Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1995, 100 min

• Xmilden

Trošku se stydím za své hodnocení, ale Casper šel úplně mimo mě, ani jednou jsem nepocítil že by se mi na tváři objevil úsměv. Zajímavé byly menší camea (Aykroyd, Gibson, Eastwood), tím pozitiva ovšem končí.(26.11.2010)

Na tomhle filmu jsem vyrůstal, viděl jsem ho poprvé na vhs někdy kolem roku 1999. A už tehdy jsem byl unešen(aby ne bylo mi 9 let). Efekty jsou naprosto dokonalé, příběh ač není geniální tak je dobrý. Herci v hlavní roli jsou výteční(hlavně mladá Ricci který bylo tehdy 15 let). A kamea v podání Eastwooda, Aykroyda v roli krotitele duchů a dokonce i Crypt Keepera z Tales from the crypt dost potěšily, ale pravda je že jsem to ocenil až dnes dřívě sem nevěděl kdo to vůbec je. Dnes by film byl příjemné béčko ale já ho miluju. Jen té sentimentálnosti mohlo být méně.(26.12.2010)

Docela mě překvapilo, kolik odkazů na jiné filmy Casper obsahuje - alespoň ze začátku. Zparodizování scény: "I love smell of napalm in the morning" z Coppolovy Apokalypsy bych v rodinné komedii opravdu nečekal. Kromě komediálních prvků a povinných záporáků umí Casper být i docela dojemný. Hornerova hudba, ostatně jako vždy, nemá chybu. Vizuální efekty jsou pořád kouzelné, neměl jsem pocit, že by nějak výrazně zastaraly.(5.5.2015)

• Derek

pre mňa je to bohužial totálne nazaujímavý film v ktorom stojí za zmienku snád len ex-python idle a malé cameo dana aykroyda na začiatku filmu. potom to je už len nuda a zábava pre malé deti.(24.3.2004)

Tak tohodle ducháčka jsem opravdu mohla!(25.5.2008)