Vydařená komedie, která stojí především na výborném námětu. Přesto pro mě trochu slabší kousek S+S, protože mi připadalo, že vedle opravdu skvělých scén jsou tam i poněkud hluché momenty, které to všechno trochu brzdí.(30.5.2007)

Jedna z mych nejoblibenejsich Smoljakovskych komedii vubec s radou nesmrtelnych replik. A L.Smoljak v roli spojky je proste uzasny :)(7.9.2003)

Filmovy skvost.(8.7.2010)

Povedený kousek:-))) jeden z těch nesmrtelných(30.10.2007)

Tahle komedie zraje jako víno! Výtečný nápad s masivní stěhovací akcí, která spojí lidi jinak naprosto "mimoběžné", provedlo duo Smoljak-Podskalský ve velké stylu. Díky výtečným hereckým výkonům se podařilo dodat všem postavám dostatečnou autenticitu, díky scénáři má zase film charakteristický S+S smysl humor. Gagy s brazilskou kávou, směroplatností a řízením palby patří mezi nezapomenutelné momenty české komediální tvory, ostatně jako celý Kulový blesk.(10.2.2004)