• Tommassi3
  ***

  "Má to tak někdo štěstí !! Ministra !! To já nezavadím ani o ministranta.." ;)(25.1.2015)

 • WANDRWALL
  ***

  Milé, charakterní. Rád si to pouštím pro teplý slovo a ráz.(15.8.2010)

 • Marthos
  *****

  Tvorba Vladimíra Slavínského se pokaždé vyznačovala pečlivě vypracovaným scénářem, poměrně kvalitním humorem a hvězdným hereckým obsazením. Během války doznala velkých změn řada jeho námětů, částečně také proto, že se Slavínský obklopoval novými lidmi, kteří do jeho filmů přinášeli zase jiné, celistvé herectví. Přítelkyně pana ministra nabízí de facto nadčasový příběh chudé úřednice, která si prostřednictvím klepů vylepšila svůj životní i pracovní standard a mezitím stihla dostatečně okouzlit svůj protějšek v podobě mladého šéfa prosperující firmy. Skutečnost, že scénář prý vznikl na základě neustávajících a samozřejmě nijak podložených fám o údajném intimním vztahu Adiny Mandlové a státního sekretáře K. H. Franka, ozřejmuje mnohé z nelehkého života filmových hvězd, které, jak se zdá, neměly na růžích ustláno. Filmu vysloveně prospělo obsazení populárního Oldřicha Nového, který si mohl s potěšením zopakovat svou klasickou roli zamilovaného starého mládence, zde dokonce v jakési vyšší pozici. Romantické sbližování ústřední dvojice zůstává trvalou a vkusnou hodnotou, překlenující již téměř sedmdesát let. Pasáže z moravského sklípku, v němž se zpívají a tančí lidové písně, plnily v době nacistické okupace svůj primární účel a koneckonců korespondují tak trochu se Slavínského specifickou zálibou v podobné motivy. Jakási zvláštní nostalgie, která ze snímku vyzařuje, dává divákovi tušit podvědomou ignoranci válečného dusna a podněcuje nenásilný návrat k prvorepublikové tradici. Protektorátní veseloherní tvorbu lze potom obecně přirovnat k přeludu, který na určitou dobu a po určitý čas, vymezený začátkem a koncem promítání, vyvolával pocit blažené spokojenosti a vyrovnanosti. Tehdy i dnes.(2.11.2008)

 • NinonL
  ***

  Adina Mandlová s Oldřichem Novým v jedné ze svých nejlepších společných rolí (kromě Kristiána). O tom, že i pomluva může pomoci ke štěstí, ačkoli tomu bývá většinou naopak.(12.8.2013)

 • igi B.
  ***

  Další tuctový kousek z éry konverzačních komedií třicátých a čtyřicátých let, tentokráte se zápletkou na téma fáma... Vtipné jako desítky všech těch rutinních dobových komedií, postavených na dialozích a hereckých >kreacích< tehdejších hvězd, s dějem naprosto odtrženým od reálného života... Úsměvný průměrný film, s úsměvem průměrné hodnocení.(26.3.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace