poster

Obvyklí podezřelí

 • USA

  The Usual Suspects

 • Německo

  Die Üblichen Verdächtigen

 • Slovensko

  Podozriví

 • Slovensko

  Zvyčajní podozriví

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 1995, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  Keyser Soze je jeden z největších drsňáků na planetě, aneb Bryan Singer, jak ho ještě neznám. Líbilo se mi to...hodně.(27.9.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Obvyklí podezřelí mě věrně doprovázejí mým filmovým životem. Oni mi ukázali, jak velký může být rozdíl mezi viděným, slyšeným a pravdou. Oni se po více než dvaceti projekcích proměnili z komplikovaně napínavého thrilleru ve výtečnou komedii. A to jen na základě drobných detailů, které v průběhu let pozvolna vyplouvají na povrch. Stojí za to se s tímto snímkem pomazlit, občas si ho promítnout před očima a nechat ho, ať si s vámi hraje.(25.7.2011)

 • Marius
  *****

  Keby som nečítal tieto komentáre naokolo, asi by mi tá pointa naozaj ušla, ale tak podvedome som vycítil odpoveď na otázku kto je Kayser Soze......Perfektne zostrihané flashbacky v kriminálke, v ktorej "sovy nejsou čím se zdají být" . Hviezdne obsadenie nezaváha ani nachvíľu a predvádza perfektné výkony, obzvlášt Kevin Spacey si toho Oscara naozaj zaslúžil (aj keď by som ho v tom roku dal Pittovi za 12 opíc), Byrne nezaostáva, Stephen Baldwin strieľa v štýle Desperada a Benicio je tak sladký :-)))))))))))))))). Najlepšie je keď o tom filme neviete vôbec nič. Potom to musí byť fakt bomba. Po LA Confidential asi najlepšia krimi čo som videl.(21.7.2004)

 • T2
  *****

  Rozpočet $6miliónovTržby USA $23,341,568Tržby Celosvetovo $37,200,000Bryan Singer mi týmto počinom len utvrdil aký je veľký talent a prínos pre filmový svet. V tomto malom snímku rozohral partiu, aká sa ostatným skúseným režisérom môže len snívať. Rozohraným príbehom po celý čas drží bravúrne diváka v napätí a popri tom zručne zvláda aj celú plejádu známych hercov, na čele s Kevinom Spacey a Gabrielom Byrne, tak aby pekne zapadli do deja a nijak ho zbytočne nebrzdili. Aspoň je vidieť kde sa pri podobných filmoch ostatný inšpirovali. /95%/(5.11.2008)

 • H34D
  *****

  Bryan Singer předvedl nečekaně vyzrálou režii (teprve 30 let + druhý film) a vytvořil geniální, detailně propracovanou kriminálku s dokonalým scénářem a extrémně přesvědčivým Kevinem Spaceym. Ačkoliv dechberoucí závěrečná pointa je vskutku nevídaná a je asi to hlavní, co Usual Suspects proslavilo, film zdaleka nestojí pouze na ni, divák si ho může bez problémů užít i po opakovaném zhlédnutí... "The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist" 9/10(8.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace