Gumídci (TV seriál)

• slovenský

Gumkáči

Animovaný / Fantasy / Rodinný

USA, 1985, 67x22 min

// Production Companies: Walt Disney Television Animation // Pred 10 rokmi, kedy som tento seriál pozeral, by som ho hodnotil 5 hviedami. No po zhliadnutí niekoľkých dielov po 10 rokoch, musím svoje hodnotenie zmeniť. Z ďaleka mi to už nepripadá, ako výborná animovaná rozprávka ale skôr ako rozprávka pre malé deti.(13.4.2011)

Gumídci jsou jedni z toho lepšího co kdy WD vymyslel.(13.12.2004)

V mém pomyslném TOP dětských animovaných seriálů bezkonkurenčně na vrcholu. O chlup za nimi jsou Kačeři. Tupouni, Stoupa, kníže Ignor a všichni gumídci byli mí hrdinové:)(31.7.2007)

Brepta, Babča, Brůča, Bumla, Bíďa, Bára, Bóža, Klára, Kryštof, král Kristián, sir Randál, kníže Ignor, Stoupa a tupouni = klasika, nejlepší anim. seriál! Skvělé hlášky Ignora: Vystřelil jsem ho jako puk a kde přistane je mi fuk....Celkově skvělá podívaná...Stoupo? Knížo! A neříkej mi hrábě!!(26.12.2006)

Jo jo Gumídci jsou mí oblíbenci :) Stoupa a hopsinková šťáva 4eva :)(25.2.2009)

• - Princezna Klára (v originále Calla) je pojmenovaná po dceři prezidenta NBC Brandona Tartikoffa. (HappySmile)

• - Křeslo, ve kterém sedává Brůča (Bill Scott), má tvar Disneyho loga Mickeyho hlavy. (Mr.curry)

• - Úvodní znělku zpívá Robert Long. (HappySmile)