Obvyklí podezřelí

Podozriví

Zvyčajní podozriví

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 1995, 106 min

Může se stát z obyčejné detektívky neobyčejná? I když napíšete zapeklitý scénář a zakončíte to nepřekvapující ale dechberoucí pointou, neobyčejnost tkví v hercích. Charismatický Gabriel Byrne odvádí veliký kus práce, dobře mu sekunduje Stephen Baldwin i Del Toro, ale mou pozornost strhává excelentní Kevin Spacey. Většinu film prakticky jen prokecá, ale já hltala každé jeho slovo a každý jeho výraz v obličeji. Atmosféra by se dala krájet, a i když každý vnímavý člověk ví, jaký zvrat přijde, dojem to nekazí. Singerova hra s divákem se povedla, nemám co vytknout, nemám slov. Zbyly mi jen vykulené oči, vlhké kalhotky a pocit blaženosti.(15.11.2010)

Co k téhle dokonalosti ještě dodat ? Vynikající scénář, dokonalá režie, všichni "podezřelí" hrají jako o život a Keyser Söze, ten nepolapitelný ďábel ?.... však víte ! "Největší trik, který kdy ďábel předvedl bylo, přesvědčit lidi že neexistuje".(10.2.2003)

Výborná dedektýfka, s dnes už bohužel až příliš profláknutou pointou...smutné, ale vzhledem k tomu, že to značí obrovskou diváckou popularitu, zasloužené. Velká dávka přidané hodnoty a známka kvality tkví v tom, že narozdíl třeba od Šestého Smyslu, se na Usual Suspects dá dívat znovu a znovu, i když už to všechno víte a znáte. Dvorní skladatel John Ottman se taky nedrží nijak zpátky, takže vážení přátelé, připravte se na pořádnou jízdu. 90%(29.5.2006)

• flanker.27

Tedy musím říci, že po všech těch oslavných řečech jsem čekal něco mnohem lepšího. Pozitivem jsou jednoznačně herecké výkony a nekašírovanost násilných scén, ale příběh mi nějak úžasný nepřipadá, je to dost překombinované a docela odhadnutelné.(23.3.2006)

Dokonalá kriminálka. Naprosto skvělé herecké výkony v čele s "kryplem" Kevinem Spaceym (dobře,že mu doma oscar říká pane). Teplý a hubený Benicio Del Toro chvílemi vzbuzuje usměv a démonický Gabriel Byrne naopak lehce schladí každou scénu. Výborná režie prakticky bez chyb Celkově asi nejlepší kriminálka s výbornou pointou(já ji odhalil v půlce film, ale to byla spíše náhoda :-P)(13.8.2004)