Takový drama o dvou bratrech, který jsou každej úplně jinej. Jeden je profesionální cyklobuzna a druhej je sochař a společný maj pouze to, že na střídačku píchaj Zoru Jandovou. Mimochodem ta zde v jednom kuse ukazuje kozy. Tak pořád je to lepší, než aby ukazovala, jak cvičí taj-či. Jinak nejvíc se mi na filmu líbil Ford Capri, se kterym jezdil Pavelka, a nejvíc ze všech mě pobavil Oldřich Navrátil, kterej si strašně pochvaloval, že má ochrnutou ruku a bere na to invalidní důchod. Ale celkově vzato neni to úplně špatnej film. 55%(29.1.2012)

Zora Jandová se zde snaží uplatnit coby femme fatale a sexbomba v jedné osobě, ale při objemu jejího hrudníku to má, holka, hodně těžké :-).(29.8.2007)

Povedena psychologicka sonda do zivota dvou bratru, ktera si zaklada na rozdilnych charakterech. Samorost a sochar, ktery se musi vyrovnat s urazem, ktery mu zabrani pokracovat v jeho profesi vyborne ztvarnil Vladimir Kratina. Pak nevyrazny Pavelka v roli cyklistickeho zavodnika. Mezi tuto dvojici vstupuje nerozhodna nymfa Zora Jandova, ktera se rada svleka:-). Vyborne jsou sceny z rahabilitacniho ustavu a hudba Vitezslava Hadla.(26.9.2012)

Velmi vyvedené drama o bratrech kolem nichž krouží Zora Jandová. Ta byla v době natáčení kočka a evidentně neměla nejmenší problém se pře kamerou svlékat .-). Pavelka je cyklistickým závodníkem. Jde mu to a vyhrává jednu soutěž za druhou. Potká se s Jandovou, kterou přitahují zajímavé originály mužů. Pavelka ji jednou vezme na venkov za bratrem, který je sochař. Jandovou zamyšlený nemluvný Kratina okamžitě zaujme. Jejímu zájmu navíc dodá fakt, že Pavelka kvůli penězům seknul s ježděním a šel dělat číšníka do hospody, kde si díky tuzerům a různým šmelinám přijde na víc peněz o něž mu jde především. Při jedné cestě s bratrem mají autonehodu a Kratina má rozdrcen ramenní kloub. Následuje operace a ochrnutí pravé ruky. Následuje operace, rehabilitace, zlepšení se nedostavuje. Kratina tuší i přes sliby lékařů, že se ruka možná dá za dlouhý čas dohromady, že jako sochař skončil. Je znechucen bratrem, který ho navštíví v nemocnici a chce aby lhal do výpovědi příslušníkovi VB s tím, že od pojišťovny vytřískají díky vasoké pojistce pořádnou sumičku a že ta ruka je vlastně terno ! Kratina je sám, bojuje v sobě s tím co dál, zda má život smysl obklopen podobně postiženými lidmi... Nakonec jak umělec najde uplatnění v něčem jiném i se svým handycapem.... Tohle bylo velmi dobré psychologické drama a ,,Drtikol'' podal svoji postavu opravdu velice uvěřitelně. Tři prášky na spaní. * * *(21.6.2014)

Zajímavý námět je působivý především při scénách v sanatoriu - setkávání (i snové) ochrnutého sochaře s jednonohou klavíristkou. Naopak návrat pinglujícího číšníka do vrcholové cyklistiky byl nevěrohodnější. Potěšilo mě, že tvůrci nechali otevřený závěr.(12.3.2011)

• - Filmovanie prebiehalo v rehabilitačnom ústave v Kladruboch. (dyfur)

• - Zora Jandová přiznala, že se při natáčení odhalené scény s Onřejem Pavelkou strašlivě styděla. Stud překonala až díky tomu, že si vsugerovala, že má větší prsa, a poté, co si musel sundat slipy i Pavelka, protože mu byly vidět v záběru. [Zdroj: Peříčko] (hippyman)