Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1995, 100 min

• Derek

pre mňa je to bohužial totálne nazaujímavý film v ktorom stojí za zmienku snád len ex-python idle a malé cameo dana aykroyda na začiatku filmu. potom to je už len nuda a zábava pre malé deti.(24.3.2004)

Soundtrack James Horner: 1. 'No Sign Of Ghosts' ,2. Carrigan and Dibs ,3. Strangers In The House ,4. First Haunting/The Swordfight ,5. March Of The Exorcists ,6. The Lighthouse-Casper & Kat ,7. Casper Makes Breakfast ,8. Fond Memories ,9. 'Dying' To Be A Ghost ,10. Casper's Lullaby ,11. Descent To Lazarus ,12. One Last Wish ,13. 'Remember Me This Way' - Jordan Hill ,14. Casper The Friendly Ghost - Little Richard ,15. The Uncles Swing/End Credits ,(9.5.2011)

Veselé i smutné, vtipné i roztomilé, tak mi připadá tohle dílko, určené především dětem. Myslím ale, že i mnozí dospělí by se na tento film mohli kouknout, a to povinně. Možná by se tam i poznali.(24.7.2002)

• lesumir

To byly časy :-)(4.7.2006)

Vcelku průměrná duchařská komedie s vynikajícími triky. Občas okouzlující svou hravostí, rozverností a smutkem... Přesto však jako celek čistý průměr, především díky ne dostatečně zvládnutému a zajímavému scénáři....(22.9.2002)

• - Casperovo příjmení je McFadden. (HappySmile)

• - Film měl obsahovat hudební číslo s názvem "Lucky Enough to Be a Ghost (Jsem šťastný, že jsem duch)", kde tři duchové zpívají o spoustě svých duševních problémů během schůzky s dr. Harveym. Bohužel animace této scény by stála několik milionů dolarů, a tak od ní producenti upustili. (HappySmile)

• - Dan Aykroyd si ve filmu zahrál cameo roli lovce duchů, přičemž oblékl stejný oblek a zbraň jako ve filmu Krotitelé duchů (1984). Herec nebyl uveden v titulích. (korbitch22)