Viděl jsem asi 77x, a rád se na to zase tolikrát podívám. Abych byl přesný, jelikož sleduji někdy několik monitorů současně, tak si na jeden z nich tenhle film zase rád pustím. Důvodem je pro mě 5 hvězdiček, a takovou pro mě tenhle film má.(28.9.2010)

vyšetřovaná: Jindro, jestlipak si ho honíš? vyšetřující: Honím.(19.2.2007)

• Lima

Pány Svěráka a Smoljaka mám moc rád, ale tohle je nuda. Rozpačitému dojmu napomáhá herecky velice toporný Marek Brodský.(2.6.2002)

Tenhle humor můžu a pánové Svěrák se Smoljakem ho umí dokonale. Nezapomenutelným hláškám u mě vévodí "kachny, kachny" a spatření tohoto zvířete už bude navždy spojováno s tímto filmem :)(18.4.2003)

Občas humor kapku vynechává, na což u dua Smoljak-Svěrák nejsem zvyklý, proto musím dát jen čtyři hvězdičky, ačkoli kdyby to natočil třeba Olmer, dal bych pět!(18.10.2008)

• - Film je natočen podle divadelní hry Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka „Vražda v salonním coupé“. Ten se ve filmu objevuje jako listonoš v Jelínkově (Zdeněk Svěrák) dokumentárním filmu. (Olík)

• - Záběry s parním vlakem, který jede proti drezíně, jsou převzaty z filmu Páni kluci (1975). Pouze byly zrcadlově obráceny. (Braddy)

• - Ve scéně, kdy ujíždí drezína před lokomotivou, může divák jasně vidět mezi stromy lano, které drezínu táhne. (Chegi)