Ochsenkrieg, Der (TV seriál)

• slovenský

Vojna volov

Historický / Drama / Dobrodružný

Západní Německo / Československo, 1987, 6x60 min

Mám veľmi rád historické filmy so stredoveku. Charizmatický herci, veľmi slušné kostýmy a aj masové bojové scény s dobrou logistikou. Hviezdu navyše dávam za sentimentálnosť a slovenčinu ako pôvodný jazyk.(25.7.2010)

Nezapomenutelný seriál z dětství, který bych si tuze rád zopakoval.(7.9.2009)

Jeden z najlepších seriálov na ktoré si spomínam z detských čias. Sympatický hlavný hrdina bol v čase tv premiéry populárnejší ako Winnetou s Bud Sencerom a T.Hillom dokopy. Film obsahuje všetko čo má dobrý film mať a veľké plus je aj to ,že seriál má 6 dielov . Myslím ,že je to tak akurát. Neznášam rozvláčnosť niektorých seriálov ,ktoré nemajú konca kraja.Rád by som si to pozrel znova, dúfam, že sa dočkám.90%(13.4.2010)

Při sledování tohoto seriálu na mě dýchla atmosféra z románových kronik selských bouří od Václava Kaplického. Seriál nemá vyloženě nijak strhující děj, spíše jen tak příjemně plyne.(26.2.2011)

Tento pekný seriál ma oslovil hneď na začiatku...takéto filmy sa mne veľmi páčia...je filmom dobrodružným, kde nechýba láska, zrada, šľachetnosť, ale aj pomsta.(30.10.2008)

• - Seriál bol natáčaný na hrade Burghausen v Nemecku, v Čechách na hradoch Zvíkov, Křivoklát a Buchlov a na Slovensku v Jánskej doline, na Važeckých lúkach, v Lakšárskej Novej Vsi a v obci Iľanovo. (corona)