Vydařená komedie, která stojí především na výborném námětu. Přesto pro mě trochu slabší kousek S+S, protože mi připadalo, že vedle opravdu skvělých scén jsou tam i poněkud hluché momenty, které to všechno trochu brzdí.(30.5.2007)

Je znát, že se jedná o Smoljakův první celovečerní film. Scénář je geniální, ale bohužel tu je příliš hluchých míst a přetažených záběrů. Śkoda. Jinak pamětihodných hlášek bych se nedopočítal a většina postav je skutečně hodně originálních, např. "einstein" Smoljak ("Antiseptický klouzek"), Jechová Milady Ježkové ("A ta pračka je vaše?") nebo Mistr Karel Kalaš ("Panstvo, dal by si někdo šálek výtečné brazilské kávy?"). Samostatnou epizodou je pak skvostný Rudolf Hrušinský.(22.4.2009)

Výborný film. Myšlenka filmu je OPRAVDU originální, vtipy neotřelé a smích vyvolávající, herci výteční, avšak příběh je místy nudný a ztrácí tempo (např. pohledy na domy, u Bílka v bytě). Ač te ju spousta herců z DJC (Divadlo Járy Cimrmana) k tomu Abrhám, Hrušínský a na režisérské stoličce Smoljak (a toho jako režiséra, herce i člověka velice uznávám), nemůžu hodnotit plným počtem, máme prostě lepší komedie (které se můžou chlubit lepším tempem, spádem a vůbec zajímavějším a propracovanějším příběhem). Možná kdyby se tehdy režie ujal pan Lipský...(19.2.2008)

První půlka skvělá, druhá lehce nudná. Pořád ale převládá kladný pocit.(22.4.2012)

Pravá česká komedie se správnou dávkou lidskosti dobře vyvážené humorem pánům S+S vlastním. P.S. Nedá si někdo z vás výbornou brazilskou kávu ?(28.1.2003)

• - Když paní Jechová (Milada Jezková) povídá o půdě "...To budu spokojená. Tady se mě to bude věšet," tak mel původně následovat záběr na Hradčany, ale politickému dohledu to vadilo, a tak záběr vystřihli a nechali jen ten monolog. (cariada)

• - Počátek scény z nočních manevrů se odehrává v činžovním domě za tmy, je pouze slyšet povídání a zvuky postav. Zmatení diváci v kině reagovali pískotem, neboť se domnívali, že jde o poruchu. (cariada)

• - Rudolf Vodrážka a Karolína Slunéčková ve filmu ztvárnili rozvedený pár, ve skutečnosti však byli partnery. (M.B)