Obvyklí podezřelí

Podozriví

Zvyčajní podozriví

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 1995, 106 min

Scénář: Christopher McQuarrie .. "Obvyklá" filmová mysterie.. a tentokrát podezřele DOKONALÁ..!! Kevin Spacey rulez..!!(7.2.2005)

Keyser Soze je jeden z největších drsňáků na planetě, aneb Bryan Singer, jak ho ještě neznám. Líbilo se mi to...hodně.(27.9.2006)

Obvyklí podezřelí jsou za opravdu dlouhou a dlouhou dobu největší scenáristický um, co byl v amerických detektivních filmech k vidění. Od skvěle exponovaného příběhu přes všechny dějové peripetie až ke geniální pointě, která dává filmu docela nový rozměr a sama o sobě je nositelem významové složky snímku. Obvyklí podezřelí jsou filmem, na který se jen tak nedá zapomenout, který kdekdo cituje a parafrázuje (od Simpsonových až po všechny ty americké rádobyvtipné parodie) a který vytvořil milník v žánru detektivních filmů. Stejná kvalita jako Fincherovo Sedm, ale ne tak temné a mnohem mnohem více odkazující k předsokratovskému zlomku, že svět je děcko posunující kaménky, tedy že život je jen jedna velká HRA... Podobné filmy: Lhář, Nerovná partie, Hra, Interview(12.6.2007)

Výborná dedektýfka, s dnes už bohužel až příliš profláknutou pointou...smutné, ale vzhledem k tomu, že to značí obrovskou diváckou popularitu, zasloužené. Velká dávka přidané hodnoty a známka kvality tkví v tom, že narozdíl třeba od Šestého Smyslu, se na Usual Suspects dá dívat znovu a znovu, i když už to všechno víte a znáte. Dvorní skladatel John Ottman se taky nedrží nijak zpátky, takže vážení přátelé, připravte se na pořádnou jízdu. 90%(29.5.2006)

Nadprůměrná detektivka, kterou pointa povyšuje ještě o stupeň víc. Podle některých narážek se ale dá vytušit, hlavně podle povah některých postav... Ocenil jsem, že vždycky, když byl někdo rozstřílen na hadry, kamera to snímala nejen pro první signální. Atmosférou film připomíná ony staré kriminálky.(26.5.2003)

• - Role Verbala Kinta byla od počátku zamýšlena pouze pro Kevina Spaceyho. (Kulmon)

• - Spoiler: V jedné z prvním scén filmu, kdy čte všech pět členů skupiny před výslechem větu "Hand me the keys you cocksucker" se McManus (Stephen Baldwin) a Fenster (Benicio Del Toro) popichují, zatímco se ostatní smějí. Ve skutečnosti to nebylo vůbec v plánu, ale ve filmu tato scéna byla ponechána. (Wifinus)

• - Keyser Soze se měl původně jmenovat Keyser Sume. (Kulmon)