Ne moc znama, ale prenadherna a dojemna komedie V. Buriana - v mem osobnim zebricku asi na miste nejvyssim. Nadcasove a poucne dilo.(7.9.2003)

• nascendi

Nezdieľam všeobecné nadšenie nad málo známym filmom s Vlastom Burianom. Väčšinu Burianových filmov som komentoval prakticky rovnako - Burianove výstupy skvelé, všetko ostatné skôr trápne. Z výnimiek si spomínam na Revízora a teraz videné Zlaté dno. Zatiaľ čo Revízor má klasickú predlohu a Burian sa v ňom uplatnil aj v inej polohe, než vo svojich komických skečoch, Zlaté dno má narýchlo spichnutý scenár s naivným vyznením a plytkým obsahom. Je pochopiteľné, že ani štandardný výkon Vlastu Buriana nemohol zachrániť tento film pred mojim nepriaznivým hodnotením.(16.10.2012)

Mozna az moc idilicke a optimisticke, i tak ale velice hezky a vtipny film. Dobre herecke vykony a obsazeni. Osobne si myslim, ze je to mozna nejlepsi film s Vlastou Burianem. V mych ocich jsou filmy Vladimira Slavinskeho na stejne urovni jako od Martina Frice. Na tento film se vzdy rad podivam.(16.4.2009)

• - Pri rozhovore Cyril (Vlasta Burian) pýta doktora (František Filipovský), koľko má rokov. Ten mu odpovedá, že o 10 viac než on. V skutočnosti mal Burian v čase natáčania 51 rokov, kým Filipovský len 35. Filipovský bol ale maskovaný tak, aby vyzeral na viac než 60. (J.J.1972)

• - Na konci filmu si malou roli zahraje i herečka Jiřina Bohdalová, jako nakupující holčička. (Detektiv-2)

• - Kulisy pro film připravoval architekt Jan Zázvorka, bratr herečky Stelly Zázvorkové. (M.B)