• petaspur
  ****

  Těžko může být pro herce něco těžšího, než sehrát humorné divadelní představení v prázdném sále, kdy pouze v první řadě sedí schvalovací komise, která ovšem musí zachovávat vážnost svého úřadu a nesmí se smát. Naopak musí mít ke všemu připomínky a hledat skrytého nepřítele státu i v těch větách, které znějí neškodně. Pro hodnotitele je však nejhorší skutečnost, že v tomto divadle nemají žádnou aktuální angažovanou tvorbu a pořád si tam povídají něco o První republice, jakoby to nějak pomohlo zlepšit splnění plánu další pětiletky výstavby socialismu.(29.11.2008)

 • sud
  *****

  Odstupem času možná nejlepší komedie dua Svěrák / Smoljak. I navzdory paradoxu, že vyjma výjevů z Cimrmanových her, to vlastně vůbec komedie není. 100%.(19.12.2006)

 • Stegr
  ****

  85% - Jinak než velmi nadprůměrně to ani dopadnout nemohlo, když to měli na starost Svěrák se Smoljakem... :)(14.9.2007)

 • paascha
  ****

  Milý film o nemilých problémech se schvalovacími komisemi. Suchá pravda o idiocii minulého režimu(5.1.2011)

 • flanker.27
  ****

  Hříčka na téma, že dělat humor neni žádná legrace. Velmi zajímavý pohled za oponu, na členy divadelního souboru a jejich starosti s provozem divadla. Realizace takového filmu musela být hodně náročná. "Ten Cikán musí ven."(29.10.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace