Dobry pribeh, perfektni scenar. Vynikajici herecke vykony Plachty a Marvana. Je to jeden z klenotu nasi kinematografie...(24.12.2006)

Příběh je sice prostinký , ale Plachta naprosto dokonalý.(25.2.2005)

Já moc nežeru staré filmy, ale jednoduchý koncept "Nebe a dudy" na mě kupodivu zabírá - navzdory naivitě, přehrávání, protivné hudbě, předvídatelnosti a černobílosti. Sice mě přemáhá cynický úšklebek nad dobrým, chudým pracujícím člověkem vs. bohatým, zlým kapitalistou, který je napraven laskavým přístupem a poctivou prací, přesto mě tenhle film svým roztomilým způsobem baví. 75%(31.5.2010)

Nádherně optimistický a po duši hladící příběh o napravení bohatého arcimrzouta dobrotivým chuďasem patří přes všechny potenciální výtky k nejlepším „pamětnickým“ filmům. Nikdy neomrzí a i po sedmdesátí letech spolehlivě dobíjí vyčerpané duševní baterky pozitivní energií, pohodou a kouzlem, které v nás (alespoň v některých), stejně jako v protivném Bartošovi, probouzí to lepší. Vše samozřejmě stojí a padá s výtečnou dvojicí Marvan-Plachta v níž Marvan vždy znovu spolehlivě pobaví, Plachta vždy znovu dojme a pohladí po duši svou dobrotivostí a drsnou laskavostí, s níž třeba vyplácí ne pětadvacet, ale pět svým nezdárným klukům.(14.5.2011)

Ať jsi pán či kmán, je to jedno - jsme češi (!) a v této pohnuté době se musíme stmelit a táhnout za jeden provaz! V době vzniku velice odvážný film s umně zakamuflovaným jinotajem, dnes velmi příjemná komedie s hereckým koncertem dua Plachta - Marvan. 85%.(1.1.2013)