poster

Cesta

 • Velká Británie

  Walkabout

Drama / Dobrodružný

Velká Británie, 1971, 100 min

Režie:

Nicolas Roeg

Předloha:

James Vance Marshall (kniha)

Scénář:

Edward Bond

Kamera:

Nicolas Roeg

Hudba:

John Barry

Scénografie:

Brian Eatwell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ****

  Pěší road movie o návratu dvou sourozenců zanechaných uprostřed australské buše do civilizace. A je takový návrat vůbec možný? Zvlášť, když je cesta dlouhá. Krásná Jenny Agutter (kterou režisér neváhal svléknout a pak dlouze zabírat při koupeli) a režisérův syn Luc se totiž na téhle pouti samozřejmě změní. Výborná kamera maluje poetické obrazy, k tomu hraje skvělá hudba Johna Barryho, prostě paráda!(14.7.2008)

 • WillBlake
  *****

  Austrálie jako průsečík dokumentu a snu. Transcendentní dialog přírody a civilizace. Tohle je návrat ke kořenům.(19.6.2014)

 • whack
  *****

  Po návrate do civilizácie dievčina uväznená v sklobetónovej kancelárii spomína: Koľko za tých pár dní zažila dobrodružstiev a krás, raz by sa tam iste rada vrátila. Veď teraz bude v tej kobke preberať papiere až do staroby. Už nikdy toľko nezažije. Prečo sa vôbec vracala? Čo nás na divočine tak priťahuje? Patríme do nej.(29.7.2013)

 • mm13
  ****

  Niektoré scény som nepochopil, ale nič sa nedeje, potom by to už nebolo také znepokojujúce a nejednoznačné. Možno práve o to ide...(26.8.2007)

 • bassator
  ****

  43rd KVIFF 2008 - TRIBUTE TO NICOLAS ROEG - Pocta Nicolasi Roegovi - 18. 3. 2010 - 85%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - Opravdu nečekané... - 1.7/145(31.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace