• sud
  *****

  Odstupem času možná nejlepší komedie dua Svěrák / Smoljak. I navzdory paradoxu, že vyjma výjevů z Cimrmanových her, to vlastně vůbec komedie není. 100%.(19.12.2006)

 • sportovec
  ****

  Smutné svědectví o truchlivé době na příkladu jednoho z předních divadel tzv. malých forem dokládá skutečný ráz doby, která se pro některé z našich spoluobčanů mění ve snem do skutečnosti vyvolávanou rádobyidylickou dobu klidu a jistot nejen sociálních. Panství degenerujícího průměru zamindrákovaných a jinak neuspokojených ambiciózních jedinců posuzujících věci způsobem, která jen dále dokládá jejich všestrannou nezpůsobilost odbornou i lidskou, je skutečnou obžalobou tohoto ponurého času salámového blahobytu a konzumního rovnostářství na příděl. Mravné i nemravné v takovém světě splývá do neurčité šedavé kaše, která jako bláto pokrývá vše, všechny a všechno. Umět vidět znamená znát i to, co vědět nechceme a odmítáme. Cimrmani mezi tento vzácný lidský druh náleží. A jejich početní vděční diváci všech generací rovněž.(12.9.2007)

 • ajuska
  *****

  Pozoruhodné doplnění Cimrmanovských her, kde je dost těžké rozeznat realitu od fikce a které dokonale ukazuje příšernost komisí vyžadujících politickou angažovanost a podobné nesmysly. Hořkosladký, ale ve výsledku velmi pozitivní zážitek.(13.12.2006)

 • LiVentura
  *****

  Z pozadí té vší švandy..(28.7.2008)

 • sochoking
  *****

  Svěrák a Weigel v rifliach uáááájld ket !!!!(15.6.2010)

 • - Divadelní scény se natáčely v divadle Solidarita v pražských Strašnicích, kde soubor v letech 1983 - 1992 skutečně účinkoval, než došlo k přestěhování na Žižkov. (rawboy)

 • - Legendární hláška "zlatý prciny" se dopustila Magda Křížková - Šebestová v roli gynekoložky. Zajímavostí je, že její tehdejší manžel byl lékař. (sator)

 • - Některé postavy mají svá jména odvozená od jmen aktérů. Právě proto se například Jaroslav Weigel ve filmu jmenuje Špaček a Jan Kašpar je Melichar. (Vazzy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace