Tenkrát v tv jsem hltal každý díl a netrpělivě čekal na další. Jeden z nejlepších historických seriálů na téma války severu proti jihu o kterém jsem si myslel, že mi je ukradené a přesto mě to chytlo a nevynechal ani jeden díl. Víc než válka Severu proti Jihu a politika kolem ní mě ale zajímaly intriky hlavních představitelů, různé neskutečně dobře zahrané charaktery postav. Viděno znovu po letech už mě to tak nebere, hodně natahované, zamilované, připomíná mi to spíš nějakou telenovelu na pozadí války Severu proti Jihu,(29.8.2010)

6/6 Čekala jsem ledasco. U nás v rodině máme rádi mini sérii Scarlett, takže bych spíš předpokládala, že to bude vzhledem ke stáří horší, ale světe div se, seriál s Patrickem Swayzem v roli hrdého jižana je boží a maratonovatelný. Kvalitní, napínavý, poučný. Herecky skvělé výkony kam oko jen dohlédne, nejlepší je pak s přehledem Kirstie Alley jako bojovnice za zrušení otrokářství a nejkrásnější lyrická hrdinka Lesley-Anne Down. Už se těším na další série.(6.1.2017)

Ženy milovali krívajúceho Patricka Swayzeho, nenávideli Davida Carradinea a závideli Lesley Anne Down krásu. My sme nenávideli Patricka Swayzeho, lebo ho ženy milovali, chceli sme byť drsňáci, ako David Carradine a obdivovali sme krásu Lesley Anne Down. Takéto vysokorozpočtové a dobre napísané historické seriály točia dnes už iba v HBO.(9.1.2013)

Tahle verze se Swayzem není tak kvalitní, bohužel.(10.7.2008)

„Velkorozpočtově zpracovaný seriál o válce severu proti jihu demonstrované na osudech dvou rodin z obou částí států. Výborným hereckým výkonům dominuje pro mě překvapivě skvělá Kirstie Alley.“(8.4.2003)

• - V úvodní bitvě, která se odehrála na řece Bull Run, se do záběru na bojiště dostal i kamerový jeřáb. (pávek)

• - V rámci prípravy na rolu Georga Hazarda strávil James Read niekoľko týždňov na ranči Patricka Swayzeho (Orry Main), kde ho ten učil jazdiť na koni. (misterz)

• - S výnimkou vojenských uniforiem alebo odevu zamestnancov nenosila žiadna z hlavných postáv v seriáli dvakrát rovnakú vec. Jedinou výnimkou je Ashton (Terri Garber), ktorá mala oblečené fialové šaty pri príchode aj odchode z Mount Royal. (misterz)