Město andělů

Stadt der Engel

Mesto anjelov

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Německo, 1998, 114 min

Ta konečná scéna mě hodně dostala. Člověk se v jednu chvíli cítí šťasně a svobodně a za chvíli už leží pod koly kamiony v nádherné přírodě. Ironie!(9.12.2008)

Nádherný a dojemný film. Nicolas Cage v roli anděla,který opustí vše pro krásnou Meg Ryan,aby poznal lásku,kterou nakonec ztratí. Film,který mě hodně oslovil a vždy se k němu ráda vracím.(21.9.2007)

Kýč nejtvrdšího ražení, ale moc hezky natočený. Díky schopnému Silberglingovu vedení má Město andělů velmi silnou, v podstatě snovou atmosféru. Minimalismus Nicolase Cage se pro roli zmateného anděla hodí a stejně tak mi do role ženy, která dokáže získat i srdce i toho, jenž "není schopen cítit", sedne okouzlující Meg Ryan. Výsledek je vykonstruovaný a tvrdě upřednostňuje formu nad obsahem, ale jde o tak stylisticky podmanivé dílo (vynikající práce kamery + citlivá hudba), že jde o kýč krásný, který sice nemá nic společného s realitou (a s předlohou), ale to mi naprosto nebrání v tom, abych jím nebyl okouzlen a na jeho konci nebyl dojatý. 4 a 1/2*...(2.12.2005)

• - Věnování "For Dawn" patří producentce Dawn Steel, která zemřela na mozkový nádor před uvedením filmu do kin. (don corleone)

• - Seth (Nicolas Cage) má po dopadu z mrakodrapu vidtě límeček od košile, v dalším záběru ale již ale ne a je ve svém původním obleku. (leriel)

• - Dialog mezi Sethem a Maggie – „Pojďme někam.“ „Kam?“ „Je mi to jedno.“ „Co budeme dělat?“ „Cokoliv.“ – je identický s dialogem mezi Nicolasem Cagem a Deborah Foreman ve filmu Dívka z údolí (1983). (HellFire)