poster

Cesta

 • Velká Británie

  Walkabout

Drama / Dobrodružný

Velká Británie, 1971, 100 min

Režie:

Nicolas Roeg

Předloha:

James Vance Marshall (kniha)

Scénář:

Edward Bond

Kamera:

Nicolas Roeg

Hudba:

John Barry

Scénografie:

Brian Eatwell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tomco
  ***

  Pekné aj divné zároveň. Krásne prostredie, dobre nasnímané scenérie.. Hm, povedal by som, že je to skôr taký polodokument ako hraný film. Samotný príbeh sa mi zdal v niektorých momentoch nezaujímavý alebo lepšie povedané nepravdepodobný. Ale inak fajn. 70%(18.1.2008)

 • Pluhy
  ****

  Nemohl jsem uvěřit, že tento snímek vznikl rok po uvedení filmu "Představení". Poetický a pozvolný film s krásnými scenériemi mi připadal ze začátku jako pokračování lvice Elsy :-), avšak postupem času jsem došel k poznání že film nese mnoho poselství. Střet mezi člověkem nepoznamenanou přírodu a civilizací je patrný po celou délku filmu, především díky originálním Roegovo prostřihům. Film ze zlaté éry Roegových filmů mě nepohltil tak jako Bad Timing ale rozhodně si zaslouží obrovské ovace a jistě se jen tak z mé hlavy nevytratí.(9.7.2008)

 • pan Hnědý
  *****

  Tam, kde dobrodružná optika začíná a stává se nepřekonatelnou. Geniální záběry, nádherně naplněný příběh, dokonalá Jenny Agutter, hluboká myšlenka (závěr). Filmová poezie.(14.7.2016)

 • Flipper
  ***

  Súboj kontrastov, na podčiarknutie rovnakosti. Pointa dochádza skôr ako si Roeg myslel. Tlačí však na pílu a nemilosrdne trepe kengury po hlave v snahe dosiahnúť akú takú nejasnosť, nekonvenčnosť a netradičnosť. Pritom spôsob života a myslenia Aborigéncov by hravo utiahol bez všetkého toho strihového šialenstva a dejových nejasností (pokrytie rádiového signálu v púšti? Dôvod benzinového "harakiri"?). Rozprávať film o záhadných ľuďoch, naschvál záhadne, je najmä pri tejto téme zbytočné. PS: Táto kniha má však všetko jasné a kryštalické - odporúčam isto viac.(2.8.2011)

 • Jakubisko
  *

  Ukolébavka? Kontroverzní rozhodnutí, ale tohle bylo fakt nějaký divný...(30.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace