• novoten
  ****

  Milý skok do vlastních řad. Sice založený na vtipu scén z jednotlivých her, ale díky vážnějšímu nosnému příběhu povýšený na něco víc. Bodovat jako divadelní skupina i mimo prkna je umění.(28.12.2006)

 • akisha
  *****

  Je mi fuk, jestli je tohle film, dokument, vystříhaný záběry či co. Je to neskutečně vtipný "snímek" o který by rozhodně pro všechny cimrmanovské fandy byla škoda se ochudit. Jak to bývá, komedie je tu provázaná s vážnou linkou, jak to bývá, tak to funguje dokonale a jak už to u cimrmanů bývá, je to ohromná švanda. A ty střípky ze zákulisí prostě miluju. "Až půjdu přes Most Karla do Divadla Národa na Stěnu Čerta, uznám, že jste zvítězili. Ale bude to vítězství Pyrrhy."(3.3.2011)

 • sud
  *****

  Odstupem času možná nejlepší komedie dua Svěrák / Smoljak. I navzdory paradoxu, že vyjma výjevů z Cimrmanových her, to vlastně vůbec komedie není. 100%.(19.12.2006)

 • kingik
  **

  V roce 1987 vznikla celkem hořká komedie, která se satirickým podtextem líčí peripetie malého divadelního souboru, který si říká Divadlo starých forem a jehož ústředními protagonisty jsou Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak. Přestože má divadlo úspěch u publika, má také současně neustále potíže s nadřízenými orgány tehdejšího totalitního režimu. Většinu absurdních situací, popisovaných ve filmu, tvůrci sami ve své divadelní praxi prožili. Možná v dobách totality to mohl být dobrý film, ale dnes už bohužel působí vyčpěle a výrazně ztratil na aktuálnosti. 40%(3.3.2009)

 • Legas
  ****

  Obsah je velice zajímavý a nevím, kde vzali Cimrmani herce (???), kteří hrají kontrolory z Národního výboru, ale všichni do jednoho jsou mrazivě přesní. Film má velice dokumentární nádech a označovat jej za komedii, bych se osobně zdráhal.(5.9.2007)

 • - Film se odehrává v roce 1983, můžeme v něm však spatřit protagonistku Františka Petišku, který zemřel v roce 1980, nebo hru Dobití severního pólu, která byla poprvé uvedena až v roce 1985. (Kroup4)

 • - Divadelní scény se natáčely v divadle Solidarita v pražských Strašnicích, kde soubor v letech 1983 - 1992 skutečně účinkoval, než došlo k přestěhování na Žižkov. (rawboy)

 • - Některé postavy mají svá jména odvozená od jmen aktérů. Právě proto se například Jaroslav Weigel ve filmu jmenuje Špaček a Jan Kašpar je Melichar. (Vazzy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace