• WANDRWALL

Kratina zahrál svůj part nad svůj průměr. Pavelka trošku svou roli podcenil, Jandová nejhorší.(15.7.2011)

Zora Jandová se zde snaží uplatnit coby femme fatale a sexbomba v jedné osobě, ale při objemu jejího hrudníku to má, holka, hodně těžké :-).(29.8.2007)

Takový drama o dvou bratrech, který jsou každej úplně jinej. Jeden je profesionální cyklobuzna a druhej je sochař a společný maj pouze to, že na střídačku píchaj Zoru Jandovou. Mimochodem ta zde v jednom kuse ukazuje kozy. Tak pořád je to lepší, než aby ukazovala, jak cvičí taj-či. Jinak nejvíc se mi na filmu líbil Ford Capri, se kterym jezdil Pavelka, a nejvíc ze všech mě pobavil Oldřich Navrátil, kterej si strašně pochvaloval, že má ochrnutou ruku a bere na to invalidní důchod. Ale celkově vzato neni to úplně špatnej film. 55%(29.1.2012)

Povedena psychologicka sonda do zivota dvou bratru, ktera si zaklada na rozdilnych charakterech. Samorost a sochar, ktery se musi vyrovnat s urazem, ktery mu zabrani pokracovat v jeho profesi vyborne ztvarnil Vladimir Kratina. Pak nevyrazny Pavelka v roli cyklistickeho zavodnika. Mezi tuto dvojici vstupuje nerozhodna nymfa Zora Jandova, ktera se rada svleka:-). Vyborne jsou sceny z rahabilitacniho ustavu a hudba Vitezslava Hadla.(26.9.2012)

Zajímavý námět je působivý především při scénách v sanatoriu - setkávání (i snové) ochrnutého sochaře s jednonohou klavíristkou. Naopak návrat pinglujícího číšníka do vrcholové cyklistiky byl nevěrohodnější. Potěšilo mě, že tvůrci nechali otevřený závěr.(12.3.2011)