Znamení trojúhelníku

• Československo

Znamenie trojuholníka

Krimi / Drama

Západní Německo / Velká Británie, 1966, 88 min

Jistě, má slabost pro wallaceovky možná zvedá hodnocení mírně vzhůru, ale mě baví i po letech.Černobílé jsou sice tajemnější, ale správné užití barvy má též něco do sebe. Na tomhle snímku je znát, že se Němci spojili s Brity. Film není příliš mysteriozní, po gotice (kromě části interiérů) není ani stopy, vše se nese v duchu klasické detektivky. Dokonce i humoru je jen špetka a Eddi Arent má tentokrát smrtelně vážnou roli... S.Granger mi do role sedl, snad jen nechat se majznout jeptiškou po hlavě...(ale pak jim pěkně rozbil zobáky, takže 1:1). Jeptišky zde nejsou těmi, kým se zdají být. Výborná kamera a skvělá hudba!(5.12.2015)

Nevěř jeptiškám, byť by se tisíckrát tvářily jako nevinnost sama! Solidní detektivka s nádechem ironie. Peter Thomas, než skončil u Derricka a jiných obskurních seriálů (Starej a Vinnetou), byl schopen složit výbornou a chytlavou muziku.(12.11.2011)

• Campbell

Další Wallace a další pro mě poměrně nudnější film. Atmosféra a některé akce jsou solidní ale film je děsně rozvleklý a tentokrát nemá nijak co nabádnout, být to kratší jsem daleko více spokojenější. Tady ten inspektor byl totální dement a celkově ty postavy jsou dost divně napsané. A ten pokus o humor byl naprosto tragickej.Není to nejhorší Wallace ale ani zdaleka nejlepší.(8.9.2014)

Prostředí anglického venkovského sídla mě nikdy nemůže zklamat. Stewartu Grangerovi dámy neustále opakují, že nevypadá jako policista, přitom to má napsaný na čele a krom toho vypadá jako Derrick. Eddi Arent se snaží tvářit vážně, ale když ho při bankovní loupeži navlíknou do žlutýho hliníkovýho skafandru a bere na sebe podobu přerostlého Mimoně, tak zdařile konkuruje své nejslavnější roli lorda Castlepoola. Dobrá kriminálka, která ani po padesáti letech neztrácí dech a plyne z ní poučení, že i jeptišky můžou bejt pěkný svině.(23.3.2016)

• pepua

"Viděl jsem to jako malé děcko, vykakal jsem strachy všecko." Jó, když se hodnotí tímto stylem, to se nelze divit, že film má tak vysoké hodnocení. Tuto už barevně natočenou adaptaci podle E. Wallace můžu jednoznačně zařadit mezi nejslabší kousky z celé té dlouhé řady filmů. Nejzajímavější mi zde připadá samotný nápad, a sice jeptišky na dráze zločinu, to ale k spokojenosti nemůže stačit. Napětí, (vtipný) humor, spád, to všechno tento film postrádá.(6.9.2011)

• - Natáčelo se na zámku Strawberry Hill House poblíž londýnského letiště Heathrow. (argenson)