Želvy Ninja (TV seriál)

Teenage Mutant Ninja Turtles

• slovenský

Mladé ninja korytnačky

Animovaný / Akční / Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný / Rodinný / Drama / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Thriller

USA, 1987, 193x30 min

Znáte něco lepšího a kultovnějšího než tohle? Dneska možná jo, ale ve školce tim žili všichni a ať si řiká kdo chce co chce nejvíc cool je stejně Donatello.(18.6.2005)

Když jsem byl menší, tak jsem to moc žral:)) A Rafaelo byl nejlepší:).(5.9.2007)

Dětská láska, kterou jsem si nyní opětovným shlédnutím trošku pokazil (Přesto, že mám do jisté míry dětskou naivitu seriálů rád - třeba Willy Fog na cestě kolem světa). Pocit nostalgie ale většinu nešvarů seriálu zahlazuje a tak si nelze než neužívat Trhače, Kranga, Třísky a všech želváků, které jsem si ale pamatoval trošičku jinak a tak mě dnes už víc těší celovečerák z roku 2007, který se nese přeci jen v trošku temnějším duchu. Kdo seriál nezná z mládí, asi mu už dnes nic neřekne, pro mě to ale jsou užasná dětská dobrodružství u TV, spousty komiksů, samolepek a plastových figurek, které většinou ještě mám někde schované... Ale už si s nima nehraju, fakt...! :)(25.6.2008)

Odhlédnu-li od toho, že stejně jako pro mnoho dalších to byl jeden ze seriálů mého dětství, pak se jedná o seriál pro děti, kterému jeho bohatě využitý scénáristický potenciál kazí velmi průměrná animace. Ale komu to tehdy vadilo? PS: Na ty hnusný Turtles žvejkačky padly tenkrát všechny moje úspory a ty hodinky, co jsem za ně dostal, přestaly stejně po pár týdnech fungovat.(26.3.2005)

Jeden z nejoblíbenějších seriálů mého dětství, na který nedám dopustit.(4.11.2007)

• - Britové – a nejen oni – znají seriál pod názvem „Teenage Mutant Hero Turtles“, protože slovo „Ninja“ je údajně příliš násilné. (Zdroj: metro.co.uk) (JORDY)

• - Spoiler: Členové klanu Foot byli v původním komiksu lidmi a Trhač nebyl antagonistou celého příběhu. Leonardo ho probodl hned v 1. čísle. (GilEstel)

• - V původním komiksu nosí všechny čtyři nindža-želvy červené pásky přes oči a hnědé chrániče loktů a kolen. Navenek se vzájemně odlišují pouze rozdílnými zbraněmi. (Poker_Face)