Gumídci (TV seriál)

• slovenský

Gumkáči

Animovaný / Fantasy / Rodinný

USA, 1985, 67x22 min

Až tak ako Duck Tales ma to neoslovilo, ale aj tak jedna s best of rozprávkových sérii.(14.6.2005)

Brepta, Babča, Brůča, Bumla, Bíďa, Bára, Bóža, Klára, Kryštof, král Kristián, sir Randál, kníže Ignor, Stoupa a tupouni = klasika, nejlepší anim. seriál! Skvělé hlášky Ignora: Vystřelil jsem ho jako puk a kde přistane je mi fuk....Celkově skvělá podívaná...Stoupo? Knížo! A neříkej mi hrábě!!(26.12.2006)

Pecka. Pokémoni "našej" generácie. Vtipné a akčné so skvelými záporákmi...(9.3.2006)

Z pôvodných 4hviezd dvýham na 5, pretože Gumimaci mi v nejakom slova zmysle ovplyvnili život :D (po zhliadnutí som pil vodu so sirupom (gumidžús) z najmenšej flašky Unicumu, a skákal som po byťe, kým mi zásoby nedošli... = pôsobivosť rozprávky: 100%) ps: mal som dokonca aj nejaký medál s ich obrázkom, mám pocit že symbolizoval ten drevený z rozprávky :)(1.10.2010)

Gumídci - tak tenhle seriál zbožňuju už od dětství a i teď se na něj ráda podívám. Stoupa je nejlepší! ;)(16.6.2011)

• - Bylo natočeno celkem 95 epizod, které daly dohromady 65 dílů. 30 dílů je totiž složeno ze dvou epizod. V České republice bylo do konce roku 2010 odvysíláno 81 epizod v 52 dílech, v únoru 2011 pak TV Barrandov v pořadu Animáček odvysílala i zbylých 13 dílů, zahrnujících 14 epizod. (max21)

• - V americké produkci mluvil jednu sezónu Kevina David Faustino z Ženatého se závazky, další Jason Marsden z Kroku za krokem. (Kulmon)

• - Úvodní znělku zpívá Robert Long. (HappySmile)