Ochsenkrieg, Der (TV seriál)

• slovenský

Vojna volov

Historický / Drama / Dobrodružný

Západní Německo / Československo, 1987, 6x60 min

• dyfur

neuznaná zaujímavosť:Natáčanie prebiehalo i v obci IĽANOVO na Slovensku(11.11.2014)

Posledna Dietlovina sa volala Der Ochsenkrieg. No, ale boli slabe a dementne Dietloviny /Muz na Radnici, Okres na severu ...../, ale boli aj nadpriemerne Dietloviny /Nemocnice na Kraji Mesta ....../. Tato Dietlovina patrila k takemu normalizacnemu priemeru. Vysiny povodnych Chaluparov to nedosahuje ani omylom. 51 %(10.10.2013)

Tento pekný seriál ma oslovil hneď na začiatku...takéto filmy sa mne veľmi páčia...je filmom dobrodružným, kde nechýba láska, zrada, šľachetnosť, ale aj pomsta.(30.10.2008)

Při sledování tohoto seriálu na mě dýchla atmosféra z románových kronik selských bouří od Václava Kaplického. Seriál nemá vyloženě nijak strhující děj, spíše jen tak příjemně plyne.(26.2.2011)

Další ze vzpomínek na dětství. Natáčeno v Čechách, Zvíkov, výprava, boje, dobrodružství, sympatický žoldák v hlavní roli. Snad se někdo uvolí k repríze.(22.6.2009)