poster

Obvyklí podezřelí

 • USA

  The Usual Suspects

 • Německo

  Die Üblichen Verdächtigen

 • Slovensko

  Podozriví

 • Slovensko

  Zvyčajní podozriví

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 1995, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KevSpa
  *****

  Naprosto bezchybná kriminálka, s bravurními hereckými výkony, skvělou atmosférou a jednou nečekanou pointou. Na rozdíl od jiných filmů postavených na pointě, tento film na ní nestojí. To zjistíte při dalších zhlédnutích, kdy si můžete doslova vychutnávat každý záběr a sledovat, jak brilantně je celý příběh budován až do svého závěru. Bryan Singer se předvedl jako zručný režisér a svou pověst si ani v dalších filmech nezkazil. A oscarový výkon Kevina Spaceyho? K tomu není třeba nic dodávat, kdo viděl, ví o čem mluvím.(3.6.2002)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Obvyklí podezřelí mě věrně doprovázejí mým filmovým životem. Oni mi ukázali, jak velký může být rozdíl mezi viděným, slyšeným a pravdou. Oni se po více než dvaceti projekcích proměnili z komplikovaně napínavého thrilleru ve výtečnou komedii. A to jen na základě drobných detailů, které v průběhu let pozvolna vyplouvají na povrch. Stojí za to se s tímto snímkem pomazlit, občas si ho promítnout před očima a nechat ho, ať si s vámi hraje.(25.7.2011)

 • Boss321
  *****

  Vynikající scénář, dokonalá režie, všichni představitelé podezřelých hrají na výbornou.... Naprosto bezchybná kriminálka s velmi nečekaným příběhem. ,,Šmantlající" Kevin Spacey je nezapomenutelný a Oscar pro něho zcela zasloužený.(3.12.2007)

 • Malarkey
  ***

  Tadytenhle film někomu příjdě jako jedna a dost možná nejlepší kriminálka vůbec? Pardón, ale krom hereckých výkonů si nemůžu pomoct, já u toho usínal a samotný příběh mě absolutně nezaujal. A to se Kevin Spacey klidně mohl snažit na Oskara jak chtěl, mě si tím svým hraním absolutně nezískal, ale to on nikdy, až na Americkou krásu, ale tam za to dostal Oskara taky, takže se to tak nějak nakonec vyrovnává. Na pošukách se koukám dá vydělat nejlépe.(14.10.2008)

 • M.a.t.t.
  ***

  Azda až príliš pokojne plynúca a na prvý pohľad ničím výnimočná kriminálka založená viacmenej na záverečnej pointe. Tá prevráti doterajšie dianie naruby a až vtedy divák pochopí, ako o ako pekne premyslené dielo v podstate šlo. Bohužiaľ pre mňa, náhodou som ju odhalil som ju príliš skoro (a to ma napadla tá najabsurdnejšia vec, ktorá mi postupom času dávala čoraz väčší zmysel) a film ma už nemal čím prekvapiť. Možno aj preto som pri záverečných titulkoch cítil trocha oklamaný. Herecké výkony niektorých zúčastnených sú pritom skvelé, záver v podstate výborný ale i tak sa nemôžem zbaviť dojmu, že ide ďalší z množstva mierne nadhodnocovaných snímkov.(20.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace