Město andělů

Stadt der Engel

Mesto anjelov

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Německo, 1998, 114 min

Nádherný a dojemný film. Nicolas Cage v roli anděla,který opustí vše pro krásnou Meg Ryan,aby poznal lásku,kterou nakonec ztratí. Film,který mě hodně oslovil a vždy se k němu ráda vracím.(21.9.2007)

Jak jsem čím dál starší, míň a míň mi vadí tyhle totální zátahy na city, ve kterých hraje někdo typu Meg Ryan (Julie Roberts) a Nicolase Cage (Richard Gere). Ono by se totiž mělo uvážit, že některý filmy přesně takovýhle mají bejt, a pokud se teď pohybujeme v žánru "sladké americké drama", tak je tenhle film takřka dokonalej. K tomu má příjemnou snovou atmosféru a nádhernou hudbu, která ho přece jen trochu povyšuje nad standardní standard. Nicolas Cage tu hraje výborně, Meg Ryan (a že jí normálně nemusím) taky dost dobrá, jen ten konec mi přišel takovej trochu vynucenej, jako by se po vší tý sladkosti režisér rozhodl, že to zamilovanejm hrdinům pěkně spočítá. Moje zatvrzelé okoralé srdce film sice neobměkčil, ale dívalo se na to pěkně a příjemně. Takže 79%(14.4.2012)

Ale jo, je to pekna romantika. Nastesti to neni moc komedie, ale spis fantasy a drama, coz je jedine dobre. Pribeh je sice vicemene klasickej, ale diky pritomnosti andelu rozhodne zajimavej. Jeste bych ale chtel videt film, keryho je tohle remake. Mozna by filmu neuskodila kratsi stopaz. Taky je fajn, ze konec nedopad klasicky, jak to v podobnejch filmech bejva, i kdyz mi prislo, ze ten zaver tu je takovejhle, aby se rozbrecelo co mozna nejvic lidi. Nejlepsi jsou sceny s andelama, jak stoji a kontrolujou Cage. Co se tyce hercu, Cage odvadi svuj lepsi standart a k Meg Ryan se docela hodi a spolu jim to slusne jde. Proste takovy klasicky, slusne natoceny romanticky drama se solidnima hercema, ale diky ty myslence s andelama se to dostava do slusnyho nadprumeru, takze to ty 4* da.(19.4.2006)

• dex2man

Zkoušel jsem to dvakrát,ale Město andělů na mě prostě "neučinkuje".Nevím přesně čím to je,možná ústřední dvojicí...mám nutkání to srovnávat s tématicky lehce podobným Seznamte se,Joe Black a to je pro mně o třídu víš.(8.8.2010)

Ak sa dokážete povzniesť a prijať film s námetom, aký nám ponúka, dočkáte sa krásneho filmu. Dokáže rozplakať, rozosmiať, prinúti porozmýšľať. Premyslený príbeh je však na niektorých miestach až príliš presladený, no od začiatku chytí za city a emócie na konci sa určite prejavia. Meg je tu síce veľmi zlatá, no Nicolas božský! 75%.(18.4.2006)

• - Maggie (Meg Ryan) čte knihu "Pohyblivý svátekt", což jsou memoáry Ernesta Hemingwaye na dobu jeho pobytu v Paříži ve 20. letech 20. století a tamní bohému. (rakovnik)

• - Scéna na střeše s Dennisem Franzem a Nicolasem Cage byla natočena opravdu na střeše pomeřně vysoké budovy. Oba trpí závratěmi. (don corleone)

• - V momentě kdy se Nicolas Cage připravuje ke skoku hraje v pozadí hudba - modlitby s názvem „Our Father“ a „Hail Mary“ recitované v polštině. (HellFire)