Cesta

Drama / Dobrodružný

Velká Británie, 1971, 100 min

Nicolas Roeg

Předloha:

James Vance Marshall (kniha)

Edward Bond

Nicolas Roeg

John Barry

Antony Gibbs

Súboj kontrastov, na podčiarknutie rovnakosti. Pointa dochádza skôr ako si Roeg myslel. Tlačí však na pílu a nemilosrdne trepe kengury po hlave v snahe dosiahnúť akú takú nejasnosť, nekonvenčnosť a netradičnosť. Pritom spôsob života a myslenia Aborigéncov by hravo utiahol bez všetkého toho strihového šialenstva a dejových nejasností (pokrytie rádiového signálu v púšti? Dôvod benzinového "harakiri"?). Rozprávať film o záhadných ľuďoch, naschvál záhadne, je najmä pri tejto téme zbytočné. PS: Táto kniha má však všetko jasné a kryštalické - odporúčam isto viac.(2.8.2011)

Niektoré scény som nepochopil, ale nič sa nedeje, potom by to už nebolo také znepokojujúce a nejednoznačné. Možno práve o to ide...(26.8.2007)

Roeg skutečně nebude můj oblíbenec. Ani Walkabout mě nezaujalo. Působí to hrozně neobjevně a prvoplánově, nevím, ta konfrontace civilizace a přírody mi přišla až moc jednoduchá a nepůsobivá.(22.2.2011)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(22.5.2006)

• mat.ilda

Když už nic, tak symbióza přenádherné jezerní scény s úchvatnou hudbou mi nedá na Walkabout zapomenout... a přitom se mi jistě vybaví i ten šílený rozpor mezi člověkem vzešlým z přírody a člověkem vzrostlým z betonu - ve stejném čase, na stejném místě... jinak je ale snímek poněkud vyčpělý.(26.5.2014)