Nutnost pro všechny fanoušky Svěráka, Smoljaka a Cimrmana a skoro povinnost i pro všechny ostatní.(22.9.2004)

Viděl jsem asi 77x, a rád se na to zase tolikrát podívám. Abych byl přesný, jelikož sleduji někdy několik monitorů současně, tak si na jeden z nich tenhle film zase rád pustím. Důvodem je pro mě 5 hvězdiček, a takovou pro mě tenhle film má.(28.9.2010)

Scénář: Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák .. Slepice vs. kachna. Bizarní detektivka v oblíbeném prvorepublikového střihu. Inspektor Trachta (Jiří Zahajský ve své nejlepší roli) je spolu s komisařem Ledvinou tím nejstylovějším vyšetřovatelem.(21.9.2008)

Filmový přepis hry : Vražda v sáloním kupé. Hodně slovních hříček už jsem znal,ale i tak jsem se báječně bavil!(7.7.2006)

I proslulý Sherlock Holmes musí blednout závistí nad věhlasným inspektorem Trachtou ( v podání vynikajícího Jiřího Zahajského ), který díky pánům Svěrákovi a Smoljakovi ožívá na filmovém plátně ( jedná se o volný přepis hry: Vražda v salónním coupé ). Neotřelé vyšetřovací metody ( my už pracujeme…. jako teď a co děláte?....Přemýšlíme…Dobře si chlapec vybral :o), DůVTIP-( Ouklíku, teď nám popiš jaké máš pocity?....Tak teď mám právě pocit, že mi teče do bot :o), za každou cenu gentleman….dovolte mi, abych představil mého praktikanta Hlaváčka… a tohle je Hlaváčku první podezřelý, toto je podezřelý č.2…nezapomněl jsem na někoho? :o), to, co ho „ život „ naučil si nenechává pro sebe, ale ochotně se podělí o nabyté zkušenosti s jiným ( zapište si Hlaváčku zásadu č.1 – udělat si mezi podezřelými pořádek…zapiště si zásadu č.2 – vnést mezi podezřelé zmatek :o)….ANO, tak toto VŠE a ještě mnohem více je proslulý inspektor Trachta, který vyřeší i ten nejzapeklitější případ a před kterým se musí míti na pozoru každý zločinec… p.s. pánům Svěrákovi a Smoljakovi a jejich inteligentnímu humoru, já NIKDY neřeknu NE.(2.6.2010)