Film na motivy podle me nejslabsi hry Vrazda v salonnim coupe nedopadl o nic lepe. Presto je to Cimrmanovsky nadmiru zabavny.(7.9.2003)

Možná jsem měl přehnaná očekávání, nevím, leč nijak ohromen jsem nezůstal. Obsazení prvotřídní, hudba pěkná... 70%(19.9.2012)

Zajímavé. Vtipné. Ubíhající.(7.7.2009)

Nechápu, že jsem Rozpuštěného napoprvé odsoudil jako jednoznačně nejslabší věc, co kdy můj oblíbenec Zdeněk Svěrák ze svého pera vyplodil. Asi jsem se pořádně nemohl přenést přes to, že hlavního inspektora hraje nepříliš komediálně pružný Jiří Zahajský. Napodruhé už jsem si ale pochvaloval, jak je celá parodie chytrá a proložená kouzelnými vedlejšími rolemi v čele s Pecháčkem Jaroslava Weigela. Kvůli Zahajskému je to sice pořád jenom na čtyřhvězdu, ale pomyšlení, že jsem docenil další chytrou svěrákovinu, velmi příjemně zahřálo.(15.3.2007)

Bierhanzlova mast, na lysinu past. Vilma mi sebrala tužku a řekla: hledej, šmudlo! Spíše než plnohodnotný příběh jde o jakousi svěrákovsko-smoljakovskou mozaiku, která příznivce této dvojice nezklame. Opakovaně nevyhledávám, ale je-li možnost, rád se vždy znovu podívám. Kachny, kachny, kachny...(31.12.2010)

• - Scenár k filmu priniesol Ladislav Smoljak na Barrandov už skraja 70. rokov. Lenže dramaturgom sa nezdal moc presvedčivý a odmietli ho. Museli natočiť filmy Jáchyme, hoď ho do stroje (1974) a Marečku, podejte mi pero (1976), aby sa im to zdalo dosť dobré. (Raccoon.city)

• - Zdeněk Svěrák původně počítal s tím, že hlavní roli inspektora Trachty dostane on, i proto, že tuto roli hraje ve hře "Vražda v salónním coupé" v divadle. Ladislav Smoljak ale chtěl obsadit profesionálního herce, takže ji nabídl Jiřímu Zahajskému, poté měl tedy hrát hajného Hlaváčka, ale toho zase Smoljak nabídl Rudolfu Hrušínskému, nakonec získal pouze malou roli průmyslového básníka Jelínka. Svěrák byl tímto podle vlastních slov dožrán a aby dokázal, že umí opravdu hrát, dal se dohromady s Vítem Olmerem a natočili spolu film Co je vám, doktore? (#47)

• - Ve scéně, kdy ujíždí drezína před lokomotivou, může divák jasně vidět mezi stromy lano, které drezínu táhne. (Chegi)