Obvyklí podezřelí

Podozriví

Zvyčajní podozriví

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 1995, 106 min

Obvyklí podezřelí mě věrně doprovázejí mým filmovým životem. Oni mi ukázali, jak velký může být rozdíl mezi viděným, slyšeným a pravdou. Oni se po více než dvaceti projekcích proměnili z komplikovaně napínavého thrilleru ve výtečnou komedii. A to jen na základě drobných detailů, které v průběhu let pozvolna vyplouvají na povrch. Stojí za to se s tímto snímkem pomazlit, občas si ho promítnout před očima a nechat ho, ať si s vámi hraje.(25.7.2011)

[imdb: 8.7/10] | me: Scenár ako sa patrí, zamotaný ale logický dej a s ním aj napätie z očakávania. Jedná sa o výborný film, ktorý sa skrúca v potenciálnych možnostiach rôznych spôsobov záveru a teda hlavnej pointy. Herecky to je dokonalo zvládnuté dielo a celkovo je iba veľmi málo vecí, ktoré je možné vytknúť. Mňa tento film síce nestrhol až tak, aby som ho ovenčil piatimi hviezdičkami, ale určite to je výborný film plný neočakávaných prekvapení a správnej dávky napätia. Maďari majú iste radosť :)(18.3.2010)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $23,341,568Tržby Celosvetovo $37,200,000Bryan Singer mi týmto počinom len utvrdil aký je veľký talent a prínos pre filmový svet. V tomto malom snímku rozohral partiu, aká sa ostatným skúseným režisérom môže len snívať. Rozohraným príbehom po celý čas drží bravúrne diváka v napätí a popri tom zručne zvláda aj celú plejádu známych hercov, na čele s Kevinom Spacey a Gabrielom Byrne, tak aby pekne zapadli do deja a nijak ho zbytočne nebrzdili. Aspoň je vidieť kde sa pri podobných filmoch ostatný inšpirovali. /95%/(5.11.2008)

Pokud jste toto dílo viděli a z nějakého důvodu ho přestali sledovat pár minut před koncem, protože jste si mysleli, že už je vám vše jasné, zaručuji vám, že jste viděli úplně jiný film. Zní to trochu divně? U tohoto filmu vůbec ne. Geniální závěr v posledních sekundách staví celý děj na hlavu. Mimochodem, první Oscar pro Kevina Spaceyho a Oscar za scenář.(13.4.2003)

Kevin Spacey naprosto válí a perfektně využil pro svou postavu geniální scénář. Hlavně ten závěr, přesněji posledních deset minut, je prostě vypointovaný úplně přesně. Škoda, že není možnost dát 6*, protože tenhle snímek by si je zasloužil bez jakýchkoli pochyb.(24.7.2004)