale jinak urcite v ramci zanru spicka a jedna ze starych dobrych klasik let minulych(15.2.2013)

Zločinci toužící po návratu do společnosti dříve, než jim určil soud. Dejme si minutku ticha za ty, co sedí právě v base, nespravedlivě odsouzení, a musí se s tím vyrovnávat. Tou minutkou přispějeme na dobou věc.(13.9.2010)