Útěk z Alcatrazu

• slovenský

Útek z Alcatrazu

Drama / Thriller

USA, 1979, 112 min

Naprostá bomba odehrávající se v mé oblíbené lokaci - Alcatrazu. Clint Eastwood je ten správnej přemýšlející chlapík, který si poradí se vším a všude. Naprosto odporný správce, klišoidní zvířecí přítel (v tomto případě myš) a geniálně provedený útěk. Btw toho Dannyho Glovera jsem zatím nezahlíd, ale budu se příště více snažit.(13.1.2006)

Clinta jako herce jsem nikdy extra nemusel, ale tentokrát se do role vězně skvěle hodí. Sám se tomu až divím. Útěk z této věznice totiž není nudný film, jak jsem očekával a obsahuje pěknou řádku v budoucnu odkazovaných momentů (BS 33 a 1/3 hadr). Útěk z Alcatrazu v porovnání s dnešním např. Prison Breakem působí zastarale, ale má své kouzlo a atmosféru v klasickém oldschool stylu bez zbytečně levných momentů. Ty 4* jsou zasloužené, ale při druhém podívání bych asi zmírnil na 3*.(2.2.2005)

Kvalitní sedmdesátkový vězeňský thriller, napínavý a s eastwoodovsky vtipně drsňáckými dialogy.(24.1.2006)

• - Metaforu o pokazených vajciach, ktorú použil riaditeľ väznice pri rozhovore s Frankom Morrisom (Clint Eastwood), použil aj riaditeľ väznice vo filme Veľký útek (1963). (frxXx)

• - Je to naposledy, co spolu pracovali režisér Don Siegel a herec Clint Eastwood. Z jejich předchozí spolupráce vzešly filmy: Cooganův trik (1968), Dva mezci pro slečnu Sáru (1970), Oklamaný (1971) a asi nejznámější titul Drsný Harry (1971). (CrypzzXD)

• - Ve filmu bratři John (Fred Ward) a Clarence (Jack Thibeau) Anglinovi nastoupili trest v Alcatrazu společně, ve skutečnosti tomu však bylo jinak. John dorazil do této věznice 21. října 1960, zatímco Clarence až 10. ledna 1961. (Posheidon)