Obvyklí podezřelí

Podozriví

Zvyčajní podozriví

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 1995, 106 min

Keyser Soze je jeden z největších drsňáků na planetě, aneb Bryan Singer, jak ho ještě neznám. Líbilo se mi to...hodně.(27.9.2006)

Obvyklí podezřelí mě věrně doprovázejí mým filmovým životem. Oni mi ukázali, jak velký může být rozdíl mezi viděným, slyšeným a pravdou. Oni se po více než dvaceti projekcích proměnili z komplikovaně napínavého thrilleru ve výtečnou komedii. A to jen na základě drobných detailů, které v průběhu let pozvolna vyplouvají na povrch. Stojí za to se s tímto snímkem pomazlit, občas si ho promítnout před očima a nechat ho, ať si s vámi hraje.(25.7.2011)

Keby som nečítal tieto komentáre naokolo, asi by mi tá pointa naozaj ušla, ale tak podvedome som vycítil odpoveď na otázku kto je Kayser Soze......Perfektne zostrihané flashbacky v kriminálke, v ktorej "sovy nejsou čím se zdají být" . Hviezdne obsadenie nezaváha ani nachvíľu a predvádza perfektné výkony, obzvlášt Kevin Spacey si toho Oscara naozaj zaslúžil (aj keď by som ho v tom roku dal Pittovi za 12 opíc), Byrne nezaostáva, Stephen Baldwin strieľa v štýle Desperada a Benicio je tak sladký :-)))))))))))))))). Najlepšie je keď o tom filme neviete vôbec nič. Potom to musí byť fakt bomba. Po LA Confidential asi najlepšia krimi čo som videl.(21.7.2004)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $23,341,568Tržby Celosvetovo $37,200,000Bryan Singer mi týmto počinom len utvrdil aký je veľký talent a prínos pre filmový svet. V tomto malom snímku rozohral partiu, aká sa ostatným skúseným režisérom môže len snívať. Rozohraným príbehom po celý čas drží bravúrne diváka v napätí a popri tom zručne zvláda aj celú plejádu známych hercov, na čele s Kevinom Spacey a Gabrielom Byrne, tak aby pekne zapadli do deja a nijak ho zbytočne nebrzdili. Aspoň je vidieť kde sa pri podobných filmoch ostatný inšpirovali. /95%/(5.11.2008)

Bryan Singer předvedl nečekaně vyzrálou režii (teprve 30 let + druhý film) a vytvořil geniální, detailně propracovanou kriminálku s dokonalým scénářem a extrémně přesvědčivým Kevinem Spaceym. Ačkoliv dechberoucí závěrečná pointa je vskutku nevídaná a je asi to hlavní, co Usual Suspects proslavilo, film zdaleka nestojí pouze na ni, divák si ho může bez problémů užít i po opakovaném zhlédnutí... "The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist" 9/10(8.6.2008)