• rt12
  *****

  Dobré zachycení dobové atmosféry. Předností jsou pečlivě vybrané jednotlivé postavy od surovce po železnou principálku. Největší výhrou bylo spojení neprůbojného, citlivého Plachty s dravým, živočišným Marvanem.(28.5.2014)

 • Renton
  ****

  Dvojíce herců Jindřich Plachta - Jaroslav Marvan byla zárukou kvality a poctivého humoru. Krásný a příjemný příběh dvou starších mládenců, kteří svérázně vedou společnou živnost naruší až příchod osiřelého dítěte ..(29.4.2006)

 • cariada
  *****

  Jeden z posledních filmů ,který navazuje na ěru první republiky. Máme tu možnost vidět soužití trhovce Divíška v podaní nezapomenutelného Jindřicha Plachty (určitě jedna z jeho nejlidštějších postav), ke kterému se nastěhuje kamarád Bohouš Vosáhlo v podání Jaroslava Marvana co uteče před ženou, která provozuje poutové atrakce. Jejich soužití se velice zkomplikuje poté co Divíšek dostane soudní obsílku, že se má starat o malého kluka jeho syna ( sice není jeho ,ale jen na něj napsaný) . Vznikají samozřejmě rozepře, které malý Pepík slyší a oni dělají vše proto, aby si nemyslel ,že je na obtíž, Film je krásně dojemný , ale zároveň velice vtipný a příjemný, který dokáže pobavit i v dnešní době. Dvojice hlavních představitelů je dost velká záruka kvality.(18.12.2007)

 • dr.fish
  *****

  Slavínský nám jako filmař vyzrál. Dvojice Plachta Marvan se ukázala jako mimořádně dobrá volba. Marvan zde předvedl svou komickou stránku, a to na jedničku. Příběh je zcela banální, zcela vyplněný dialogy ústřední dvojice. Pro milovníky Plachtova humoru povinnost . Fanoušky Jaroslava Marvana film příjemně potěší, neboť v této herecké poloze Marvan mockrát viděn nebyl...90%(19.6.2012)

 • Terva
  ****

  Scénář : František Vlček a Josef Neuberg. Kamera : Josef Střecha. Hudba : Josef Dobeš. Hrají : Jaroslav Marvan jako Vosáhlo a Jindřich Plachta jako Diviš = 70 %(12.6.2011)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe, Jihlave, Kolíne, Benešove a Čechticiach. (dyfur)

 • - Herec Eman Fiala hraje ve filmu pod svým skutečným křestním jménem. (Redyx1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace