Tenhle humor můžu a pánové Svěrák se Smoljakem ho umí dokonale. Nezapomenutelným hláškám u mě vévodí "kachny, kachny" a spatření tohoto zvířete už bude navždy spojováno s tímto filmem :)(18.4.2003)

• Lima

Pány Svěráka a Smoljaka mám moc rád, ale tohle je nuda. Rozpačitému dojmu napomáhá herecky velice toporný Marek Brodský.(2.6.2002)

Nutnost pro všechny fanoušky Svěráka, Smoljaka a Cimrmana a skoro povinnost i pro všechny ostatní.(22.9.2004)

Kachny. Kachny. Kachny. Humor nestárnoucí a neselhávající, se závěrečnou hlubokou životní pravdou.(20.2.2003)

PANE INSPEKTORE, KDE MÁTE BOTY?(12.5.2003)

Svěrák, Smoljak, Cimrman - tato tři jména zůstanou zapsána zlatým písmem v dějinách českého humoru. Tento film, natočený volně podle divadelní hry Vražda v salonním kupé, patří mezi nejlepší české komedie 80. let, ale vlastně nejen 80. let. Dodnes si tento styl inteligentního (a to slovíčko je tady velmi na místě) humoru nachází nové a nové příznivce i mezi mladou generací a i diváci, kteří už "Cimrmanovo" dílo znají, se s chutí znovu a znovu smějí nezapomenutelným scénkám, byť už je mnohdy znají nazpaměť. Svěrák se Smoljakem by si zasloužili nějaké čestné místo v Síni slávy české komedie, a to nejen za tento počin. A mimochodem - Marek Brodský je sice toporný, ale přesně ve stylu cimrmanovských divadelních her, kde jsou toporní všichni herci. To je taky neoddělitelnou součástí stylu jejich humoru.(10.1.2003)

Ladislav Smoljak stvořil dílo, které není dokonalé ani úchvatné, ale dokáže velmi příjemně a s nadhledem pobavit naprosto každého. Přes výborné obsazení, kterému vládne duo Zahajský-Brodský, především praktikant mě nutil k neskutečným záchvatům smíchu a jeho postavu si nejlépe ze všech z filmu pamatuj, až po krásné stylizování do doby kolem první republiky. Těžko se něco vytýká, protože tvůrci splnili vše, co jsem si přála humor zde nabírá příjemný směr, kterým mě dvojice Smoljak-Svěrák velmi okouzlila. Což nejde říct u všech jejich společných filmů nebo her, které jsou na tom u mě někdy poněkud hůře.(9.8.2008)

Dalsi skvely film dua Sverak, Smoljak - jejich filmy me za kazdych okolnosti dokazou pobavit a zvednout mi naladu. Navic tento vynika soustou nezapomenutelnych hlasek.(25.7.2002)

Scénář: Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák .. Slepice vs. kachna. Bizarní detektivka v oblíbeném prvorepublikového střihu. Inspektor Trachta (Jiří Zahajský ve své nejlepší roli) je spolu s komisařem Ledvinou tím nejstylovějším vyšetřovatelem.(21.9.2008)

Filmový přepis hry : Vražda v sáloním kupé. Hodně slovních hříček už jsem znal,ale i tak jsem se báječně bavil!(7.7.2006)

Slabý odvar Cimrmanových her, ale pořád uspokojivá zábava na nedělní odpoledne. Kachny 4ever :-D(20.9.2008)

Film, kvůli kterému se Zdeněk Svěrák rozškorpil s Ladislavem Smoljakem na dlouhé a dlouhé roky. Stála ta role inspektora Trachty za to?(3.12.2010)

Kachny...kachny...kachny...4* už jen za ty ptáky!(7.3.2006)

Nechápu, že jsem Rozpuštěného napoprvé odsoudil jako jednoznačně nejslabší věc, co kdy můj oblíbenec Zdeněk Svěrák ze svého pera vyplodil. Asi jsem se pořádně nemohl přenést přes to, že hlavního inspektora hraje nepříliš komediálně pružný Jiří Zahajský. Napodruhé už jsem si ale pochvaloval, jak je celá parodie chytrá a proložená kouzelnými vedlejšími rolemi v čele s Pecháčkem Jaroslava Weigela. Kvůli Zahajskému je to sice pořád jenom na čtyřhvězdu, ale pomyšlení, že jsem docenil další chytrou svěrákovinu, velmi příjemně zahřálo.(15.3.2007)

Mozna by se mi film tolik nelibil, kdybych videl Vrazdu v salonnim kupe, ale tu jsem nevidel a u filmu jsem se dobre bavil, tak neni co resit. Pribeh ze zacatku je fakt perfektni parodie na detektivky, akorat ke konci to je takovy krapet zmateny a uz ne moc detektivni. Zahajsky v hlavni roli je perfektni a Marek Brodsky az na par vyjimek je taky v klidu. Akorat me zamrzelo, ze nedostal vetsi prostor Sverak. Co se tyce ostatnich postav, co vedlejsi postava, to hvezda a vsichni perfektni, za zminku stoji treba Hrusinsky ml. Jinak samotnej pribeh je plnej hlasek, narazek na detektivky a perfektnich napadu a po celou dobu je pritomen inteligentni cimrmanovskej humor. Sice je film krapet pomalejsi a porad hraje dokola jedna a ta sama pisnicka, ale me to nevadilo a proste si nemam na co stezovat, takze jasnejch 5*.(18.11.2007)

Perfektní česká krimi komedie, která mě nikdy nezklame. Jiří Zahajský nám zde dokázal, že byl skutečně Pan herec. Další skvělý snímek z per pánů Smoljak-Svěrák se spoustou nezapomenutelných hlášek (Kachny, kachny, kachny :-)).....(15.12.2007)

Myslím, že kouzlo cimrmanovských her se do filmu přenést úplně nepovedlo. Nejlepší vtipy člověk zná nazpaměť z Vraždy v salonním kupé a celkově se mi zdá, že příprava na gagy trvá strašně dlouho. Možná by bylo nejlepší napsat úplně nový příběh pro potřeby filmu. Do očí navíc bije chudost výpravy. Přes to všechno ale Rozpuštěný a vypuštěný neurazí a místy vyloženě potěší. Mohlo být ale mnohem, mnohem líp.(17.12.2005)

Film pro radost a relax, jemnej a důmyslnej... a výslech praktikanta hlaváčka je dost velká prča(22.5.2009)

Takhle svěží a neotřlou zábavu jsem teda nečekal. Na komedii výborná detektivní zápletka. Duo Trachta s Hlaváčkem řeší vzniklé situace fakt osobitě a Srstka s "Kachny" byl dokonalej. A o topornosti, jak tady někteří píší nemůže být řeč, role všech byly sehrány výborně.(18.6.2011)

vyšetřovaná: Jindro, jestlipak si ho honíš? vyšetřující: Honím.(19.2.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17