• dr.fish
  *****

  Slavínský nám jako filmař vyzrál. Dvojice Plachta Marvan se ukázala jako mimořádně dobrá volba. Marvan zde předvedl svou komickou stránku, a to na jedničku. Příběh je zcela banální, zcela vyplněný dialogy ústřední dvojice. Pro milovníky Plachtova humoru povinnost . Fanoušky Jaroslava Marvana film příjemně potěší, neboť v této herecké poloze Marvan mockrát viděn nebyl...90%(19.6.2012)

 • rt12
  *****

  Dobré zachycení dobové atmosféry. Předností jsou pečlivě vybrané jednotlivé postavy od surovce po železnou principálku. Největší výhrou bylo spojení neprůbojného, citlivého Plachty s dravým, živočišným Marvanem.(28.5.2014)

 • Marthos
  *****

  Divácká popularita i nesporný komediální potenciál Jaroslava Marvana a Jindřicha Plachty, kteří se společně objevili již v několika protektorátních filmech, poskytoval Slavínského veselohře dostatečnou záruku na každý pád. Děj byl situován do prostředí jarmarků, trhů a pouťových lákadel, vídaných ve filmech spíše výjimečně a i když výsledný efekt leží na bedrech obou komiků, rozhodně tím nevytváří samoúčelný humor. Bezprostředně poválečné období, kdy se český národ jen pomalu a trpce vzpamatovával z věčného strachu a nejistoty, bylo složité i pro filmovou dramaturgii. Ta se v této době vyslovovala především k minulosti války a veseloherní produkce zůstávala okrajovou záležitostí. Také proto nelze Slavínskému jakkoli vyčítat jeho upřímnou snahu vrátit českým lidem jejich úsměv. To je definitívní.(14.4.2009)

 • zette
  ****

  Hodne pozitivne ladeny film, kterych bylo po valce urcite potreba. Duo Marvan-Plachta vyborne, skvele se jejich filmove povahy doplnovaly. Hezky a zabavny film, no to je definitivni:-))!(4.9.2014)

 • troufalka
  ****

  "Jak se máš?" "Zeptám se doma, jak se mám a pak Ti to napíšu!"                                                                                  Pozor na malé brýlaté holčičky!!                                                                                                                                                              "To Ti byl hroznej život ... dyť já u ní byl až za vopicema! Hada, toho měla pojištěnýho! Ale já nejsem ani v nemocenský pokladně!"(23.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace