Obvyklí podezřelí

Podozriví

Zvyčajní podozriví

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 1995, 106 min

Bryan Singer předvedl nečekaně vyzrálou režii (teprve 30 let + druhý film) a vytvořil geniální, detailně propracovanou kriminálku s dokonalým scénářem a extrémně přesvědčivým Kevinem Spaceym. Ačkoliv dechberoucí závěrečná pointa je vskutku nevídaná a je asi to hlavní, co Usual Suspects proslavilo, film zdaleka nestojí pouze na ni, divák si ho může bez problémů užít i po opakovaném zhlédnutí... "The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist" 9/10(8.6.2008)

Musím sa priznať, pre kvalitné hodnotenie a okomentovanie som si film musel pozrieť dvakrát. Netušil som, že z jedného policajného výsluchu sa dá spraviť takýto trhák. Akosi mi uniká totálna genialita snímku, no aj tak to bol hlavne skvelý herecký trhák, ktorý stavia na úplných zvratoch v deji. Del Toro nedostal veľa priestoru, no bol báječný. Mysterióznosť bola vkusne umiestnená na správnych miestach. 85%.(2.10.2006)

Keby som nečítal tieto komentáre naokolo, asi by mi tá pointa naozaj ušla, ale tak podvedome som vycítil odpoveď na otázku kto je Kayser Soze......Perfektne zostrihané flashbacky v kriminálke, v ktorej "sovy nejsou čím se zdají být" . Hviezdne obsadenie nezaváha ani nachvíľu a predvádza perfektné výkony, obzvlášt Kevin Spacey si toho Oscara naozaj zaslúžil (aj keď by som ho v tom roku dal Pittovi za 12 opíc), Byrne nezaostáva, Stephen Baldwin strieľa v štýle Desperada a Benicio je tak sladký :-)))))))))))))))). Najlepšie je keď o tom filme neviete vôbec nič. Potom to musí byť fakt bomba. Po LA Confidential asi najlepšia krimi čo som videl.(21.7.2004)

Nadprůměrná detektivka, kterou pointa povyšuje ještě o stupeň víc. Podle některých narážek se ale dá vytušit, hlavně podle povah některých postav... Ocenil jsem, že vždycky, když byl někdo rozstřílen na hadry, kamera to snímala nejen pro první signální. Atmosférou film připomíná ony staré kriminálky.(26.5.2003)

Řeknu vám jedno, když jsem tento zajímavý film viděl po druhý a věděl už od začátku, kdo je Kayser Soze, už to tak napínavé a záhadné nebylo. Jenže mýtus kolem Kaysera Soze není jen to jediné, co dělá tento film unikátní. Jsou tu ostatní party, které stojí za povšimnutí. Dá se říct, že celá kompanie obvyklých podezřelých je složena jen ze samých adeptů do žebříčku mých nejuznávanějších herců počínaje Beniciem Del Torem a Byrnem konče. Navíc kriminální zápletka je tu pojata tak trochu jinak a to je také to, proč bych se na to podíval již po šesté.(23.4.2011)