Standardní slavínština se standardní Nedošinskou v tisící variaci téhož. Jediné jakési novum je tu postava hraná Otomarem Korbelářem, s vtipem a nadsázkou karikovaný "muž velkého světa a ryzích citů".(3.10.2008)

Odpočinkový až nudný film s nevýrazným dějem a s nuceně vytvořenou zápletkou, v kterém jasně dominuje rázná a v pravém smyslu slova udatná paní Kateřina v podání Antonie Nedošinské. Překvapil mě Otomar Korbelář jako syn Čechoameričana. Pěkný komentář Marthos. (Neděle 26.12.2010)(26.12.2010)

Ta Kateřina měla ale vyřídilku. Vždyť by byla schopná ukecat i vola. Každé slovo, které jí vyšlo z úst byla perla, která by se měla vsadit do dokonalého náhrdelníku.(27.12.2010)

• dyfur

moje zaujímavosti: Otomar Korbelář vo svojich pamätiach uvádza, že úloha v tomto filme ho urobila hercom. Taktiež prezradil, že pre svoje dialógy zvolil neobvyklú intonáciu, spievanú češtinu, ktorú pochytil od študentov, krajanov v Amerike. (dyfur) Režisér Vladimír Slavínský dostal za uvedený film zlatú medailu Filmového kuriéra za najlepší a obchodne najúspešnejší český film v uplynulom ročnom období. Medaila sa udeľovala vždy k 28.10. (dyfur)(3.10.2014)

Na rok 1934 to není zase tak špatné. Film jistě ve své době posloužil k báječnému odreagování všelijakých městských služtiček, švadlenek a kuchařinek, které snily o tom, jak se na ně v životě usměje nenadálé štěstí.(25.7.2013)

• wosho

V tomto případě herecký projev paní Nedošínské a pána Korbeláře mě nehorázně iritoval. Mám rád tehdejší tvorbu a jistá naivita mě nevadí, ale Zlatá Kateřina je vyjímkou.(7.9.2010)

• pytlik...

Škoda nevtipných, dalo by se říct až trapných dialogů (až na několik málo výjimek - nedobytná pokladna jsem já & když vás bude huba svrbět), mohl to být výborný film... Tedy pokud by měl mnohem lepší děj a délka se zkrátila tak o třetinu. Nedošinská a Plachta potvrzují staré známé pravidlo, že špatně napsanou roli je lépe zahrát také špatně, protože při dobrém výkonu stupidita dialogů a scén jen ještě víc vynikne. Nejvíc mě štval Korbelář se svým usměvavým anglickočeským přízvukem, zato Baarová vcelku ušla, i když se svými silnými pažemi a obdélníkovým obličejem prokazovala, že i ve dvaceti by se k ní spíš hodilo její původní jméno Babková. A Ella Nollová taky nemusela tahat ty živé ryby za oči. Zajímavost: Ve filmu se objevuje i jeden z prvních produktplacementů (che, to je slovo, ale já za to nemůžu, kdybych napsal "nenápadná reklama", tak to nikdo z Čechů nepochopí, zato anglický termit se jim vysvětlovat nemusí), na kluzišti visí reklama Becherovka - to pravé osvěžení. Když nad tím tak přemýšlím, možná toto byl nejlepší vtip z celého filmu.(5.8.2013)

• Jonatthan

Klasická role pro Antonii Nedošínskou... Vcelku o ničem, ale mohla se vyřádit...(7.4.2003)