"Ale pane Putička, takhle to prádlo nevyžehlíte !!" - "To není žehlicí prkno, to je nějaká psí bouda, todleto !!" ;)(9.11.2014)

Bavil jsem se naramne, jeden z mala kvalitnich filmu o techto svatcich...Vlasto a dalsi, bravo, bravissimo!(26.12.2007)

Na přelomu let 1942/43 vznikal v barrandovských ateliérech poslední film Vlasty Buriana před jeho blížícím se nedobrovolným sesazením z funkce krále komiků. Stín protektorátního temna těžce doléhal nejen na obyvatele okupované země, ale také na ty, kteří byli nositeli humoru, v oněch těžkých dobách stále vyhledávaného a hledaného. Slavínského veselohra Buriana znenadání katapultovala do jiné, takřka intimní zóny, v níž se coby zdatný venkovský papírník a trojnásobný otec dokázal pohybovat s dojímající přesvědčivostí. Neodolatelná marketingová strategie v Burianově nedostižném podání, odehrávajíc se na půdě neprosperujícího papírnického závodu, je galakoncertem obchodnické zručnosti, jaké se nám dnes jen stěží dostává. Přehršel nápadů a drobných, zdánlivě nepodstatných připomínek, kterými titulní hrdina disponuje, vnáší do jinak nevýrazného filmu punc výjimečnosti a jisté nadčasovosti. To, co je dnes obecně shledáváno zastaralým či dokonce přežitým, se pojednou prostřednictvím jemných Burianových lekcí jeví stále mladým a funkčním. Výraznou partnerku zde Burian získal v okouzlující Zitě Kabátové, která se tehdy pohybovala na vrcholu svých hereckých možností, podobně jako v nepostradatelném Marvanovi, utvářejícího i na minimálním prostoru zdařilou drobnokresbu venkovského hokynáře. Vcelku nenápadně se tu mmj. uzavírá oslňující kariéra prvorepublikové hvězdy stříbrného plátna Věry Ferbasové, která podobně jako Burian již nikdy nedostane šanci vrátit se zpět na výslunní. Protektorátní filmy, jakkoli zatížené dobou, v níž vznikaly, zůstávají do dnešních dnů okouzlující vzpomínkou na zlaté časy české kinematografie, protkané útulnou atmosférou babiččina mládí.(30.12.2008)

• bassator

Viděno 2x cca - 40%(11.1.2010)

Do téhle komedie se už Burian hodil víc ,přesto bych si tam stejně jako ve filmu Ryba na suchu dovedl víc představit Jindřicha Plachtu. Ten měl na tyhle role prostě povahu či náturu nevím jak to přesně specifikovat. Ano jak je tu již uvedeno je to spíš moralita o tom ,že řemeslo má "zlaté dno". Za zmínku určitě stojí Zita Kabátová ,které to jako vždy velice sluší.(23.12.2007)

• - Na konci filmu si malou roli zahraje i herečka Jiřina Bohdalová, jako nakupující holčička. (Detektiv-2)

• - Celý film je natočen ve studiu. (M.B)

• - Jedná se o poslední film herce Antonína Streita, který se po skončení natáčení věnoval zemědělství. (M.B)