po injekci dvou "cimrmanů" ve dvou dnech začínám tomuto fenoménu (ne)bezpečně přicházet na chuť. 80%. [Festival nad řekou, 2010](8.8.2010)

Je mi fuk, jestli je tohle film, dokument, vystříhaný záběry či co. Je to neskutečně vtipný "snímek" o který by rozhodně pro všechny cimrmanovské fandy byla škoda se ochudit. Jak to bývá, komedie je tu provázaná s vážnou linkou, jak to bývá, tak to funguje dokonale a jak už to u cimrmanů bývá, je to ohromná švanda. A ty střípky ze zákulisí prostě miluju. "Až půjdu přes Most Karla do Divadla Národa na Stěnu Čerta, uznám, že jste zvítězili. Ale bude to vítězství Pyrrhy."(3.3.2011)

Milý skok do vlastních řad. Sice založený na vtipu scén z jednotlivých her, ale díky vážnějšímu nosnému příběhu povýšený na něco víc. Bodovat jako divadelní skupina i mimo prkna je umění.(28.12.2006)

Vůbec ne cimrmanovská komedie, ale hodně hezká melancholická, místy smutná, sonda do tehdejší doby a asi i do zákulisí souboru Svěrákova + Smoljakova divadla.(6.9.2007)

Příšerná muka sledování, schvalování, pitomého vyptávání, stěhování... Dělat divadlo v osmdesátých letech v krajině řečené ČSSR bylo strašné. Divadlo Járy (da) Cimrmana o tom vědělo své a natočilo velmi pravdivou komedii. ZLATÝ PRCINY!(5.8.2002)