• akisha
  ****

  Je to dobrá sranda, ale mohla být mnohem lepší. Potvrzuje se, že cimrmanovská látka není pro normální "vážné" herce typu Zahajského (nic proti němu). Takhle prostě vznikl podivný cimrman bez onoho laskavého cimrmanovského ducha. Zahajského parťák je děsný dřevo, a to bohužel ne ve smyslu kladným, v jakým se prezentuje DJC. Divadelní herci hrajou prakticky štěky, výraznější je jen Svěrák a já si říkám, jak by to vypadalo, kdyby mu tehdy Smoljak tu hlavní roli svěřil. To se nedozvíme. Nicméně, film je jako obvykle inteligentní a vtipný (Srstka vede), ale vedle dalších cimrmanovských filmových počinů (Trhák, Jára Cimrman...) se mi jeví jako nejslabší.(8.4.2011)

 • Boss321
  *****

  Perfektní česká krimi komedie, která mě nikdy nezklame. Jiří Zahajský nám zde dokázal, že byl skutečně Pan herec. Další skvělý snímek z per pánů Smoljak-Svěrák se spoustou nezapomenutelných hlášek (Kachny, kachny, kachny :-)).....(15.12.2007)

 • xxmartinxx
  ***

  Nechápu tak úplně smysl filmu, když záznam původní hry je o řád vtipnější. Ale když už je, tak proč se na něj nepodívat a neužít si ho. Už jen kvůli té chudince, co tu pohlednici nosila také u srdce.(12.9.2011)

 • - Poprvé společně ve filmu otec a syn, Vlastimil a Marek Brodský. (M.B)

 • - Scenár k filmu priniesol Ladislav Smoljak na Barrandov už skraja 70. rokov. Lenže dramaturgom sa nezdal moc presvedčivý a odmietli ho. Museli natočiť filmy Jáchyme, hoď ho do stroje (1974) a Marečku, podejte mi pero (1976), aby sa im to zdalo dosť dobré. (Raccoon.city)

 • - Ve scéně, kdy ujíždí drezína před lokomotivou, může divák jasně vidět mezi stromy lano, které drezínu táhne. (Chegi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace