Kvalita nepopiratelná, ovšem u každého dílu si musím opakovat, jak dříve byli lidí primitivní. Příšerná doba a ještě příšernější myšlení. Mít tak jeden bazukoijd a rostřílet jim prdele. My víme o kom mluvím...(16.5.2011)

„Velkorozpočtově zpracovaný seriál o válce severu proti jihu demonstrované na osudech dvou rodin z obou částí států. Výborným hereckým výkonům dominuje pro mě překvapivě skvělá Kirstie Alley.“(8.4.2003)

Mám filmy z války Severu proti Jihu mimořádně rád, ale tohle mi nějak nesedlo. Snad že je ta osobní a milostná rovina příliš sladká, nebo jsou herci moc napomádovaní..., přesně nevím, ale ani po druhém shlédnutí jsem k tomu nenašel cestu.(9.11.2014)

Ženy milovali krívajúceho Patricka Swayzeho, nenávideli Davida Carradinea a závideli Lesley Anne Down krásu. My sme nenávideli Patricka Swayzeho, lebo ho ženy milovali, chceli sme byť drsňáci, ako David Carradine a obdivovali sme krásu Lesley Anne Down. Takéto vysokorozpočtové a dobre napísané historické seriály točia dnes už iba v HBO.(9.1.2013)

Hviezdne obsadený veľkorysý seriál ma veľmi príjemne prekvapil. Pamätám si, ako som sa tešil na každú časť. Táto časť americkej histórie má v sebe veľký potenciál a tvorcovia ho využili bezo zbytku.(25.4.2007)