Srdce v zajetí

Captive Heart, The

Velká Británie, 1946, 104 min

Basil Dearden

Angus MacPhail (původní scénář)
  • Atia

Taková britská selanka ze zajateckého tábora...Mnohem raději mám Stalag 17.(11.6.2011)

Kolik jen filmů o nacistických zajateckých táborech pro spojenecké vojáky už jsme viděli, kolik jich bylo natočeno? Tak tenhle byl zřejmě první....___ Syrové, postaveno na silném příběhu ženy, která si po zbytek války dopisuje s "manželem", kterého nikdy neviděla. Diví se, jak moc ho válka změnila, kdysi nenáviděného surovce očekává s vyhlídkou citlivého a chápavého muže, těší se na něj a první její reakcí je tak přirozeně smutek, když se ho dočká.____ Kolega Svejky nemá úplně pravdu, protože konec filmu naznačuje budoucnost kapitána Haska. Ovšem film se může lišit od skutečnosti, protože ani Britové při jeho natáčení nepředpokládali, že se v civilizovaném světě najde národ, který bude své válečné hrdiny soudit a věznit za to, na které straně Evropy za naši svobodu bojovali..(3.11.2008)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1946 - Nominácia na 1. cenu(5.1.2013)