poster

Obvyklí podezřelí

 • USA

  The Usual Suspects

 • Německo

  Die Üblichen Verdächtigen

 • Slovensko

  Podozriví

 • Slovensko

  Zvyčajní podozriví

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 1995, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Segrestor
  *****

  Řeknu vám jedno, když jsem tento zajímavý film viděl po druhý a věděl už od začátku, kdo je Kayser Soze, už to tak napínavé a záhadné nebylo. Jenže mýtus kolem Kaysera Soze není jen to jediné, co dělá tento film unikátní. Jsou tu ostatní party, které stojí za povšimnutí. Dá se říct, že celá kompanie obvyklých podezřelých je složena jen ze samých adeptů do žebříčku mých nejuznávanějších herců počínaje Beniciem Del Torem a Byrnem konče. Navíc kriminální zápletka je tu pojata tak trochu jinak a to je také to, proč bych se na to podíval již po šesté.(23.4.2011)

 • Radek99
  *****

  Obvyklí podezřelí jsou za opravdu dlouhou a dlouhou dobu největší scenáristický um, co byl v amerických detektivních filmech k vidění. Od skvěle exponovaného příběhu přes všechny dějové peripetie až ke geniální pointě, která dává filmu docela nový rozměr a sama o sobě je nositelem významové složky snímku. Obvyklí podezřelí jsou filmem, na který se jen tak nedá zapomenout, který kdekdo cituje a parafrázuje (od Simpsonových až po všechny ty americké rádobyvtipné parodie) a který vytvořil milník v žánru detektivních filmů. Stejná kvalita jako Fincherovo Sedm, ale ne tak temné a mnohem mnohem více odkazující k předsokratovskému zlomku, že svět je děcko posunující kaménky, tedy že život je jen jedna velká HRA... Podobné filmy: Lhář, Nerovná partie, Hra, Interview(12.6.2007)

 • POMO
  *****

  Policajný výsluch jedného kriminálneho výrastka zliepa flashbackovú mozaiku uplynulých udalostí, vedúcich k tragickej explózii lode v prístave. Sofistikovaný čierny film noir thriller, v ktorom je nakoniec všetko úplne ináč, než sa zdá i na predposledný pohľad. Perfektný scenár, postavený na komplikovaných flashbackových súvislostiach a detailnej charakterizácii postáv, natočený za neuveriteľných 6 miliónov USD. Jeden vtedy ešte neznámy herec tu mal obrovské šťastie. Dostal rolu, ktorá ho spravila polobohom. Aspoň pre mňa určite. Chcem OBVYKLÝCH PODOZRIVÝCH 2, kde si jeho postavu užijem dlhšie než desať sekúnd a nezostane pre mňa len nejakým zjavením, mýtickým stelesnením geniality! :)(23.6.2002)

 • Dever
  *****

  Parádny herecký výkon Kevina Spaceyho, úžasný scenár Christophera McQuarrieho, dokonalá réžia Bryana Singera a krásny soundtrack Johna Ottmana....................... Soundtrack John Ottman: 1. Main theme ,2. Getting on board ,3. The story begins ,4. Payback time ,5. Farewell Fenster ,6. "He's here" ,7. The garage ,8. Verbal Kint ,9. Keyser appears ,10. "It was beautiful" ,11. The arrests ,12. Redfoot ,13. New York's finest ,14. Kobayashi's domain ,15. The killing of a rat ,16. "I work for Keyser Söze" ,17. The faces of his family ,18. The plan begins ,19. Back to the pier ,20. Casing the boat ,21. A gift ,22. The greatest trick ,23. The water ,24. Les sons et les parfums tournent dans l'air du soir,(18.6.2011)

 • Dragoni
  *****

  Kriminálka s výbornou zápletkou, pohodovým začátkem a napínavým mrazivým koncem, ... geniální scénář. Kdo je kdo ? Ponurně temná atmosféra, která na vás bude dýchat po celou dobu, zamotaný příběh i podezřelí. 90 %(16.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace