• NinadeL
  ****

  Po deseti letech od objevení Ignáta Hermanna filmaři, došel pokrok v českém filmu tak daleko, že se zdálo vhodné i tohoto ryze dobového autora převést do aktuální současnosti. Po listopadové premiéře Bezdětné, kterou M. J. Krňanský s Otakarem Vávrou zasadil do světa povrchní až zpátečnické mondénní vyšší společnosti, bylo načase oprášit také příhody kolem Vdavek Nanynky Kulichovy. Na první den po vánocích připravil Vladimír Slavínský (a opět Otakar Vávra) aktualizaci klasického českého němého filmu. Je velice zajímavé, jak se proměnily typy oblíbených tváří, kdo se stal následovníkem koho ve stejném žánru a kdo jen dozrál za neustálého opakování týž úloh. Nejpůvabnější je zřejmě zrcadlo tehdejšího oblíbeného páru Ondráková / Lamač, na který navázal Ferbasová / Dohnal. Žabec a filuta byli ideály po celou éru prvorepublikového filmu a je fantastické, pokud má divák možnost srovnat si obě verze. Zatím je toto pouze raritní situací, která se ale snad do budoucna stane zcela běžnou.(25.10.2011)

 • vitekpe
  ***

  Takova zmatena jakobykomedie (spis teda asi romanticky film) o vdavkach a vdavekchtivych zenach/dcerach. Je to zajimave spis obsazenim nez kvalitou deje. 3-(30.5.2016)

 • Saesulkun
  odpad!

  Jeden z nejstupidnějších názvů v dějinách kinematografie.(19.5.2011)

 • gouryella
  odpad!

  Tak tady nezachranila film od pohromy ani pani Nedosinska.(25.7.2002)

 • xaver
  **

  Další důkaz, že každý den není posvícení a i mistr tesař se utne. Tentokrát se mistr Vladimír Slavíncký uťal hodně a natočil velmi slaboduchou komedii, která navíc ani nebyl moc k smíchu.(18.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace