Rychlá rota (TV seriál)

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1989, 65x22 min

Linda Woolverton

Ron Jones

Klasika mého dětství - být při sledování ještě o pár let mladší, možná by to bylo i na 5*. Každý týden jsem se na tyhle veverky a pak taky na kačery moc těšila:-). 75%(9.3.2009)

Tento animák je jako pohádka, hodně vtipný, hodně dojemný. Ovšem nejlepší je muška Zip.(3.5.2003)

Chip,Chip,Chip a Dale...(27.9.2008)

Tak tahle partička se málem dotáhla na mé nejoblíbenější "Kačery" ale zas tak rychlá nakonec nebyla. Když jsem přemýšlel, čím že to mohlo být, napadlo mě barvou. Oproti úžasně barevným "Kačerům" se tyhle příběhy nesly v daleko větší šedi, vesměs v městském prostředí a tohle srovnání, zvláště když spolu běžely ve stejném bloku, bylo neúprosné. A pamatuju si, že ne všechny příběhy byly úplně super, takže v rámci Disneyovek druhá příčka. Ale ten Kaiserův dabing Chippa a Dalea je prostě úžasný.(18.9.2005)

Vždycky sem se těšil až skončí RR, bo pak byli Kačeři! 55%(15.3.2009)

• - Původní koncept tvůrce seriálu Tada Stonese vůbec nezahrnoval postavičky Chipa a Dalea. Verze Michaela Eisnera a Jeffreyho Katzenberga zase počítala v hlavní roli s myší, Kitem Colbym. Nakonec ale Eisner navrhl Stonesovi, aby hlavními hrdiny byli Chip a Dale. (HappySmile)

• - Původně seriál začínal dvouhodinovým filmem Chip 'N Dale's Rescue Rangers to the Rescue (1989), který byl později rozdělen na 5 kratších pilotních dílů. (Olík)

• - Rychlá rota byla v období 1989 - 1990 nejúspěšnějším seriálem na americkém trhu. (HappySmile)