• IllIlIlIIl

Celkově nemám rád tématiku Severu proti Jihu...(28.11.2007)

Tenkrát v tv jsem hltal každý díl a netrpělivě čekal na další. Jeden z nejlepších historických seriálů na téma války severu proti jihu o kterém jsem si myslel, že mi je ukradené a přesto mě to chytlo a nevynechal ani jeden díl. Víc než válka Severu proti Jihu a politika kolem ní mě ale zajímaly intriky hlavních představitelů, různé neskutečně dobře zahrané charaktery postav. Viděno znovu po letech už mě to tak nebere, hodně natahované, zamilované, připomíná mi to spíš nějakou telenovelu na pozadí války Severu proti Jihu,(29.8.2010)

Nejlepší a nejdokonalejší seriál, jaký jsem kdy viděl.(25.11.2007)

Po "Kořenech" další vynikající americký seriál, i když ke slůvku vynikající se váží už letité vzpomínky. Tomuhle se zároveň podařilo udržet skvělou úroveň i ve své druhé polovině. Že tohle téma nemusí fungovat samo o sobě se přesvědčil třeba seriál "Scarlett".(9.10.2005)

Výpravný, herecky velice zdařilý seriál z dob občanské války. Postav a minipříběhů je zde možná až příliš mnoho, ale přesto se jedná o velice zajímavý seriál.(12.4.2014)

• - Natáčanie trvalo viac ako dva roky. Scenár obsahoval 940 scén a mal 540 strán. (misterz)

• - Podľa monografie Kirstie Alley (Vigrilia) sa herečka a Patrick Swayze (Orry) počas natáčania seriálu do seba zamilovali. Ale obaja už mali svojich zákonných partnerov, ktorých nechceli podvádzať. (misterz)

• - V úvodní bitvě, která se odehrála na řece Bull Run, se do záběru na bojiště dostal i kamerový jeřáb. (pávek)