Krásny, dojímavý príbeh v ktorom "kráľ komikov" dokazuje, že vie hrať aj vo vážnejších filmoch.(6.2.2007)

Vlasta Burian jako Cyril Putička - papírník, který svůj venkovský obchůdek prodá kvůli svým dětem a odstěhuje se do Prahy, kde ho však brzy začnou svědit ruce z nicnedělání a tak se poohlédne po nějaké práci a potkává Zitu Kabátovou jako vdovu Jarmilu Valentovou. Pohodovej filmík s Králem komiků.(24.4.2016)

• bassator

Viděno 2x cca - 40%(11.1.2010)

Spíš než komedie je to spíš taková moralita o tom, že řemeslo má zlaté dno a nakonec uživí celou rodinu. Ale i ve vážnější roli je Vlasta Burian výborný.(10.2.2003)

O komediálnost se v tomto příběhu samozřejmě stará sám Vlasta Burian. Některé jeho výstupy byly geniální, třeba žehlení kalhot a stavba žehlícího prkna. Nejsem si zcela jistá, jestli bych podobné žehlící prkno dokázala postavit. Vždyť to vypadalo jako štafle. Rozhodně by mě přitom chytil amok. Ku podivu tu nebyla nijak bláznivá Věra Ferbasová. Chovala se celkem normálně, její role tady ale žádné blázniviny nedovolovala.(26.9.2012)