poster

Jára Cimrman ležící, spící

 • anglický

  Jára Cimrman Lying, Sleeping

Komedie / Životopisný

Československo, 1983, 81 min

 • Mertax
  ****

  Největším světovým spisovatelem, vynálezcem, malířem, fyzikem, lyžařem a filozofem za posledních 100 let byl český velikán Jára Cimrman. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Takže asi takto bych to řekla i já:)(9.12.2007)

 • J*A*S*M
  ***

  Slabší než Cimrmanovy hry, ale pořád dobrá zábava.(14.11.2008)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Průměrná komedie, snažící se bavit konfrontováním fiktivního Cimrmana se skutečnými velikány, žijícími na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Nebavilo mě to. Patentní úřad měl určitě potenciál, stejně jako pár dalších scének, jenže jako by ho nikdo nechtěl využít - nebo mám ten dojem odbytosti a nevhodné přímočarosti jen já? Příběh celkově taky nestojí za moc. Ale abych jen nekřivdil, setkání dvojníků nemělo chybu.(30.3.2008)

 • Enšpígl
  *****

  Jára Cimrman pod mikroskopem, je dobré že krom her máme možnost poznat i život Járy.Tomuhle se snad budu smát i když budu ležící , spící.(5.7.2006)

 • flanker.27
  ****

  Ze všeho Cimrmanovského mě tenhle film oslovuje nějak nejmíň. Ovšem jedna scéna mňam: "Doktore Holube, pojedete letos zase do Afriky? - Doma bude. Už se narajzoval dost. - Ehm, asi ne." Update 30.10.2011: Ani letos doktor Holub do Afriky nepojede.(24.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace