poster

Jára Cimrman ležící, spící

 • anglický

  Jára Cimrman Lying, Sleeping

Komedie / Životopisný

Československo, 1983, 81 min

 • sepp
  ****

  Cimrmanovce miluju a i kdyz film nedosahuje ani nahodou kvalit predstaveni, neextuje pro me jine hodnoceni(7.9.2003)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Průměrná komedie, snažící se bavit konfrontováním fiktivního Cimrmana se skutečnými velikány, žijícími na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Nebavilo mě to. Patentní úřad měl určitě potenciál, stejně jako pár dalších scének, jenže jako by ho nikdo nechtěl využít - nebo mám ten dojem odbytosti a nevhodné přímočarosti jen já? Příběh celkově taky nestojí za moc. Ale abych jen nekřivdil, setkání dvojníků nemělo chybu.(30.3.2008)

 • petaspur
  *****

  Kde jinde hledat Járu Cimrmana než v obci Liptákov? Popravdě řečeno, tak asi kdekoliv na světě, neboť tento genialitou disponující světoběžník zanechal svou stopu v dějinách a kultůrách většiny národů. Ale pouze v Liptákově, možná, dodnes ulehává ke spánku v jednom ze svých typických převleků.(29.11.2008)

 • Ampi
  *****

  Velkofilm zapomenutého českého genia z dob Rakouska - Uherska. Renessanční osobnost - jen ta výchova mu moc nešla mezi jeho žáky patřil Konrad Henlein a potomci Františka Ferdinanda de Este vévodové z Hohenbergu. I když u děti Františka Ferdinanda de Este se nějaký kladný vliv projevil.(6.3.2010)

 • Tosim
  ****

  -A CO MÁTE V PLÁNU TEĎ? -ROZBÍT ATOM. NE! NEJDŘÍV ROZBÍT MONARCHII!(28.8.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace