Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Areál Columbovy university je místo, kam přicházejí madí lidé všech ras, barev a vyznání. Studenti jsou denně stavěni před problémy sexuálního zneužívání, rasismu a rozdílnosti názorů. Novicka Kristen Connorová byla ze svých sexuálních schůzek na střední škole zvyklá, že když řekla ne, rozuměli tomu. To se ale o této škole říci nedá. Malik Williams umí pouze běhat a věnuje tomu veškerou svou energii. Netuší však, že to bude jediné, co po něm na universitě budou požadovat. Remy myslel, že universita bude jeden veliký flám. Když se však koná někde večírek, není na seznamu pozvaných. Cítí se stále více isolovaný, bez přátel. Přidá se proto k těm, kteří ho jediní akceptují - ke skinheadům. (Pumiiix)

(více)

Recenze (22)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Ocenění si určitě zaslouží snaha o jakousi vyváženost, kdy černoši v konfrontaci s nacisty nejsou ti vyloženě hodní, nicméně celý ten rasový problém mi přišel příliš uměle vykonstruovaný. Stejně tak mi přišla neohrabaná zápletka o tom, kam až se může dostat obyčejnej kluk z Idaha, když ho nechce mezi sebe přijmout žádná studentská parta. Zaujmula tak především celá řada tváří (Michael Rapaport, Cole Hauser, Jeniffer Conelly, Kristy Swanson, Tyra Banks, Omar Epps a vlastně i Gwyneth Paltrow), které se teprve později staly známými - tedy kromě Laurence Fishburna. 40% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Welcome to the real world, když to pronese profesor politologie Laurence Fishburne, divák se (při vzpomínce na kultovní Matrix) docela usměje. Postupně mu začne úsměv tuhnout, i když je patrné, že spíš kloužeme po povrchu mezi vztahy univerzitních studentů, kteří se liší barvou pleti, pohlavím, vyznáním. Tvůrce Čtyř bratrů nebo Drsnýho Shafta se snaží hnětat tak, by se nikomu nestranilo. Nicméně sám je černoch, takže se na plátně víc nadržuje bílým – respektive se na to obecně upozorňuje („Nejsem tady, aby na mě běloch mířil bouchačkou. To jsem mohl mít v ghettu. Zdá se, že tenhle systém jen podporuje nadřazenost bílých.“). Problém se vytváří tak trochu uměle, bez pořádného základu, scénář mnohým scénám také moc nepomáhá, patosem se nešetří a délka je přepálená. Jennifer Connelly, ač tvůrci v titulcích představená jako první, spíš upozaděná, mnohem zásadnější party hrají Michael Rapaport, Omar Epps a Kristy Swanson. Český překlad je mimo. ()

Reklama

TheRay97 

všechny recenze uživatele

Tak tady se zavede do koutů extrémnosti. Nápad filmu s prolnutím menšin a propagování nacismu se vydařilo a dívák si odnáší další povědomí o tom, co se ve světě dělo a stále děje. O určitých problematikách se málo mluví, o některých naopak hodně. Tento film má výhodu v tom, že ukazuje od každého něco. Tohle není klasický příběh z prostředí americké střední. Je to příběh o věcech, které se můžou stát kdekoli, aniž by tomu mohl někdo zabránit. ()

KM Phoenix 

všechny recenze uživatele

Film který se pokouší o velké poselství. To je však naprosto ztraceno v nejhorších stereotypech a klišé nejhrubšího zrna (např. Adam Goldberg už snad ani nic jiného než stereotypní židovské typy ani hrát nemůže). A celé to doslova sestřeluje šíleně vykroucené finále. A pro českého diváka to naprosto dodělal lokální název filmu "Holé lebky", což je extrémně zavádějící, jelikož žádná "holá lebka" se tam neobjeví až po půlce filmu a pro celkový děj mají funkci pouze gradace finále. Všechny postavy jsou až tak stereotypní, že to místy působí jako karikatura, např. afrocentrista Fudge, lesbická aktivistka Taryn, skupina neonacistů, černošský profesor nebo univerzitní ochranka. Jeden z těch horších filmů, které se zabývají společenskými, rasovými a genderovými rozdíly. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Miestami zaujímavá, miestami naopak dosť nudná dráma, snažiaca sa vykresliť problémy americkej vysokoškolskej mládeže, ktorá si často počína povýšenecky, takže študenti, ktorí z nejakých sociálnych, kultúrnych či rasových dôvodov nespĺňajú elitárske kritériá sú separovaní mimo spoločenského diania. Vidieckeho outsidera Remyho spolužiaci považujú za podivína a dištancujú sa od neho, takže nakoniec zakotví v partii náckov, ktorí ho ochotne prijmú medzi seba, atlét Malik zasa trpí komplexom menejcennosti z toho, že je černoch, zo svojich osobných neúspechov v duchu viní belochov a pochopenie nachádza u radikálne zmýšľajúcich čiernych bratov. Niekedy sa tu príliš filozofuje, dej je zbytočne rozťahaný do vyše dvojhodinovej stopáže a akčná choreografia pouličných bitiek je na amatérskej úrovni, no keď už nič iné, tak za videnie stojí aspoň to, ako takmer dvojmetrový a 120-kilogramový bodybuilder Andrew Bryniarski ľahne po rane od pekne vypapaného cvalíka... ()

Galerie (32)

Zajímavosti (7)

  • Iróniou je, že väčšinu neonacistických skinheadov si zahrali židovskí herci. (beso74)

Reklama

Reklama