Cesta

Drama / Dobrodružný

Velká Británie, 1971, 100 min

Nicolas Roeg

Předloha:

James Vance Marshall (kniha)

Edward Bond

Nicolas Roeg

John Barry

Po návrate do civilizácie dievčina uväznená v sklobetónovej kancelárii spomína: Koľko za tých pár dní zažila dobrodružstiev a krás, raz by sa tam iste rada vrátila. Veď teraz bude v tej kobke preberať papiere až do staroby. Už nikdy toľko nezažije. Prečo sa vôbec vracala? Čo nás na divočine tak priťahuje? Patríme do nej.(29.7.2013)

Roeg skutečně nebude můj oblíbenec. Ani Walkabout mě nezaujalo. Působí to hrozně neobjevně a prvoplánově, nevím, ta konfrontace civilizace a přírody mi přišla až moc jednoduchá a nepůsobivá.(22.2.2011)

Tam, kde dobrodružná optika začíná a stává se nepřekonatelnou. Geniální záběry, nádherně naplněný příběh, dokonalá Jenny Agutter, hluboká myšlenka (závěr). Filmová poezie.(14.7.2016)

Nemohl jsem uvěřit, že tento snímek vznikl rok po uvedení filmu "Představení". Poetický a pozvolný film s krásnými scenériemi mi připadal ze začátku jako pokračování lvice Elsy :-), avšak postupem času jsem došel k poznání že film nese mnoho poselství. Střet mezi člověkem nepoznamenanou přírodu a civilizací je patrný po celou délku filmu, především díky originálním Roegovo prostřihům. Film ze zlaté éry Roegových filmů mě nepohltil tak jako Bad Timing ale rozhodně si zaslouží obrovské ovace a jistě se jen tak z mé hlavy nevytratí.(9.7.2008)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(14.2.2009)