Želvy Ninja (TV seriál)

Teenage Mutant Ninja Turtles

• slovenský

Mladé ninja korytnačky

Animovaný / Akční / Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný / Rodinný / Drama / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Thriller

USA, 1987, 193x30 min

• triatlet

S tímhle nepřirozeně působícím kvartetem jsem se teda míjel. Naštěstí.(18.6.2009)

Dnešní děti hltají Pokémony, já jsem miloval Želvy Ninja. Trhač je bůh - dnes ho ale u mě nahradil Wolverine. A Krank byl pěknej nervák.(18.4.2003)

Čtveřice zmutovaných, fosforově zelených a po umělcích pojmenovaných želv, které umí parádně kung-fu. K nim jedna krysa (rovněž zmutovaná), sexy reportérka (nezmutovaná), tuny pizzy (převážně nezmutované) a proti nim hromady mutantů (zmutovaných) a zlounů (povětšinou zmutovaných). To vše odehrávající se v New Yorku a pod ním. Neuvěřitelná slátanina, která však pro jednu generaci znamenala kult a důvod proč být každý úterní podvečer před televizí "stůj co stůj". Nostalgie sice v tomto případě působí mohutně, ale jisté guilty pleasure kvality i zábavnost želvákům upřít nelze ani po letech.(3.8.2007)

Donatelo, Leonardo, Michelangelo, Raffaelo, Tříska, April, Irma, Trhač, Krang, Rocksteady, Beebop, kanál, Technodrom, Channel 6, pizza = symboly tohoto animovaného seriálu... některé díly velice dobré - akční, fajn jsou jak záporňáci, tak i kladní hrdinové = 4*(3.2.2007)

Tohle mi jako Mája v pozdějším věku už nikdy nesedlo.(28.2.2009)