Invaze lupičů těl

Invasion of the Body Snatchers

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1956, 80 min

[7,5/10] (Allied Artists) (Čb. /// Produkce: Walter Wanger /// Scénář: Daniel Mainwaring podle románu The Body Snatchers Jacka Finneyho /// Kamera: Ellsworth Fredericks /// Hudba: Carmen Dragon) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](17.2.2013)

Námět tak silný a stopáž tak rozumná, že i těch několik slabších momentů nemá šanci tento kult byť jen trochu pokazit.(13.3.2012)

Na svou dobu určitě bomba, atmosféru to má i teď, pořád je to velmi dobré sci-fi, ale přesto se mi víc líbi Kaufmanův remake z roku 1978.(18.8.2007)

• cheyene

Čekal jsem daleko povedenější hororově laděnou podívanou, u níž bude hrát prim výtečná atmosféra, jako to obdobně staré snímky stejného žánru mají, avšak ničeho takového jsem se nedočkal.(7.11.2015)

Amotsféra! Čo viac je treba na navodenie napätia a pocitu strachu? Dnešní horroroví amatéri by sa mohli učiť. 75%.(20.5.2015)

• - 12. června 2001 vyhlásila AFI "100 ROKŮ....100 VZRUŠENÍ". Jedná se o 100 nejlepších amerických filmů. Invaze lupičů těl je na místě č. 47. (Terva)

• - Nepřítomnost očividných nestvůr a výroba robotických dvojníků byla tvůrčí taktika ke snížení nákladů. (Hans.)

• - Film byl promítnut v červenci 1955 vybraným divákům. Ti se nevhodně smáli některým scénám. Na základě toho bylo z filmu vystříháno několik humorných záběrů a dialogů. (Terva)