poster

Cesta

 • Velká Británie

  Walkabout

Drama / Dobrodružný

Velká Británie, 1971, 100 min

Režie:

Nicolas Roeg

Předloha:

James Vance Marshall (kniha)

Scénář:

Edward Bond

Kamera:

Nicolas Roeg

Hudba:

John Barry
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • whack
  *****

  Po návrate do civilizácie dievčina uväznená v sklobetónovej kancelárii spomína: Koľko za tých pár dní zažila dobrodružstiev a krás, raz by sa tam iste rada vrátila. Veď teraz bude v tej kobke preberať papiere až do staroby. Už nikdy toľko nezažije. Prečo sa vôbec vracala? Čo nás na divočine tak priťahuje? Patríme do nej.(29.7.2013)

 • xxmartinxx
  ***

  Roeg skutečně nebude můj oblíbenec. Ani Walkabout mě nezaujalo. Působí to hrozně neobjevně a prvoplánově, nevím, ta konfrontace civilizace a přírody mi přišla až moc jednoduchá a nepůsobivá.(22.2.2011)

 • pan Hnědý
  *****

  Tam, kde dobrodružná optika začíná a stává se nepřekonatelnou. Geniální záběry, nádherně naplněný příběh, dokonalá Jenny Agutter, hluboká myšlenka (závěr). Filmová poezie.(14.7.2016)

 • Pluhy
  ****

  Nemohl jsem uvěřit, že tento snímek vznikl rok po uvedení filmu "Představení". Poetický a pozvolný film s krásnými scenériemi mi připadal ze začátku jako pokračování lvice Elsy :-), avšak postupem času jsem došel k poznání že film nese mnoho poselství. Střet mezi člověkem nepoznamenanou přírodu a civilizací je patrný po celou délku filmu, především díky originálním Roegovo prostřihům. Film ze zlaté éry Roegových filmů mě nepohltil tak jako Bad Timing ale rozhodně si zaslouží obrovské ovace a jistě se jen tak z mé hlavy nevytratí.(9.7.2008)

 • Revanx

  Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(14.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace