• zette

Dialogy mezi Lukavskym a Voskou funguji docela dobre. Vyprava zajimave zpracovana a neskutecny zastup nasich vybornych hercu (dobre role pro Machacka a Herze). K cemu vsemu to ale je, kdyz me to prestalo bavit uz asi v desate minute a znudeny jsem sotva dokoukal konec...(29.3.2014)

V tomto filmu je nejlepší Juraj HERZ.(7.2.2009)

Velmi milý film s malými ale přesně a s chutí zahranými rolemi celé řady vynikajících herců a s dvěma většími, a rovněž vynikajícím způsobem zahranými, rolemi pro Radovana Lukavského a Václava Vosku. Velkou předností je i jemný humor, který velmi sedí k anglickému prostředí, v němž se příběhy odehrávají.(1.11.2009)

Vynikající herecké obsazení (pánové Lukavský a Voska jsou i typově dobře vybráni), skvělé kostýmy, zdařile navozená atmosféra staré Anglie .... a pak spíše nudné příběhy, které všechny tyto přednosti pohřbí. Přesto to množství krásně zahraných menších rolí vytáhne celý film aspoň na slabé 3*.(25.1.2011)

Musím se omluvit - asi bych neměl hodnotit, viděl jsem jen asi dvě třetiny filmu. Přesto si myslím, že jsem schopen nějaké kritické reflexe. Lukavský a Voska jsou naprosto fantastičtí v rolích Sherlocka a Watsona, a ani další obsazení nezůstávají pozadu (dokonalí Brodský, Macháček, Rosůlková, Herz aj.). Problém spočívá v tom, že se ten film děsně táhne - některé gagy a slovní hříčky jsou famózní, ale mezi nimi je často dlouhatánská pauza. Většina zábavy tak nakonec stejně spočívá ve sledování herecky dokonale sehrané ústřední dvojky.(8.2.2009)