• Marthos
  ****

  Střídání stráží. Slavínského hořké vystřízlivění z předválečných filmových iluzí, odehrávající se v období výrazných společenských i politických změn, poznamenalo také jeho další tvorbu, byť ne zcela tragicky, jak by se mohlo na první pohled zdát. Doba si sice žádala už jiné příběhy i hrdiny, přesto nebo právě proto se Slavínský znovu a znovu vracel ke starým osvědčeným autorům, v jejichž středu objevil také jméno herečky a spisovatelky Olgy Scheinpflugové. Divadelní hra Okénko, Slavínským s úspěchem inscenovaná na filmovém plátně již v první polovině třicátých let s fenomenálním Haasem v titulní roli, byla více než vhodnou kořistí. Poněkud starosvětský příběh byl Slavínským bryskně převlečen do moderních kulis a prostřednictvím nových postav, které se nakonec ve filmu objevily, získal ještě jinou, osobitější tvář, především díky dobrým hereckým výkonům v čele s vynikajícím Janem Pivcem, překonávajícího v některých okamžicích sebe sama. Slavínského film, ostře se odlišující od soudobých trendů v české kinematografii, přišel takřka v poslední chvíli; krátce po jeho premiéře se v Československu změnila politická situace a bylo po legraci. Slavínského život vyhasl jen několik měsíců po těchto tragických událostech.(3.10.2008)

 • Tosim
  ****

  Jako remake to není vůbec špatné, ale režisér neměl po ruce vynikající komediální talent, jako byl Hugo Haas, i když se Jan Pivec opravdu snaží. Ehm...tedy...vůbec ne špatně :-)(30.5.2003)

 • Linda.csfd
  ****

  Příběh o tom jak si povodit "kamaráda", který si po oslavě nepamatuje, jak se dostal domů a co v noci dělal. Na lidské povaze opravdu nemám ráda lež a škodolibost, takže námět sice na prd, ale zpracování celkem fajnové, veselé a hravé se sympatickým obsazením.(8.10.2015)

 • marťan
  ****

  Dnes neordinuji - je remake Okénka, kde hrál můj oblíbenec :o)Hugo Haas a Lída Baarová. Děj je v podstatě stejný, jen se odehrává o 10 let později :o) Doktor Johánek,kterého hraje pan Pivec, se rozhodne oslavit s přáteli v nočním podniku své jmenování. Oslava, se protáhne, a alkohol udělá svoje. No, a pan doktor ztratí paměť a ráno .... se už jen diví. Janu Pivcovi sekunduje v té době poměrně známá Dagmar Frýbortová a obě zfilmování mají něco do sebe, poměrně dobrou zábavu a herecké výkony...(28.2.2007)

 • VaHo
  ***

  Celkem slušná komedie, která ale ve filmovém zpracování působí poněkud zatuhle. Párkrát jsem se zasmál, ale na divadle to muselo mít větší dynamiku. Možná, že zde se inspirovali tvůrci amerických Hangover...(5.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace