O jednom souboru, který baví lid už téměř 40 let a o době, ve které nic nebylo lehké. Vtipné, trefné, ale i dost mrazivé, soudruzi. [Přesná stopáž: 89 min](25.12.2009)

Divadlo Járy cimrmana je prostě skvělé a tenhle jejich film nemá snad žádnou chybu. Film je veden v naprosto jiném duchu, než film Jára Cimrman ležící, spící, a právě tento styl mi více vyhovoval. Je v něm mnohem více toho běžného "cimrmanovského" divadelního humoru a taky se to vlastně celé točí kolem divadla. A pokud je to tedy vše dle skutečnosti (i když jména a vše tomu moc neodpovídá), tak to mělo DJC tedy hodně těžké (čemuž bych se ani nedivil ;)). Ať žijí Kydal a Rybník :D 9/10(3.1.2007)

Odstupem času možná nejlepší komedie dua Svěrák / Smoljak. I navzdory paradoxu, že vyjma výjevů z Cimrmanových her, to vlastně vůbec komedie není. 100%.(19.12.2006)

je neuvěřitelné ( vzhledem k podmínkám v jakých vše vznikalo a jakými " porodními " bolestmi si divadlo po celou dobu své existence procházelo) , že dotyční pánové v sobě nacházeli stále novou sílu bavit diváky a toto jejich nadšení přetrvalo až do současnosti.Tohle " řemeslo " je totiž především o LÁSCE, člověk k němu musí míti vztah. Tady se nedá nic šidit, ( vnímavý ) divák to okamžitě odhalí. Nejistá sezóna je hořkou komedíí, líčící s humorem vlastním tvůrcům, patřičným nadhledem a nádechem nostalgie, strasti " malého " divadla. Dotyční pánové jsou totiž také obyčejní lidé, řešící každodenní starosti. p.s. pro tyto pány a jejich druh humoru budu já mít vždy slabost....(26.9.2010)

Ač bohužel zdejší osazenstvo dokáže ve všem vidět jen ideologické vyznění, které se dá najít v reáliích, tak si myslím, že sezóna je jednak nutností pro každého cimrmanofanouška a jednak hodně pěkný dobový film. Nic víc, nic míň. S ideologií jděte někam na svoje filmařský fakulty, nebo dál.(22.5.2008)