Porota (TV seriál)

Jury, The

Velká Británie, 2002, 6x50 min

Tento film mě příjemně překvapil. Netušila jsem, že snímek ze soudní síně oživovaný pohledy do životů členů poroty může být tak napínavou podívanou. U nás porota působí docela exoticky. O to je film zajímavější. Pro nějaké výrazné herecké výkony tu nebyl prostor, ale myslím, že si všichni herci počínali celkem dobře a přispěli k věrohodnosti příběhu. Oceňuji, že mě tenhle film ani chvíli nenudil a donutil k přemýšlení. Netýkal se jen tak nějakého zločinu, ale řešil mnohem víc (tolerance, xenofobie, šikana, pomsta, . . .).(31.10.2005)

Seriál se mi líbil, hlavně scény ze soudního sálu a obzvlášť pak porada poroty....Rozhodně bych však ubrala na osobních vztazích, podle mě zbytečně komplikovaly seriál a rozhazovaly hlavní akci(17.7.2009)

5* kvli tomu, že mám rád filmy typu 12 angry men. Mně se to velmi líbilo, jen škoda, že není kde to sehnat :/(8.5.2009)

Do samotného konce sem nevěděla, jak to ve skutečnosti bylo. Hezky to zpochybnili tak, že člověk nevěděl čemu věřit...(22.7.2007)

#17.8.2005 : První díl britského filmu "Porota" je skvěle rozehraný, kromě soudního procesu, který nepostrádá klasické scény obžaloby a obhajoby, sledujeme i osobní životy a problémy porotců. Scénárista chytře odkrývá jednotlivé střípky postupně, díky čemuž nechybí napětí ani dramatické střety. #31.8.2005 : Druhý díl je opět zatraceně dobrý, atmosféra houstne, tlak na porotce se díky velké medializaci procesu zvyšuje a osudy všech postav se slibně vyvíjí. #7.9.2005 : Závěrečný díl splnil má očekávání. Sice jsem už v průběhu prvních vdou dílů čekala, že to dopadne, tak jak to nakonec dopadlo, ale ten závěr na pohřbu, ten mě vážně dostal.(17.8.2005)