• Snorlax

Až americky sentimentální, ale s výbornými hereckými výkony.(13.5.2011)

• kingik

Mně se film vůbec nelíbil. Mám se rozplývat nad nudou, nad Plachtem s Marvanem o nichž je známo, že hrát umí anebo nad jakým dalším kritériem filmu?! Mě totiž nic dalšího v souvislostí s tímto šumícím zázrakem nenapadá. Maximálně se dá u toho dobře usnout a film nechat jako podkres, ale nekvalitní dobové mikrofony nedovolí ani ten spánek. Nejlepší je to rovnou vypnout. Jako soráč, ale nežiju v roce vzniku filmu. Jsem současný divák a mám taky určité nároky na film. Tenhle nesplnil žádný z nich. Blockbuster dostane sotva tři * a tomuhle napálíte plný počet. Fakt nechápu. Se proberte laskavě. Vždyt je to hrůza to hodnocení tady. Za zásluhy, z nostalgie a tak dále. Tenhle film hovoří jako příklad za všechny. Sledovanost v poledne na Nově 110 babiček a dědečků max. 0%(28.4.2012)

"A na copak si budeme hrát ??" - "My budeme hajný a ty budeš, strejdo, dělat jelena !! A my po tobě budeme střílet !!" - "A kdepak máte flinty, chlapci ??" - "My po tobě budeme házet kamením !!" - "Házet kamením.. No, to je mi ale pěkná hra !!" ;)(20.4.2014)

Film rozpráva o klasickom prerode zlého továrnika ( Marvan ) na láskavého muža. Plachta ako prostý jednoduchý muž s veľkým srdcom mu je príkladom. Milý príbeh s dobrými hercami.(1.4.2007)

Nejobyčejnější a nejskromnější lék na srdce které ztvrdlo, se skrývá v malém domku u řeky, v hrudi dělníka z kamenolomu. Na všechny, kteří v honbě za čímkoli ztratili do Fáberovy chalupy cestu, čeká ve filmu Nebe a dudy.(22.6.2010)

• - Natáčelo se v Jílovicích (hotel Hubertus) a v Týnci nad Sázavou. Lom byl ve Slivenci. (Zdroj: kniha Český biják). (M.B)

• - Točilo se u jílovišťského hotelu Hubertus, v Týnci nad Sázavou a také ve sliveneckém lomu. (Stegman)

• - Premiéra proběhla 31. října 1941 v kinech Blaník a Lucerna. (Cucina_Rc)