Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1995, 100 min

Jako správnej fanda Stevena Spielberga jsem musel vidět i tento lehce dětský příběh, který produkoval. Nejsem zklamán. Skupinu, kterou měl zaujmout určitě zaujmul a zanechal po sobě mírný úsměv a pocit dobrodružství. CITÁT - Holka ? Holka a v mojí posteli ? Ano !..........(19.5.2012)

Rodiná komedie s malinkým duchem. Jednou pobaví, po druhé se vám ani koutek nepohne a na potřetí přepnete na telenovelu.(7.10.2005)

Casper neni špatná komedie ani pohádka, ale neni to zase nic úžasnýho...(5.7.2010)

Na tomhle filmu jsem vyrůstal, viděl jsem ho poprvé na vhs někdy kolem roku 1999. A už tehdy jsem byl unešen(aby ne bylo mi 9 let). Efekty jsou naprosto dokonalé, příběh ač není geniální tak je dobrý. Herci v hlavní roli jsou výteční(hlavně mladá Ricci který bylo tehdy 15 let). A kamea v podání Eastwooda, Aykroyda v roli krotitele duchů a dokonce i Crypt Keepera z Tales from the crypt dost potěšily, ale pravda je že jsem to ocenil až dnes dřívě sem nevěděl kdo to vůbec je. Dnes by film byl příjemné béčko ale já ho miluju. Jen té sentimentálnosti mohlo být méně.(26.12.2010)

Občas príjemne zábavné, občas príjemne dojemné. Veľmi dobrí herci (Idle, Pulman, Ricci...), dokonalé cameá (Dangerfield, Gibson, ale hlavne Eastwood a AYKROYD!), absencia nudy a príjemný humor zaručujú dobrú zábavu. Silberling je skvelý režisér a pripravil tu temno zábavnú atmosféru. Efekty sú skvelé - tak akurát naivné. Sentimentálny a slzopudný koniec je peknou čerešničkou na záver. Zaručená spokojnosť, ale bláznivý sebaparodický seriál je asi lepší ;)(6.7.2006)

• - První animovaný film, kde je postava, podle níž se film jmenuje, počítačově animovaná. (HappySmile)

• - Původně měl na režiserské křeslo usednout Alex Proyas, avšak později z dohody sešlo. (Dlee)

• - Byla natočena scéna, kde si Zelda Rubinstein zopakovala svou roli z Poltergeista (1982) (vyběhne z komína a zakřičí: "Běžte ke světlu!"), ale nakonec byla z filmu vystřižena. (HappySmile)