Město andělů

Stadt der Engel

Mesto anjelov

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Německo, 1998, 114 min

Nicolas Cage v romantickém dramatu? Proč ne. Originální je i provedení andělů „v černém“, ale film se naprosto se drží tradice v tom, že nadpřirozené bytosti s nadšením vyměňují své schopnosti za pozemský život. Jen (podle mého osobního názoru) Meg Ryan tu není ta pravá.(13.10.2003)

věříte na anděli??? néé??? to jste nikdy v životě neřekli: "Andělíčků můj strážníčku opatruj mi mou dušičku??" ale určitě jo?? :) a co andělé smrti?? věřit a doufat v něco nadpřirozeného jo snad lidské... útěk od každodeního reálného života.. v každém z nás alespoň jednou zahoří myšlenka, je někdo, kdo má nad námi ochranný křídla?? Město andělů "poukazuje" nad tím, že i andělé smrti nejsou jen monstra co nás odvádí do věčných lovišť.. ale snaží se nám pomoct překonat tu cestu :) a tak by to mělo být.. každý konec, má nový začátek :) k tomu když se anděl chce stát lidskou bytostí, kvůli lásce.. to snad zahřeje na duši každého :)(31.3.2009)

• Mi Nü-Chai

Remake Nebe nad Berlínem, to by měli zakázat:(. Humus, celou dobu jsem si představovala trudný konec celého štábu, navíc N. Cage nemusím a M. Ryan mi přímo vadí. Tento film byl čirý masochismus.(14.10.2005)

Ta konečná scéna mě hodně dostala. Člověk se v jednu chvíli cítí šťasně a svobodně a za chvíli už leží pod koly kamiony v nádherné přírodě. Ironie!(9.12.2008)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $198,685,114(8.1.2007)