Adina Mandlová s Oldřichem Novým v jedné ze svých nejlepších společných rolí (kromě Kristiána). O tom, že i pomluva může pomoci ke štěstí, ačkoli tomu bývá většinou naopak.(12.8.2013)

Pro me tento film navzdy zustane nejlpsim dukazem neochvejne pozice Oldricha Noveho jako milovnika cislo jedna v dejinach naseho - a navic nadherne cokoladove oci Adiny Mandlove......(24.7.2002)

Komedie postavená hlavně na kvalitních hereckých výkonech Adiny Mandlové a Oldřicha Novýho. Pro tyhle dva herce mám slabost. [6,5/10](5.12.2009)

Příjemná a vkusná zábava s trojicí NOVÝ - MANDLOVÁ - MARVAN.(18.11.2006)

Další tuctový kousek z éry konverzačních komedií třicátých a čtyřicátých let, tentokráte se zápletkou na téma fáma... Vtipné jako desítky všech těch rutinních dobových komedií, postavených na dialozích a hereckých >kreacích< tehdejších hvězd, s dějem naprosto odtrženým od reálného života... Úsměvný průměrný film, s úsměvem průměrné hodnocení.(26.3.2006)

• - Námětem pro film se stala fáma o románku Adiny Mandlové s říšským ministrem pro Protektorát Čechy a Morava K. H. Frankem. Madlová si tak zahrála sama sebe. (Teres)

• - František Paul hrál otce Oldřicha Nového, který byl ve skutečnosti pouze o rok mladší. (MahYa)

• - Film byl natočen za 31 dní. (Teres)