Mozna az moc idilicke a optimisticke, i tak ale velice hezky a vtipny film. Dobre herecke vykony a obsazeni. Osobne si myslim, ze je to mozna nejlepsi film s Vlastou Burianem. V mych ocich jsou filmy Vladimira Slavinskeho na stejne urovni jako od Martina Frice. Na tento film se vzdy rad podivam.(16.4.2009)

Rodinná komedie s výborným Vlastou Burianem. Je to velmi poučné i na dnešní dobu, kde se ukazuje, jak by se měli majitelé různých prodejen a podniků chovat k zákazníkovi. TEN TOTIŽ URČUJE, JESTLI PODNIKATEL PŘEŽIJE.(9.8.2010)

Nechutně optimistická podnikatelská agitka, dokonalý kapitalistický protějšek těch budovatelských, který se ještě nakonec přemění v místy až trapnou reklamu na rodinné štěstí. Na milost jsem tenhle film vzal pouze kvůli roku vzniku.(31.12.2005)

Dnes by se dalo natočit volné pokračování o tom, kterak věhlasné a tradiční Putičkovo papírnictví zkrachovalo skrze Tesco či Globus. Vlasta Burian opět perfektní ve své roli. Zlaté dno je velmi příjemnou podívanou.(16.8.2016)

"Papír to je skvělá branže." Výborná Slavinského (tragi-) komedie a moralita, v hlavní roli s otcem rodiny drobným papírníkem Putičkou. Pro mne se stalo Zlaté dno hodně příjemným překvapením. Natočeno v temné době německé okupace a heydrichiády je přesto oslavou pracovitého českého podnikatele i rodinné pospolitosti. Velmi civilně a ukázněně hrající Burian (místo krále komiků se zde objevuje všech prodavačů král), k němu Ferbasová, Kabátová, Schránil, Marvan a "stařičký doktor" Filipovský (který hrál jen o 3 roky dříve snaživého gymnazistu Mazánka) - to bylo ve své době i špičkové herecké obsazení. A pro Buriana byl tento film bohužel jeho labutí písní, dále ho už čekal na dlouhou dobu jen postupný pád a kruté ponížení za údajnou ale neprokázanou kolaboraci. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=9T49JVoayhI(5.11.2013)