Útěk z Alcatrazu

• slovenský

Útek z Alcatrazu

Drama / Thriller

USA, 1979, 112 min

Trochu neuvěřitelná, ale na čtyři hvězdy dost dobře natočená a zahraná story o útěku z věznice, ze které prokazatelně uprchl jenom David Copperfield:), s hudbou Jerryho Fieldinga (který opatřil hudebním doprovodem původní Kirkovo Star Trek, a což je mnohem zajímavější, i původní seriál Mission Impossible) a trochou toho vězeňského bluesíku.(20.1.2004)

Když začala v roce 2006 vycházet Kolekce klasických filmů Clinta Eastwooda, nevynechal jsem jediné číslo časopisu s přiloženým DVD a každých čtrnáct dnů přibyl do mé sbírky jeden snímek. Důvod, proč jsem si tuto sérii pořizoval, byl kromě náklonnosti a obdivu k Eastwoodovi ještě jeden. Chtěl jsem si po letech konečně připomenout klasický krimi film Útěk z Alcatrazu, který mi doma stále chyběl a dosti matně jsem si jej pamatoval z minulosti, když výjimečně běžel v televizi. Jaké pak bylo mé nemilé překvapení, když tento titul na více než třicetimístném seznamu chyběl. Já jsem však nelenil a nakonec si tento kdysi téměř nedostupný kousek sehnal (tehdy nebylo žádné ulozto.cz). A konečně pořádně vychutnal. V originálním znění a odpovídající kvalitě. Nostalgie jako hrom, ale i po těch letech vynikající a realistický film. Jedná se o jednu z nejlepších Eastwoodových rolí, která mu perfektně sedla. Tento slavný vězeňský příběh Dona Siegela o chytrém útěku, inspirovaný skutečnou událostí mi imponuje dodnes. Je zde několik drsných či násilných scén, ale hlavně spousta napětí a pohled na mimořádně inteligentního zločince Franka Morrise, který se pokusí o nemožné - uniknout z Alcatrazu. Jeden z nejzajímavějších snímků Clinta Eastwooda a filmová legenda s velkým L.(17.11.2009)

rozpočet : ? tžby americke : $43,000,000(17.12.2006)

Ó jak jsi kráááásné Seeen Frenciskóó... Další klasika, kterou při psaní SHAWSHANKU (i MÍLE) určitě poctivě nakoukal Stephen King (příběh je o něčem jiném, ale hřiště je úplně stejný). Clintovi člověk samozřejmě fandí od samého začátku od jeho příchodu do věznice. Atmosféra se blíž a blíž závěru pěkně zažere pod kůži a pustí vás až v titulcích.(19.10.2009)

Tenhle film mám moc rád. Jeden z nejlepších vězeňských filmů.(19.3.2016)